A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Nakts ekspedīcija “Nestāsti pasaciņas!” un Simtgades zaļumballe Dzintaru mežaparkā

Piektdien un sestdien, 10. un 11. augustā, no plkst. 20.00 līdz pusnaktij Jūrmala aicina uz lielāko nakts ekspedīciju ģimenēm “Nestāsti pasaciņas” Dzintaru mežaparkā. Nakts ekspedīcija ģimenēm Jūrmalā tiek rīkota jau piekto gadu, tas ir gaidītākais pasākums bērniem – ik gadu to apmeklē ap 10 tūkstoši mazo piedzīvojumu meklētāju kopā ar vecākiem. Šogad pirmo reizi nakts ceļojumā varēs doties divus vakarus un nakts ekspedīcijas noslēgumā pirmo reizi notiks Simtgades zaļumballe bērniem. 

Nakts ekspedīcijas piedzīvojumi veidoti pēc latviešu tautas un literārajām pasakām, stāstiem un pašu radītām fantāzijām; par godu Latvijas simtgadei, visi piedzīvojumi ir izdomāti, radīti, notikuši un pierakstīti Latvijā.

Iedvesmojoties no Viļa Plūdoņa, Alberta Kronenberga, Imanta Ziedoņa pasaku un dzejas motīviem, Latvijas mākslinieki Ieva Maurīte, Agnese Bule, Anna Vanaga, Mārtiņš Dāboliņš, Ivars Mailītis un Paulīne Kalniņa Dzintaru mežaparka 13 hektārus lielajā platībā uzburs noslēpumainu un piedzīvojumiem pilnu pasauli. Nakts ekspedīcijā bērni varēs piedzīvot dažādus notikumus: pērties Zaķīšu pirtiņā, našķēties Rūķīšu gadatirgū, ielīst Miega lāču migā, uzzināt Melnā noslēpumus, kļūt par Simtkājīti, priecāties Raganiņu salidojumā, doties pasakainā Ēnu ceļojumā, Pērkoņkalnā rībināt bungas un redzēt, kā būtu, ja Latvijai būtu savs Kosmosa kuģis.

Garausīt's zaķīt's kurina pirtiņu

Iedvesmojoties no Viļa Plūdoņa dzejoļa “Zaķīšu pirtiņa”, mazie svētku apmeklētāji varēs vērot ēnu teātri, siet pirts slotiņas joku pirtī un kopā ar zaķiem pērties pirtiņā, skanot brīnišķīgajām Imanta Kalniņa melodijām.

Rūķīšu gadatirgus

Svētku apmeklētāji varēs našķēties Rūķīšu gadatirgū, kas veidots pēc jūrmalnieka Alberta Kronenberga darba “Mazais ganiņš” motīviem un kopīgi doties Mazā ganiņa  piedzīvojumos. Rūķīšu gadatirgū varēs iegādāties dažādus našķus – piparkūkas, karameles, biezpiena bumbiņas, kartupeļu virpuļus, cukurvati, gardo kukurūzu, pankūkas un mājas saldējumu.

Kā izskatās lāču migā?

Vasarā, kad laukā ir milzīga tveice, baltie miega lāči guļ. Apmeklētāji varēs uzzināt, kā izskatās balto lāču miga un par ko tie sapņo.

Tik melns, ka nekā nevar redzēt!

Nakts ekspedīcijā varēs iepazīt Melnā noslēpumus. Par Melno vislabāk zināja Imants Ziedonis. Pasakā viss bija tik melns, ka neko nevarēja redzēt, melnu muti varēja mazgāt melnā ūdenī, dzert melnu pienu, grauzt melnu cukuru.

Raganiņu salidojums

Nakts ekspedīcijas laikā notiks noslēpumains Raganiņu salidojums, kurā var piedalīties tikai raganiņas. Tādēļ svētku apmeklētājiem turpat uz vietas būs iespējas piedzīvot nelielas pārvērtības un iegūt pareizu matu sakārtojumu, sejas krāsas, lai pēc tam kopā ar raganiņām mācītos raganu deju un raganu ķēķī nogaršotu raganu zupu. Dodoties prom no raganiņu salidojuma, varēs nofotografēties un iegūt īstu raganu pasi.

Ēnu ceļojums, Pērkoņkalns un šūpuļdziesmas

Piedzīvojumu meklētāji varēs doties Ēnu ceļojumā, kur Pasaku mežā desmit gaišos gaismas staros ēnas spēlēs teātri un bērni paši varēs izgatavot savu ēnas lelli. Varēs apskatīt iespaidīgu Pērkoņkalnu un dzirdēt pērkondārdus, vērot zibeņus un muzikālus priekšnesumus, piedalīties bungu rībināšanas meistarklasē. Simtkājītis, simbolisks kukainītis, muzikantu un horeogrāfa pavadībā rīkos meistarklasi, kur 40 metrus garā radošajā darbnīcā varēs skriet, dejot, līst un slēpties. Piektdien, 10. augustā, no plkst. 20.00 līdz pusnaktij darbosies arī Šūpuļdziesmu ierakstu studija.

Ja Latvijai būtu kosmosa kuģis

Nakts ekspedīcijā būs vēl kāds pavisam īpašs notikums, kura norises laikā varēs uzzināt, kā būtu, ja Latvijai būtu savs kosmosa kuģis. Pirmais Latvijas kosmosa kuģis būs cienīga lieluma. Pasākuma apmeklētāji būs nozīmīga notikuma aculiecinieki, kad kopā ar kosmonautiem pieteiks startu pirmajam Latvijas kosmosa kuģim, pirms tas dosies ceļojumā. Radošajā darbnīcā varēs uzrakstīt īsziņu, kura vēlāk aizlidos kosmosā.

Pirmo reizi – zaļumballe bērniem

Sestdien, 11. augustā, plkst. 22.30 notiks Simtgades zaļumballe bērniem. Zaļumballē piedalīsies bērnu vokālā grupa “Dzeguzīte”, Adrians Kukuvass, Adrija Silva Kukuvasa, Roberts Gobziņš, Miks Dukurs, Juris Kaukulis, Maija Aukšmuksta un Adele.

Un neaizmirstiet kabatas lukturīti, lai nakts mellumā var atrast taciņu uz pasaciņu.

Ieeja bez maksas.