A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Jūrtaka – pārgājienu maršruts gar Baltijas jūru

Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūru no Latvijas dienvidrietumu robežas līdz Tallinai Igaunijā Jūrtaka joprojām top, tā plānotais kopējais garums paredzēts aptuveni 1100 km garumā un iekļausies Eiropas garo distanču kājnieku tūrisma maršrutu tīklā E9.

Šobrīd izveidota puse no kopējā pārgājienu maršruta – 581 kilometru garais 30 dienu pārgājienu posms gar Latvijas jūras piekrasti no Latvijas–Lietuvas robežas (Nidas) līdz Latvijas–Igaunijas robežai (Ainažiem), kas iedalīts vēl četros posmos – Dižjūra, Mazjūra, Rīga un Vidzeme. Posmu gājieni variē no 12 km (Nida–Pape) līdz pat 25 km (Pape–Bernāti, Engure–Ragaciems).

Jūrmalā maršruts plānots visas Rīgas līča piekrastes garumā, pa ceļam piedāvājot apskatīt nozīmīgus arhitektūras, dabas un kultūras objektus. Tā kā piekrastes līnija beidzas pie Lielupes upes grīvas, pārgājiena dalībniekiem ir alternatīvas iespējas ceļa turpināšanai – braukt ar vilcienu no Bulduru stacijas vai šķērsot Lielupi pa auto tiltu un turpināt mērot ceļu kājām no Priedaines līdz Vecāķiem.

Maršruts paredzēts gan vietējiem un ārvalstu tūristiem, ģimenēm ar bērniem, dabas vērotājiem, vēstures un militārā mantojuma pētniekiem.

Katras maršruta dienas aprakstā ir iekļauta tāda būtiska informācija kā gājiena sākuma un beigu punkts, garums, aptuvenais gājiena veikšanai nepieciešamais laiks, apdzīvotās vietas maršruta gaitā, ceļa segums, grūtības pakāpe (viegla, vidēja vai grūta), dabiski vai cilvēka radīti šķēršļi ceļā un ieteikumi, kā tos pārvarēt, bīstamas vietas, ja konkrētajā posmā tādas ir sastopamas, un alternatīvas maršruta veikšanai. Sadaļā Vērts redzēt ir atrodami interesantāko apskates objektu īsi apraksti ar GPS koordinātēm to ērtākai atrašanai, savukārt sadaļā Servisi iekļauta informācija par naktsmītnēm, ēdināšanas vietām, veikaliem, sabiedrisko transportu, atpūtas vietām un iespēju saņemt tūrisma informāciju. Maršrutu GPX formātā ir iespējams lejupielādēt katras dienas sadaļā Karte.

Katrs maršruta posms var tikt veikts gan kā atsevišķs, neatkarīgs maršruts, gan, dienas savienojot, var doties vairāku dienu gājienā. Tāpat Jūrtaku var sākt jebkurā fiziski pieejamā vietā un iet vienā vai otrā virzienā (balti–zili–baltais marķējums ir abos virzienos). Dienas starta un finiša punkts var tikt skatīts kā maršruta veidotāju ieteikums, ņemot vērā iespēju fiziski piekļūt pie maršruta, kā arī iespēju saņemt ceļotājam nepieciešamos pakalpojumus.

Visa maršruta informācija atrodama mājas lapas coastalhiking.eu izvēlnē, noklikšķinot uz sadaļu Jūrtaka un tālāk izvēloties apakšsadaļu Maršruts.

Projekta realizācijā sadarbojas astoņi partneri: Kurzemes plānošanas reģions, Vidzemes Tūrisma asociācija, Saulkrastu, Salacgrīvas un Carnikavas novadu pašvaldības, Rietumigaunijas tūrisma asociācija (Lääne-Eesti Turism), Igaunijas Lauku tūrisma organizācija (MTÜ Eesti Maaturism) un Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs". Jūrmalas pilsētas dome šajā projektā ir sadarbības partneris Vidzemes Tūrisma asociācijas ietvaros.

Projekts tiek īstenots Igaunijas–Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam 2.1. apakšsadaļas “Vairāk dažādota un ilgtspējīga dabas un kultūras mantojuma izmantošana” projektā “Pārgājienu tūrisma maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā”.