A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Pasaules vadošie pludmales volejbolisti satiksies Jūrmalas pludmalē

No 22. līdz 25. augustam Jūrmalas pludmales smiltīs, Majoros, tiks aizvadīts līdz šim vērienīgākais pludmales volejbola turnīrs Latvijā. Gaidāmajā Pasaules kausa izcīņas posmā Latvijas pludmales volejbola faniem būs iespēja klātienē vērot pludmales volejbola zvaigznes ne tikai no Eiropas, bet arī no visas pasaules.

Turnīrā savu dalību ir pieteikuši stiprākie pludmales volejbolisti no Brazīlijas, Amerikas, Kanādas, Jaunzēlandes, Japānas un vairākām Eiropas valstīm. Latviju šajā turnīrā pārstāves vairāki pāri, tai skaitā arī mūsu vadošie dueti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš (16. vietā rangā) un Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs (11. vieta rangā). 

“Es izaugu kā pludmales volejbolists tieši Jūrmalas smiltīs – pirmie treniņi man bija tieši tur. Braukājam jau 15 gadus pa visu pasauli un tie cilvēki, kuri ceļo, spēj novērtēt mūsu kvalitatīvās smiltis. Pludmales volejbolistiem smiltis ir svarīgākais un pirmais, ko mēs vērtējam. Tikai tad visu pārējo – tūre, viesnīca, organizēšana. Līdz ar to, pats svarīgākais Pasaules kausa posmam Jūrmalā mums jau ir. Jūrmala kopā ar Latvijas volejbola federāciju jau ir pierādījusi, ka var sarīkot augstākā līmeņa sacensības. Pirms diviem gadiem, kad Jūrmalā notika Eiropas čempionāts, visi dalībnieki jau par to pārliecinājās,” stāsta viens no turnīra galvenajiem favorītiem Aleksandrs Samoilovs.

“Jūrmalā pēdējo reizi spēlējām pirms 2 gadiem Eiropas čempionāta finālā. Ir īpaša sajūta atgriezties Jūrmalā un ceru, ka mājās mums izdosies parādīt to labāko sniegumu. Ticu, ka skatītāju atbalsts un atmosfēra mums palīdzēs. Mēs no savas puses darīsim visu, lai latvieši turnīrā būtu līdz pēdējai dienai,” stāsta Jānis Šmēdiņš.

Pludmales volejbolisti turnīrā cīnīsies par naudas balvām 75 000 dolāru vērtībā – uzvarētāji saņems naudas laimestu 10 000 dolāru vērtībā. Pludmales volejbolistiem joprojām notiek punktu krāšana, lai kvalificētos Tokijas olimpiskajām spēlēm, tāpēc paredzams, ka Jūrmalā ieradīsies visi vadošie pasaules pludmales volejbola dueti, jo šī turnīra uzvarētāji saņems ne tikai 10 000 dolāru laimestu, bet arī iegūs 600 ranga punktus.

Turnīrs Jūrmalā norisināsies 4 dienas no 22. līdz 25. augustam. Biļetes uz turnīra dienu ir iespējas iegādāties, sakot no 5.00 EUR, bet uz pamatturnīra spēlēm tās maksā sākot no 19.00 EUR. Tuvojoties turnīram, to cena palielināsies.
Biļetes uz turnīru iespējams iegādāties bezrindas.lv, pērkot ar Jūrmalas iedzīvotāja karti 20% atlaide turnīra biļetēm. 

Vairāk informācijas par turnīru: www.beachvolley.jurmala.lv

Iepriekš Latvijā arī norisinājušies augsta līmeņa pludmales volejbola turnīri, tostarp Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) turnīri, kā arī Eiropas čempionāta finālturnīrs, kas notika 2017. gadā. Latvijas volejbolistiem Jūrmalas smiltis līdz šim ir bijušas veiksmīgas. Vislabāk Jūrmalā veicies mūsu vīru vadošajam pārim jūrmalniekam Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam, kuri 2016. gadā triumfēja Eiropas čempionāta posmā “Jurmala Masters”, bet 2017. gadā Eiropas čempionāta finālspēlē izcīnīja sudraba medaļas.

Foto: Vadims Morozovs