A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Festivāls "Artissimo" Dzintaru koncertzālē

Jau sesto gadu pēc kārtas Hermaņa Brauna Fonds vedina klausītājus aizraujošā ceļojumā pa mūzikas žanriem un stiliem. Šķiet, ka balto plankumu šajā kartē vairs nav: ARTISSIMO – tā ir klasika un džezs, pasaules mūzika un crossover, lielās formas un kamerdarbi, pasaulē pazīstami mūziķi un daudzsološi jaunie. 

  • 1.jūlijā plkst. 16.00 Avanti, Artissimo! koncerts Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē

Dzintaru Mazajā zālē, kas tapusi brīnišķīgi restaurēta, klausītāji tiksies ar Latvijas labākajiem jaunajiem mūziķiem. Hermaņa Brauna Fonds nemitīgi meklē talantīgus jauniešus, lai dāvātu viņiem iespēju uzstāties ieinteresētu klausītāju priekšā un palīdzētu viņu tālākajā ceļā. 2013.gadā šis fonda darbības virziens rada izpausmi lielā starptautiskā festivālā Avanti! („Uz priekšu!”) Tā devīze – „Zvaigznes cilvēkiem izgaismo ceļus. Cilvēki izklāj ceļus jaunām zvaigznēm” – nozīmē daudz vairāk nekā tikai skaistus vārdus. Tas ir arī svarīgs darbs, par kura turpinājumu kļūs gaišais, priekpilnais koncerts Avanti, ARTISSIMO!

  • 1.jūlijā plkst. 19.30 I Virtuosi del teatro alla Scala koncerts Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē 

Festivāla "Artissimo" atklāšana.
Atklāšanas koncertā piedalās:

  • I Virtuosi del teatro alla Scala (kamerorķestris, Itālija)
  • Soliste - Elīna Bukša (vijole)

La Scala ir opermākslas Meka un simbols. Nav tāda dziedātāja, kurš nesapņotu dziedāt uz šīs skatuves. Vai vienkārši uzkāpt uz tās! Latvijā mēs sagaidīsim slavenā teātra orķestri, precīzāk – kamerorķestri, kas tika dibināts nesen, taču, pateicoties mūziķu meistarībai un sadarbībai ar izciliem mūsdienu diriģentiem, jau kļuvis slavens kā patstāvīgs ansamblis.

  • 2.jūlijā plkst. 20.00 Manu Dibango Africadelik koncerts Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē 

Kamerūnas superzvaigzne, pasaules pilsonis Manu Dibango jeb „Melnais gulbis”, kā dēvē šo slaveno saksofonistu, atbrauks uz Latviju kopā ar savu grupu Soul Makossa Gang! Izcilais mūziķis pamatoti tiek uzskatīts par izcilāko Āfrikā dzimušo saksofonistu, kurš ir mācījies un strādājis Eiropā un kuru pazīst visā pasaulē. „Esmu radījis īsti āfrikānisku skaņu, taču ar manis paša niansēm”,– tā saka mūziķis.

  • 3.jūlijā plkst. 18.00 Dmitrija Aleksejeva koncerts Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē

Programmā: Metners, Skrjabins, Rahmaņinovs, Šopēns

Klavierspēles aristokrāts, virtuozs un dzejnieks – tā par Dmitriju Aleksejevu teic viņa talanta pielūdzēji. Vieni dēvē viņu par romantiķi, citi priecājas par mākslinieka sekmēm mūsdienu repertuāra atskaņošanā, atceroties arī to, ka studiju gados viņš uzvarējis džeza improvizāciju konkursā… Taču visi pasvītro viņa tiekšanos iedziļināties ikkatra stila būtībā. Dziļums – tā ir Dmitrija Aleksejeva interpretāciju svarīgākā īpašība. Viņu uzaicina tādi simfoniskie kolektīvi kā Sanktpēterburgas, Berlīnes un Izraēlas filharmonijas, Čikāgas un Filadelfijas orķestri, Karaliskais Concertgebouw orķestris, visi Londonas orķestri, Bavārijas radio orķestris… Viņš ir uzstājies Edinburgas un Oldboro festivālos, Prāgas pavasarī un Florences Maggio Musicale, arī Berlīnē un Bordo… Viņa meistarībai aplaudē Eiropa, Amerika, Austrālija, Āzija un Japāna… Viņu nepacietīgi gaida Pekinā un Romas Santa Cecilia, Ņujorkas Kārnegi zālē un Londonas Barbican centrā…

  • 3.jūlijā plkst. 20.30 Čaplins un mūzika - dzīvais kino un dzīvā mūzika Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē

Programmā – Čārlza Spensera Čaplina Lielpilsētas ugunis (dzīvais kino un dzīvā mūzika)
Čārlza Spensera Čaplina filmām mūziku komponēja pats Čaplins. Šī mūzika kļuva par viņa radītā tēla turpinājumu un piešķīra filmām neredzamu iekšējo dzīvi. Viņa pirmā muzikālā filma Lielpilsētas ugunis ir balstīta uz divām sižeta līnijām. Pirmā ir satīrisks stāsts par Čārlija un kāda alkoholiķa miljonāra draudzību. Otrā – aizkustinošs stāsts par iemīlēšanos neredzīgā puķu tirgotājā. Pēc neticamām pūlēm Čārlijs dabū viņai naudu operācijai. Atguvusi redzi, meitene ar šausmām nožēlojamajā skrandainī atpazīst savu labdari. Sāpes un izmisums, ko viņš cenšas slēpt zem sava kautrīgā smaida, paliek atmiņā uz mūžu.

Vairāk informācijas un biļetes www.dzintarukoncertzale.lv