A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Festivāls Kremerata Baltica

Līdzās pasaulslavenajam vijolniekam Gidonam Krēmeram un izcilajiem kamerorķestra “Kremerata Baltica” mūziķiem trijos muzikāli daudzpusīgos koncertos diriģenta Fuada Ibrahimova vadībā tiksimies ar pasaulslaveno latviešu ērģelnieci Ivetu Apkalnu, vijolnieku Džeraldu Bidvu, operdziedātājiem Ievu Paršu un Alekseju Močalovu, kā arī talantīgajiem Osokinu dzimtas pianistiem – tēvu, profesoru Sergeju Osokinu, un dēliem, starptautisku konkursu laureātiem – Andreju un Georgiju Osokiniem.

Kremerata Baltica festivāla atklāšanas koncertā 6. septembrī, kam dots apakšnosaukums “Austrumu robeža”, tiksimies ar pasaulslaveno vijolnieku Gidonu Krēmeru, talantīgajiem pianistiem Sergeju un Andreju Osokiniem, kā arī “Kremerata Baltica” koncertmeistaru Džeraldu Bidvu (Gerald Bidva) (vijole). Diriģenta Fuada Ibrahimova (Fuad Ibrahimov) vadībā viņi atskaņos viena no spilgtākā un pasaulē zināmākā rumāņu komponista un vijolnieka Džordže Enesku (George Enescu) nelielos stīgu intermeco, ebreju izcelsmes Polijā dzimušā komponista Mečislava Veinberga (Mieczysław Weinberg) “10. simfoniju laminorā”, viena no 20. gadsimta pazīstamākajiem čehu skaņražiem Bohuslava Martinū (Bohuslav Martinů) “Stīgu sekstetu”, kā arī viena no aizplīvurotākajiem māksliniekiem mūzikas vēsturē – rumāņu izcelsmes pianista un komponista Dinu Lipati (Dinu Lipatti) – “Symphonie concertante” divām klavierēm un stīgām.

7. septembra koncertā, kam dots apakšnosaukums “Bahs un Baltija”, uz Dzintaru koncertzāles skatuves satiksies pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers un izcilā latviešu ērģelniece Iveta Apkalna. Kopā ar “Kremerata Baltica” mūziķiem, diriģenta Fuada Ibrahimova vadībā viņi atskaņos klasiskās mūzikas dižgara Johana Sebastiāna Baha (Johann Sebastian Bach), latviešu komponistu Ērika Ešenvalda un Marģera Zariņa, kā arī čehu komponista Bohuslava Martinū, kā arī krievu komponistu Dmitrija Kurļandska (Dmitry Kurlyandsky) un Dmitrija Šostakoviča (Dmitry Shostakovich) skaņdarbus. Īpašs notikums būs komponista Andra Dzenīša jaundarba “Leaves leaving Leipzig” vijolei un stīgu orķestrim pasaules pirmatskaņojums. 

Festivāla noslēguma koncerts, kam dots apakšvirsraksts “Mūsu laika hronikas”, izskanēs 8. septembrī un būs veltīts ebreju izcelsmes Polijā dzimušā komponista Mečislava Veinberga simtgadei. “Mūsu laika hronikas” ir muzikāla performance ar vizualizācijām, kuras muzikālo programmu atlasījis pats Gidons Krēmers, skaņu kolāžā iekļaujot gan M.Veinberga simfoniju daļu fragmentus, gan arī viņa komponētās kinomelodijas. Uzveduma scenārija autors ir Valērijs Pečejkins, operators Aleksejs Venzoss, bet režisors Artjems Firsanovs. Vizuālie mākslinieki kuratora Kirila Serebreņikova vadībā pievienojušies Gidonam Krēmeram un “Kremerata Baltica”, lai atklātu skaudro un cilvēcīgo stāstu par dzīves izvēlēm.

Visu trīs koncertu diriģents būs Fuads Ibrahimovs – Azerbaidžānas Valsts simfoniskā orķestra galvenais viesdiriģents, Minhenes “Jaunās filharmonijas” simfoniskā orķestra galvenais diriģents un Baku kamerorķestra galvenais diriģents.

16. Kremerata Baltica festivāls notiek ar AS “Latvenergo” un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Biļetes pieejamas visās “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv


Foto: Angie Kremer Photography