A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Ceturtais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss pulcēs korus no septiņām pasaules valstīm

No 20. līdz 22. septembrim sadarbībā ar Jūrmalas domi Dzintaru koncertzālē ceturto gadu notiks Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Šogad par Grand Prix ieguvēja titulu sacentīsies deviņi kori no septiņām valstīm: Turcijas, Īrijas, Krievijas, Somijas, Baltkrievijas, Igaunijas un Latvijas.

Ikgadējā konkursā piedalīsies jauktais koris Salutaris (Baltkrievija), jauktais koris Mornington Singers (Īrija), vīru koris Valkia (Somija), sieviešu koris Sirene (Turcija), jauktais koris HUIK! (Igaunija), jauktais koris Mlada (Krievija), kā arī trīs pašmāju kori: sieviešu koris Cantus, Jasmīnas koris un jauktais koris Laiks no Liepājas. Konkurss tiks translēts tiešraidē kanālā RigaTV 24, to ēterā komentēs pašmāju kormūzikas eksperti – komponiste un diriģente Laura Jēkabsone un dziedātājs un vokālais pedagogs Mārtiņš Zvīgulis.

Koru sniegumu vērtēs profesionāla starptautiska žūrija ar spāņu komponistu Havjeru Busto (Javier Busto) priekšgalā. Pārējie četri žūrijas locekļi būs godalgotais lietuviešu diriģents Linas Balandis (Linas Balandis); grupas The Real Group dibinātāja un ilggadēja dziedātāja, vokālās mākslas pasniedzēja Katarīna Henrisone (Katarina Henryson) no Zviedrijas; igauņu kordiriģents, profesors, Igaunijas Dziesmu svētku virsdiriģents Rauls Talmars (Raul Talmar); kā arī pagājušā gada konkursa obligātā skaņdarba autors un starptautiski pazīstamais latviešu komponists Andris Dzenītis.

Šī gada konkursa obligātā skaņdarba The Laughing Song autors ir latviešu komponists Uģis Prauliņš.

Trīs augstāko vērtējumu ieguvušie kori iegūs naudas balvas: Grand Prix jeb 1. vietas ieguvējs saņems Jūrmalas pilsētas kausu un Latvijas Valsts Meži Lielo balvu – 3500 eiro; 2.vietas ieguvējs – 2000 eiro naudas balvu, bet 3. vietas ieguvējs – 1000 eiro. Papildus tiks pasniegta Labākā diriģenta balva – 500 eiro, Labākā obligātā skaņdarba interpreta balva – 250 eiro, kā arī Skatītāju simpātijas balva. Pirmo reizi skatītāju balsojums notiks gan klātienē, gan internetā, ļaujot visiem līdzjutējiem gan zālē, gan pie ekrāniem atdot balsi par savu favorītkori. Šogad balvu nominācijām pievienosies arī balva par labāko unisona skaņdarba interpretāciju, kā arī skatuviski atraktīvāko priekšnesumu.

Konkursa Grand Prix balvas statueti jau ceturto gadu veido māksliniece un kordziedātāja Ginta Grūbe.

“Ar savu konkursu esam ceļā uz iekļūšanu Eiropas Grand Prix koru konkursu apritē, kur svarīgs ir gan koru snieguma līmenis, gan arī organizatoriskās un praktiskās lietas. Aicinām ikvienu interesentu bez maksas apmeklēt konkursa norises Dzintaru koncertzālē un izbaudīt tikai konkursiem vien raksturīgo azarta un sacensību garu,” stāsta konkursa mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.

 

Konkursa programma:

  • 20. septembrī 20.00 atklāšanas koncerts Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā;
  • 21. septembrī 11.00 obligātās programmas konkurss Dzintaru koncertzālē;
  • 21. septembrī 17.00 brīvās izvēles programmas konkurss Dzintaru koncertzālē;
  • 22. septembrī 11.00 Grand Prix fināls, noslēguma koncerts ar viesiem – bungu un dūdu grupu AUĻI un konkursa uzvarētāju apbalvošana Dzintaru koncertzālē.

Ieeja visos pasākumos – BEZ MAKSAS. Uz noslēguma koncertu vietu skaits ierobežots, tāpēc laicīgi jāizņem bezmaksas ieejas kartes Dzintaru koncertzāles kasē.

Informācija: www.balticchoir.com

Facebook: www.facebook.com/BalticSeaChoirCompetition

YouTube: IBSCC | International Baltic Sea Choir Competition