A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Piekrastes Tīrrade – iniciatīva, kuras laikā tiks sakopta visa 500 km garā Latvijas piekraste

Vides izglītības fonds un kampaņa Mana Jūra ikvienu aicina piedalīties Piekrastes Tīrradē – iniciatīvā, kas norisināsies septembrī un kuras laikā kopīgiem spēkiem tiks sakopta visa 500 km garā Latvijas piekraste.

Piekrastes Tīrrade notiks katru septembra sestdienu sadarbībā ar vietējām piejūras pašvaldībām, tai skaitā arī Jūrmalas pašvaldību, Latvijas Ekoskolām un ikvienu, kam rūp tīra vide. 1. septembrī tiks sakopta Liepājas, kā arī Rucavas, Nīcas, Grobiņas un Pāvilostas novada jūrmala, 8. septembrī – Ventspils un Ventspils novada piekraste. 15. septembrī Tīrrade norisināsies Dundagas, Rojas, Mērsraga un Salacgrīvas novadā, 22. septembrī – Engures, Carnikavas, Saulkrastu un Limbažu novadā, savukārt pēdējā mēneša sestdienā – 29. septembrī – Latvijai tiks uzdāvināta tīra Jūrmalas un Rīgas piekraste.

“Mēs esam pieraduši, ka pludmale ir teju rokas stiepiena attālumā, mēs to uztveram par pašsaprotamu un mums piederošu vērtību, iespējams, tāpēc daudzi no mums pret to izturas nevērīgi. Taču tāpat kā jebkuras attiecības, arī attiecības ar jūru ir jākopj un šoreiz es vēlos jūs uzrunāt to darīt, piedaloties Tīrradē, kad ikvienam no mums ir iespēja sakopt to, kas palicis pēc nevērīgām attiecībām ar jūru. Nevis nomest, bet pacelt, nevis atstāt, bet satikt!” saka Kristīne Virsnīte, TV raidījuma vadītāja, viena no Piekrastes Tīrrades vēstnesēm.

Piekrastes Tīrrade tiks koordinēta, visas Latvijas piekrasti sadalot īsākos posmos – vidēji ir 3,5 km garumā. Elektroniski reģistrējoties www.tirrade.lv, katram jau šobrīd ir iespēja izvēlēties, tieši kuru posmu kurā datumā ir vēlme sakopt.

Visos novados sakopšanas darbi ritēs pēc vienota plāna laikā no 10.00 līdz 14.00. Noteiktajā datumā plkst. 10.00 Tīrrades dalībniekam jāierodas izvēlētajā vietā, kur viņu sagaidīs kāds no posmu koordinatoriem, kurš ikvienam izsniegs maisus un cimdus, instruēs par drošību un sakopšanas darbu plānu.

Katram Piekrastes Tīrrades dalībniekam tiks piešķirti divi maisi, viens no tiem domāts plastmasas atkritumiem, savukārt otrs – visiem pārējiem. Sadarbībā ar AS “BAO” būs iespēja bīstamos atkritumus nodalīt no pārējiem, savukārt sākot no 14.00, sadarbībā ar piejūras pašvaldībām, sāksies atkritumu izvešanas darbi.

Oktobra sākumā organizatori dalīsies ar apkopoto informāciju par kopējo savākto atkritumu daudzumu, kā arī varēs sniegt datus par savāktajiem plastmasas un bīstamajiem atkritumiem.

Vairāk informācijas un reģistrācija dalībai Piekrastes Tīrradē mājaslapā – www.tirrade.lv