A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Jūrmalā notiks 19. retro automobiļu parāde „Retro Jūrmala – 2018”

Sestdien, 25. augustā, pa kūrortpilsētas ielām grandiozā parādē brauks divi simti seno spēkratu no vairāk nekā desmit pasaules valstīm.

Retro automobiļu salidojums Jūrmalā notiek jau 19. reizi, brauciena laikā notiek gan sacensības, gan automobiļu apstāšanās, lai skatītāji varētu novērtēt kādreiz zināmākos auto industrijas automobiļus, baudītu mākslinieku priekšnesumus un dzīvo mūziku, fotografētos pie spēkratiem un dažos pat pasēdētu pie stūres.

Šogad parāde „Retro Jūrmala – 2018” pirmoreiz virzīsies cauri visai Jūrmalai līdz pat Tukumam. Parādes starta signāls atskanēs plkst. 12.00 Bulduros, „Līvu Akvaparka” stāvlaukumā pēc dalībnieku reģistrācijas.

No Bulduriem automobiļi dosies pa Jomas ielu līdz Jūrmalas centram, kur notiks pirmā divu stundu ilgā apstāšanās – no plkst. 12.30 līdz 14.30. Pēc organizatoru aprēķiniem 200 automobiļu aizņem visu Jomas ielu – no Tirgoņu ielas līdz pat zināmajam „Globusam”.

Nākamā pietura – Kauguru pludmale – plānota laikā no plkst. 15.00 līdz 16.30.

Transporta līdzekļu vadītāju ievērībai: autoparādes laikā noteiktajā maršrutā var būt satiksmes apgrūtinājumi.

Brauciens caur Jaunķemeriem turpināsies līdz Tukumam, kur no plkst. 18.00 līdz 19.30 ieplānota nākamā pietura. 70 kilometrus garā brauciena noslēgums plānots Klapkalnciemā, kur retro automobiļu parāde noslēgsies ar krāšņu ballīti.

Latvijas klasisko automobiļu klubs, kas organizē parādi, prognozē, ka pasākumā piedalīsies apmēram 200 automobiļi un 300 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Ungārijas, Polijas, Vācijas un Skandināvijas valstīm.

„Retro Jūrmala” ir viens no krāšņākajiem un apmeklētākajiem pasākumiem Jūrmalā, Latvijā un  kopš 2011. gada – arī visā Baltijā. Parādes dalībnieku skaits katru gadu aug un arī skatītāju ar katru gadu kļūst arvien vairāk. 2017. gada parādē Jūrmalā piedalījās 170 retro automobiļi, tos vēroja vairāk nekā 23 tūkstoši skatītāju. Retro automobiļu salidojums sniedz lielisku iespēju vienuviet apskatīt retus automobiļus no privātām kolekcijām, kas ikdienā uz ielas nav sastopami.