A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Jūrmalas pilsētas muzejs aicina uz jaunajām izstādēm!

Jūrmalas pilsētas muzejā atklāta tekstilmākslinieces Anneles Slišānes izstāde “100 deči Latvijai”, 1. starptautiskā akvareļu izstāde un gleznotājas Baibas Rēderes personālizstāde “Tur=tepat. Tālu=Tuvu”.

100 deči Latvijai

Tekstilmāksliniece Annele Slišāne ir izsapņojusi un nu jau arī daļēji realizējusi unikālu dāvanu – 100 deči Latvijai. Simt nedēļās stellēs plānots noaust 100 deču, katru no cita materiāla. Dodoties jaunos tekstila meklējumos, izrādot cieņu dabai un kultūrvēsturiskajam mantojumam, atklāts ekotekstils – simtgadīgās stellēs veikti eksperimenti ar dabas materiāliem, kalmēm, pelašķiem, ugunspuķēm. Domājot par ilgtspējīgu pasaules attīstību, tiek austi deči arī no otrreiz izmantojamajiem materiāliem. Katram dečam ir savs stāsts un sava vērtība. Izstādē Jūrmalā ierobežoto telpu dēļ redzēsim ap 50 no dečiem, kas līdz šim tapuši.

Jūra vieno

Biedrība “Jūrmalas dizains”, kuras dibinātāja ir māksliniece Līvija Brigita Pavlovska, aktīvi nodarbojas ar akvareļglezniecības izstāžu organizēšanu. Ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu tapusi apjomīga starptautiska akvareļglezniecības izstāde “Jūra vieno”, kurā piedalās 49 mākslinieki. Izstādes mērķis ir apvienot Baltijas jūras reģionā dzīvojošos akvarelistus. Izstādes rīkotāji vēlas parādīt, ka akvarelis nav tikai klasiska krāsu pludināšana vai objektu izzīmēšana, bet arī mūsdienīga un aizraujoša tehnika. Izstādē piedalās dažādu paaudžu Latvijas mākslinieki (Patrīcija Brekte, Ieva un Jānis Spalviņi, Zigmunds Šņore), Reins Magers no Igaunijas, kā arī Ana Marija Blažiene no Lietuvas.

“Tur=tepat. Tālu=Tuvu”

Gleznotāja un tērpu dizainere Baiba Rēdere par saviem jaunākajiem darbiem personālizstādē “Tur=tepat. Tālu=Tuvu” saka: “Visas manas gleznas ir par iekšējiem ceļojumiem, pat ja tās atgādina abstraktas ainavas vai zemes satelīta uzņēmumus. Šajā izstādē mēģinu apjaust iekšējās plūsmas, kas manī un katrā no mums mijas. Vislabāk šo ceļojumu varētu nosaukt par dzīvi. Labirints raksturo dzīves līkločus. Ir jāizstaigā daudz, bet beigās nonāc tepat – savas sirds centrā, kas sniedz tev atbildes un kur tu satiec to, kas lielāks par tevi. Mazais “es esmu” satiekas ar lielo “Es Esmu”.”

Izstādes būs apskatāmas līdz 25. martam.