A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

KUKŪ svētki “Mākslas stacijā Dubulti”

8. septembrī no plkst. 16 līdz 20 kultūras foruma “Baltā nakts” laikā Mākslas stacijā Dubulti notiks KUKŪ svētki, kas ir piektais “Latviešu gaisa dārzu” hepenings.

Pasākumā būs mākslinieces Agneses Bules īpašais komentārs par Annes Dukhī Džordanas (Anne Duk Hee Jordan) instalācijām “Ziggy and the Starfish“ un “Ekoloģiskā dzimumu maiņa” izstādē “Sensorijs”. KUKŪ svētku apmeklētāji tiks aicināti uz aktivitātēm – katram hepeninga dalībniekam māksliniece dos uzdevumu mainīt koku lapu formas, un labākajiem veidotājiem būs balvas. Darbosies kukū-popkorna automāts, un pieejams būs arī “Latviešu sapņa” suvenīru galds.

Par hepeningu sēriju “Latviešu gaisa dārzi”
Mākslas stacija Dubulti 2018. gada vasaras āra programmā rīko Agneses Bules pasākumu sēriju “Latviešu gaisa dārzi”, kas notiek no 30. jūnija un noslēgsies 8. septembrī. Projekta kuratore ir Inga Šteimane. 
Māksliniece Agnese Bule ir radījusi laikmetīgu mītu “Latviešu sapnis”. Divdesmit gados tas ir kļuvis par autores radošo zīmolu un par laikmetīgās kultūras pamanāmu izpausmi ne vien profesionālās izstādēs, bet arī amatnieku tirdziņos. “Latviešu sapnis” ir dizaina valodā veidoti tēli vai drīzāk – zīmes: Latvietis pūš pīlītes, Dzintara latvietis, Cukura latvietis, Latvietis zūd kokos, Latvietis velk deķi un citi. 
Latviešu sapņi kā miriādes dzimst dažādos materiālos, pārsteidzošās tehnikās un saturiskos kontekstos – plakāti, atklātnes, objekti, saldumi, performances, mīti, pasakas, sveces, audumi, video un nu arī augi. Katra nākamā versija rodas vai nu no laikapstākļiem, vai dzīves notikumiem, vai zīmīgiem datumiem kalendārā, bet, vislielākajā mērā smeļoties jebkuras formas turpināmības ideju no tradicionālās kultūras. Nebeidzamas ir folkloras variācijas, un nebeidzamas ir Agneses Bules Latviešu sapņa versijas. 
Pasākumu sērija “Latviešu gaisa dārzi” Mākslas stacijā Dubulti ir jauna Latviešu sapņa versija. Tā atradusi savu veidolu kā saruna par un ap Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA1) īpašo izstādi “Sensorijs: ķermeņa reakcijas palēnināšanas un jaunas maņu politikas laboratorija”. Bule, paturot prātā Solvejas Ovsenas kūrēto izstādi, kas pievēršas cilvēka ožai, dzirdei, taustei un garšas sajūtai, veido piecus hepeningus un piecas sarunu tūres Mākslas stacijā Dubulti. Katrs hepenings un saruna notiek Latviešu sapņa garā ar tam raksturīgiem elementiem: scenogrāfiju, jaunu mītu vai pasaku stāstīšanu, publikas aktīvu iesaistīšanu, tirdziņu un pārsteiguma balvām.

Ieeja brīva. Bērniem un ģimenēm draudzīgs pasākums.
Vairāk informācijas https://www.facebook.com/artstationdubulti/