A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Aicināti vērot putnus Ķemeru Nacionālā parka teritorijā

6. un 7. oktobrī Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrs “Meža māja” sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību aicina uz Starptautisko putnu vērošanas dienu norisēm Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) teritorijā.

6. oktobrī interesenti aicināti piedalīties Zosu vakarā, kad no plkst. 18.00 līdz pat tumsai interesentiem būs iespēja vērot vienu no skanīgākajiem priekšnesumiem Latvijas dabā – migrējošo zosu došanos uz nakšņošanas vietām dažādos ĶNP mitrājos. Putnu vērošana notiks vairākās nelielās grupās no Ķemeru Nacionālā parka skatu torņiem, laipām un skatu platformām. Gari pārgājieni nav plānoti, taču jābūt gataviem vairākas stundas pavadīt dabā bez īpašas pārvietošanās, tādēļ jāģērbjas silti un laika apstākļiem atbilstoši. Pieteikšanās un papildu informācija pa tālruni 26424972. 

Savukārt 7. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 14.00 “Cemex” putnu tornī Riekstu pussalā pie Kaņiera ezera ikvienu gaidīs ornitologs Viesturs Vintulis, kurš pastāstīs par apkārtnē redzamajiem putniem. No plkst. 10.30 līdz 14.30 paredzēta ekskursija ar autobusu uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām, ko vadīs Latvijas Dabas muzeja ornitologs, pazīstamais gulbju pētnieks Dmitrijs Boiko. Pieteikšanās pa tālruni 26424972. Savukārt no plkst.11.00 līdz 15.00 dabas izglītības centrā “Meža māja” būs iespēja izspēlēt dažādas spēles un uzdevumus par putniem, kā arī iesaistīties tematiskās radošajās darbnīcās.

Eiropas putnu vērošanas dienu mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību putnu migrācijas brīnumam – laikam, kad simtiem tūkstoši gājputnu atstāj savas ligzdošanas vietas, lai dotos pārziemot uz siltākiem apgabaliem.