A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Baltijas jūras koru konkurss pulcē korus no Indonēzijas līdz Baltijas valstīm

No 21. līdz 23. septembrim Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā notiks jau trešais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Ieeja uz konkursa koncertiem – bez maksas.

Konkursā šogad piedalīsies kori no astoņām valstīm – Indonēzijas, Islandes, Krievijas, Somijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas. Par konkursa galveno balvu sacentīsies sieviešu koris “Aino-Kuoro” (Somija), jauktais koris “Parahyangan Catholic University Choir” (Indonēzija), Kazaņas federālās universitātes Tatarstānas tautas koris/jauktais koris (Krievija), jauktais koris “Motettukor Hallgrimskirkju” (Islande), jauktie kori “Aidija” un “Cantate Domino” (Lietuva), sieviešu koris “Elleri Tutarlastekoor” (Igaunija), jauktais koris “Polifonica” (Baltkrievija), kā arī Rīgas Doma kora skolas jauktais koris (Latvija). Konkursu varēs klausīties tiešraidē kanālā “RigaTV24”, to aizkadrā komentēs komponiste un diriģente Laura Jēkabsone un dziedātājs un vokālais pedagogs Mārtiņš Zvīgulis.

“Ar savu konkursu esam ceļā uz iekļūšanu “Eiropas Grand Prix” koru konkursu apritē, kur svarīgs ir gan koru snieguma līmenis, gan arī orgaizatoriskās un praktiskās lietas. Šogad konkursā atklāsim jaunas valstis, jaunas koru kultūras – attālākie dalībnieki atbrauks no Indonēzijas. No Latvijas šogad, Dziesmusvētku gadā, būs tikai viens koris. Aicinām ikvienu interesentu bez maksas apmeklēt konkursa koncertus Dzintaru koncertzālē un izbaudīt tiem raksturīgo azarta un sacensību garu,” stāsta konkursa mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.

Jūrmalas pilsētas domes Kultūras nodaļas vadītāja Agnese Miltiņa: “Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss ir kļuvis par ikgadēju Jūrmalas kultūras dzīves notikumu. Latvijas simtgadē, kad Latvijas kordziedāšanas tradīciju spēku ir sasmēlies gandrīz ikviens no mums, esam gandarīti Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē uzņemt arī citu valstu labākos korus, kuru dalībnieki varēs piedalīties ne tikai mākslinieciski augstvērtīgajā pasākumā, bet arī iepazīt mūsu skaisto kūrortpilsētu.”

Koru sniegumu vērtēs profesionāla starptautiska žūrija latviešu komponista Ērika Ešenvalda vadībā. Žūrijā būs godalgotā diriģente, kormūzikas eksperte, pasniedzēja un vokālā pedagoģe Bērnija Šerloka (Bernie Sherlock) no Īrijas, starptautiski zināmais jaunais komponists, diriģents un aktieris Pērts Ūsbergs (Pärt Uusberg) no Igaunijas, kordiriģents, godalgots komponists un aranžētājs, kormūzikas, džeza un kompozīcijas pasniedzējs Lietuvas Mūzikas akadēmijā Vaclovs Augustins (Vaclovas Augustinas) no Lietuvas, kā arī kordiriģents, asociētais profesors, festivālu direktors un žūrijas loceklis daudzos koru konkursos Milans Kolena (Milan Kolena) no Slovākijas.

Šī gada konkursa obligātā skaņdarba “The Drop” autors ir latviešu komponists Andris Dzenītis. “Pirmo reizi savā komponista karjerā rakstīju obligāto skaņdarbu konkursam. Tas ir izaicinājums, pagodinājums un vilinājums reizē – vienas dienas laikā dzirdēt savu skaņdarbu teju desmit interpretācijās. Skaņdarba pamatā ir sūfiju dzejnieka Mirzas Haliba (Mirza Ghalib) miniatūra “Piliens,”” par jaundarbu stāsta A.Dzenītis.

Trīs augstāko vērtējumu ieguvušie kori saņems  naudas balvas, papildus tiks pasniegtas balvas labākajam diriģentam, labākajam obligātā skaņdarba interpretam, kā arī skatītāju simpātijas balva.

Konkursa programma:

  • 21. septembrī plkst. 20.00 atklāšanas koncerts Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā,
  • 22. septembrī plkst. 11.00 obligātās programmas konkursa pusfināls Dzintaru koncertzālē,
  • 22. septembrī plkst. 17.00 brīvās izvēles programmas konkursa pusfināls Dzintaru koncertzālē,
  • 23. septembrī plkst. 11.00 Grand Prix fināls, noslēguma koncerts ar grupu “Dagamba” un konkursa uzvarētāju apbalvošana Dzintaru koncertzālē.

Konkurss tiek rīkots ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu. Ieeja visos pasākumos – bez maksas. Uz noslēguma koncertu vietu skaits ir ierobežots, tādēļ Dzintaru koncertzāles kasē jāizņem ieejas kartes.