A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Jūrmalā tiks atklāts Dubultu Kultūras kvartāls

Jūrmalā tapis mūsdienīgs un radošs kultūras kvartāls, kur tikties domubiedriem, dzimt idejām un plaukt talantiem mākslā un mūzikā. 7. septembrī Strēlnieku prospektā tiks atklāta Jūrmalas Mūzikas vidusskola un Jūrmalas Centrālā bibliotēka, kas apvienojumā ar līdzās jau esošo Jūrmalas Mākslas skolu turpmāk veidos Dubultu Kultūras kvartālu.

Ar radošu garu un savu auru

Jūrmalas Mākslas skolas ēka tika atklāta 2015. gadā. Mūsdienīgajās un ērtajās mākslas skolas telpās pastāvīgi tiek rīkotas audzēkņu un profesionālu mākslinieku izstādes, notiek tikšanās ar māksliniekiem, kā arī tiek uzņemti ārvalstu viesi. Mākslas pasākumi tiek rīkoti arī skolas pagalmā.

Mūzikas skolas telpas jau ieskandinātas

Mūzikas vidusskolas ēka būvēta trīsarpus stāvos, tās kopējā platība ir 3 430 m². Pirmajā stāvā atrodas kamerzāle ar amfiteātri 130 apmeklētāju vietām, plašs vestibils, mācību klases, bibliotēka ar lasītavu, ģērbtuves māksliniekiem, administrācijas telpas, kā arī mēģinājumu  studija. Otrajā, trešajā un jumta stāvā izvietotas mācību klases, no jumta stāva izbūvēta izeja uz āra terasēm. Vislielākā telpa ēkā ir Dubultu koncertzāle. Tā ir akustiskā koncertzāle ar 400 skatītāju vietām un skatuvi 180 m² platībā.  Koncertzāles apjoms ēkas vidusdaļā ir vairāk nekā 15 metru augstumā, tas kalpo arī kā arhitektonisks akcents.

Mūsdienīga grāmatu krātuve un tikšanās vieta

Centrālās bibliotēkas divstāvu ēka ir mājvieta pilsētas bērnu bibliotēkai. Ēkā ir plašas lasītāju reģistrācijas telpas, grāmatu krātuve, periodikas lasītavas, datorlasītavas, klusās lasītavas individuālam darbam un bērnu apkalpošanas zona ar datorlasītavu un pasaku istabu vismazākajiem apmeklētājiem. Bibliotēkā ir arī daudzfunkcionāla zāle, kas paredzēta dažādiem pasākumiem – tikšanās ar rakstniekiem, lasītāju interešu klubam, grāmatu prezentācijām, kā arī bibliotekāru apmācībām.

Atvērto durvju diena Dubultu Kultūras kvartālā

Piektdien, 7. septembrī, plkst. 15.00 notiks Dubultu Kultūras kvartāla atklāšana, uz kuru laipni gaidīts ikviens, lai apskatītu bibliotēkas telpas, paviesotos mākslas skolā un koncertā izbaudītu, kā skan mūzika skolas jaunajā akustiskajā zālē.