A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Jūrmalas Kultūras centrā skatāma izstāde “Intonācija”

Izstāde ir veltījums Latvijas simtgadei un tajā piedalās Jūrmalas mākslinieki – Ieva Strazdiņa, Gļebs Panteļejevs, Alise Mediņa, Ilze Laizāne un Nele Zirnīte. Dažādās mākslas tehnikās mākslinieki ir radījuši darbus, domājot par Latvijas jubileju, izceļot skaisto un gaišo, par ko priecājamies, lepojamies, un ko nevēlamies pazaudēt arī nākamajā simtgadē.

Izstādē par Latviju nerunā pompozā, bet sirsnīgā intonācijā. Latviešu valodā pastāv trīs dažādas intonācijas, kas dažkārt ir vienīgais veids, kā atšķirt vienādi rakstītu, bet atšķirīgi izrunājamu vārdu nozīmi. Citkārt tas ir vienīgais veids, kā saklausīt ironiju, lūgumu, jautājumu, apsveikumu.

Mākslā intonācija vēl nav tehniski precīzi definēta, bet ir skaidrs, ka mūsdienu komunikācijas izteiksmes veidi paplašina savas definētās robežas, mēs šo “robežu pārkāpšanu” sajūtam arī vizuālajā mākslā – gan krāsa, gan forma, gan telpa, gan citas nianses palīdz noteikt intonācijas dzidrumu, skaidrību, izteiksmi. Ne velti intonācija ir saziņas palīglīdzeklis, kas ļauj vienam otru saprast, uztvert otra domu, galu galā – tās uzdevums ir lielāks nekā tikai sadzirdēt. Intonācija vistiešākajā veidā skar mūsu emocijas, kas katram ir individuālas un subjektīvas.

Jūrmalas Kultūras centra pirmā stāva foajē izstāde “Intonācija” būs skatāma līdz 10. decembrim. Darba laiks – no pirmdienas līdz piektdienai 13.00–18.00, svētdienās 12.00–17.00. Ieeja izstādē ir bez maksas.