A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Izkusties kopā ar Endomondo!

Jūrmalas daba un svaigais gaiss uzlādē un iedvesmo, mēs jau sen par to esam pārliecinājušies, tādēļ aicinām visus pastaigu mīļus doties īsās un garās pastaigās pa Jūrmalu.

Lai pastaigas kļūtu vēl interesantākas, piedāvājam izvēlēties kādu no Jūrmalas ieteiktajiem pastaigu maršrutiem, kurus atradīsiet aplikācijā Endomondo (profila Visit Jurmala veidotie maršruti), tādējādi iegūstot arī iespēju piedalīties balvu izlozē.

Lai reģistrētos izlozei ir jāizpilda tikai viens nosacījums – sava pastaiga, kurā iziesiet kādu no maršrutiem (aplikācijā ir jāizvēlas sekot maršrutam), ir jāreģistrē ar mobilo aplikāciju Endomondo un pēc pastaigas ir jādalās ar to publiskā ziņā savā Facebook profilā, pievienojot mirkļbirku #izkustiesjūrmalā. Lai ierodoties būtu ērtāk atrast un izvēlēties maršrutus, meklējiet tos Endomondo desktop versijā (www.endomondo.com) un saglabājiet tos pie saviem favorītiem.

Ar pastaigām dalieties līdz pat 31. martam, tomēr mēs priecāsimies un aicinām to darīt arī pēc šī datuma.

Aplikācijas Endomondo lejupielāde iPhone un Android lietotājiem.

Un tagad par dažiem no maršrutiem:

Ceļojums pa austrumiem

Šis maršruts jūs izvedīs pastaigā pa vienu no senākajām Jūrmalas daļām – Buļļuciemu, kurā mīt pilsētas brīvdabas muzejs ar senajiem zvejas kuģiem un senās zvejnieka sētas ēkām, priežu meža ieskauts Ragakāpas dabas parks, baltu smilšu pludmale un daudzi burvīgi arhitektūras pieminekļi. Maršruta garums – 9,5 km, sākumpunkts un galapunkts – Jūrmalas brīvdabas muzejs.

https://www.endomondo.com/routes/1054094311

Jūrmalas līkloči

Parasti pa Jomas ielu dodamies no tās viena gala līdz otram, vai ne? Šoreiz iesakām iziet Jomas ielu līkločiem, tādējādi pagarinot maršrutu un dodot sev iespēju apskatīt mazajās Jomas ielas šķērsieliņās apslēptās arhitektūras pērles. Šis maršruts jūs vedīs garām patiesi daudziem tūrisma objektiem, tādēļ, lai pastaiga būtu vēl interesantāka, ienāciet Jūrmalas tūrisma informācijas centrā (Lienes iela 5) pēc tūrisma kartes, kurā varēsiet izlasīt par katru no tiem. Maršruta garums – 7,5km, sākumpunkts un galapunkts – Horna dārzs.

https://www.endomondo.com/routes/1054165007

No Kauguriem līdz Jaunķemeriem!

Vai jūs zināt, ka 1919. gada 18. maijā Kauguros risinājās viena no Latvijas valsts brīvības cīņām, kurā piedalījās Kapteiņa Zolta rota? Cīņā nepieredzējušie jaunekļi to uzvarēja, tomēr uzvaras cena bija kapteiņa dzīvība. Par godu Kapteinim Zoltam tagad šajā vietā ir piemineklis, kuru varēs apskatīt pastaigas laikā. Šajā maršrutā izstaigāsiet šarmanto Kaugurciemu, varēsiet apiet ap dižozolu un ieelpot svaigo meža un jūras gaisu. Maršruta garums – 9,5km, sākumpunkts un galapunkts – auto stāvlaukums Talsu šosejā 29.

https://www.endomondo.com/routes/1060798229

Jūrmalas izaicinājums

Ir dienas, kad kalnus gribās gāzt, un ja jums šodien ir tāda diena, izaiciniet sevi, izejot vai varbūt izskrienot cauri visai Jūrmalai! Sāciet pie vēsturiskās dzelzceļa stacijas “Lielupe” (pie kuras arī var ērti novietot auto), ceļā aplūkojiet Jūrmalai raksturīgo arhitektūru uz Bulduru un Dzintaru prospekta, izstaigājiet slaveno Jomas ielu, pa ceļam apmeklējiet mākslas staciju “Dubulti”, izstaigājiet vēsturisko parku Ķemeros, noslēdzot savu izaicinājumu pie dzelzceļa stacijas “Ķemeri”, no kuras ar vilcienu var ērti atgriezties arī sākumpunktā. Ceļš, protams, ir garš, bet ar labu sabiedroto tas noteikti paskries vēja spārniem. Maršruta garums – 27,5km, maršruta sākumpunkts – dzelzceļa stacija “Lielupe”, maršruta galapunkts – dzelzceļa stacija “Ķemeri”.

 https://www.endomondo.com/routes/1054212010

Ja jums joprojām šķiet par maz un vēlaties iziet vēl kādu līkumu, droši izmantojiet arī citus Visit Jurmala veidotos maršrutos aplikācija Endomondo.

Lai saulaina un iedvesmojoša pastaiga!