A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Dzintaru pludmalē skatāma tēlniecības izstāde “Mākslas liedags. Totēmi”

Turpinot iepriekšējo divu gadu veiksmīgi iesākto skulpturālo objektu izstāžu tradīciju pludmalē, 25. jūlijā Dzintaru liedagā pie Turaidas ielas atklāta mākslinieku Roberta Dinera, Mārtiņa Dakša, Andra Losa un Kristapa Strauta veidoto brīvdabas tēlniecības izstāde “Mākslas liedags. Totēmi”.

Izstādes tēma “Totēmi” paver plašas māksliniecisko ideju interpretācijas, sevī ietverot asociācijas par simbolisko cilvēka saiti ar dabas parādībām, ar senām tautas tradīcijām, ar dzīvnieku un augu simboliem un to mūsdienīgo interpretāciju. Bronzā, misiņā, tēraudā un kokā veidotās skulptūras izstādītas pludmalē, ļaujot mākslai dabīgā veidā saplūst ar vidi, padarot tās pieejamas ikvienam pludmales apmeklētājam. Mākslinieciskajās kompozīcijās izmantotas arī jūras putnu spalvas, gliemežvāki, dzintars un citi Jūrmalas vidē sastopami materiāli. Vakara krēslas stundās tēlniecības objekti ir izgaismoti, kas piešķir ekspozīcijai maģisku noskaņu.

Līdzās ekspozīcijai “Mākslas liedags. Totēmi” 10. augustā plkst.16.00–19.00 un 25. augustā plkst.17.00–20.00 jūrmalnieki un viesi varēs piedalīties mākslas darbu tapšanā – radošās, eksperimentālās darbnīcās veidot cieto smilšu skulptūras, noņemt jūras gultnes smilšu rakstu nospiedumus un, izmantojot īpašu tehniku, smilšu rakstu saglabāt cietā materiālā. Radošajās darbnīcās varēs vērot mākslinieku metālliešanas un metāla kalšanas paraugdemonstrējumus.

Projektu īsteno biedrība “Erelde”, atbalsta Jūrmalas pilsēta Jūrmalas pilsētas domes projektu konkursā “Jūrmala – Latvijas valsts simtgadei”. Projekta kuratore Lilija Dinere, tehniskie konsultanti Andris Loss un Imants Roķis.

Izstāde būs apskatāma līdz 14. oktobrim.