A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” Jūrmalā jau trīspadsmito reizi

Starptautiskais mūzikas festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”, kas norisināsies no 9. līdz 13. augustam, Jūrmalā notiek jau trīspadsmito reizi. Ievērojot festivāla labākās tradīcijas, Latvijas izcilā soprāna Ineses Galantes aicināti, festivālā būs dzirdami vieglas klasikas, džeza, neosvinga, pasaules un akadēmiskās mūzikas atzītākie pašmāju un ārvalstu mākslinieki.

9. augustā plkst. 20.00 festivāla atklāšanas koncerts Lielajā zālē “Viva amor! Mīlas duetu vakars”

Koncerts veltīts mīlas duetiem visā to emocionālajā krāšņumā Ineses Galantes un viņas uzticamo skatuves partneru basbaritona Egila Siliņa un kontrtenora Sergeja Jēgera izpildījumā. Klausītājus gaida tikšanās arī ar pazīstamo pianistu dinastijas pārstāvi Andreju Osokinu un jaunajiem talantiem, jo visos festivāla koncertos muzicē Ineses Galantes talantu konkursa laureāti.

10. augustā plkst. 20.00 koncerts Lielajā zālē “Intriga. Divi saksofoni un klavieres”

Pēc klausītāju lūguma festivālā atgriezīsies leģendārais klavieru džeza virtuozs Daniils Krāmers (Krievija), kura uzstāšanās Latvijā baudāmas tikai uz “Summertime – aicina Inese Galante” skatuves. Jūrmalā D. Krāmers gaidāms ar jaunu programmu, ko izpildīs kopā ar saksofonu duetu Bril Brothers (Krievija) džeza ansambļa pavadībā. Apvienību veido divi saksofonisti no slavenās Briļu mūziķu dinastijas. Bril Brothers pieder pasaules slava, arī pateicoties sadarbībai ar tādiem džeza guru kā basistiem Netu Rīvsu un Nilsu Erstedu Pēdersenu, saksofonistiem Keniju Garetu, Deivu Libmani un Bilu Evansu, kā arī pianistu un komponistu Deivu Brubeku. Brāļi regulāri sadarbojas arī ar Krievijas džeza elites pārstāvjiem. Bril Brothers priekšnesumi nav tikai džeza standartu interpretācijas – tā ir spilgta, neatkārtojama un temperamentīga spēles maniere, kas paliek atmiņā uz ilgu laiku.

11. augustā plkst. 20.00 koncerts Lielajā zālē Club des Belugas

Pirmo reizi Latvijā viesosies viens no pasaules izteiksmīgākajiem ņūdžeza kolektīviem Club des Belugas (Vācija). Tas iekarojis plašas auditorijas mīlestību ar sev raksturīgi spilgtajiem žanru kokteiļiem – apvienības mūzikā saklausāmi brazīliešu ritmi, Eiropas lounge, elektrosvings, fanks un soula noskaņas. Kolektīva radošajā mantojumā ir deviņi studijas albumi un divas Spanish Jazz Awards nominācijas; viņu mūzika daudzkārt izmantota filmās, TV šovos un slavenu zīmolu reklāmās. Jūrmalā ansamblis muzicēs kopā ar Kalifornijā dzimušo Brendu Boikinu – leģendāru džeza dziedātāju ar fantastiskām vokālajām dotībām un spēcīgu harizmu.

12. augustā plkst. 17.00 koncerts Mazajā zālē “Kopā ar Reini Zariņu (klavieres)”

Festivālā īpašu pēcpusdienas solokoncertu sniegs Reinis Zariņš – trīskārtējs Lielās mūzikas balvas ieguvējs, 11 starptautisku konkursu laureāts, daudzu prestižu Eiropas un Amerikas festivālu dalībnieks. Šogad nāk klajā viņa trešais studijas albums, kurā ietilpst latviešu laikmetīgo komponistu radīts un speciāli Reinim domāts klavierminiatūru cikls. Jau vairākus gadus Londonā dzīvojošajam mūziķim šis būs vienīgais koncerts dzimtajā Latvijā.

12. augustā plkst. 20.00 koncerts Lielajā zālē “Balkāni Itālijā. Klezmerata Fiorentina”

Festivālā debitēs arī ansamblis Klezmerata Fiorentina (Itālija), ko veido četri vadošā Itālijas simfoniskā un opermūzikas orķestra Orchestra del Maggio Musicale mākslinieki. Ansambļa radītā māksla ir klezmeru, Balkānu tautu un itāliešu mūzikas savdabīga simbioze. Pateicoties filigrānajai un temperamentīgajai spēlei, katra ansambļa uzstāšanās izskan ar vētrainām stāvovācijām.

13. augustā plkst. 20.00 festivāla noslēguma koncerts Lielajā zālē “Gala Galante”

Tradicionālais galā koncerts būs spoža festivāla kulminācija. Tikai šajā koncertā kopā ar Inesi Galanti klausītājiem būs iespēja redzēt uz vienas skatuves zvaigžņu plejādi: apburošo mecosoprānu Oļesju Petrovu (Krievija), izcilos latviešu vokālistus Sergeju Jēgeru un Intaru Busuli, leģendāro džeza pianistu Daniilu Krāmeru (Krievija), ņūdžeza kolektīvu Club des Belugas (Vācija) un citus, kas būs festivāla organizatoru sarūpēts pārsteigums.

Biļetes uz festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” koncertiem pieejamas “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv. Vairāk par festivālā programmu vietnē www.festivalsummertime.com