A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Pirmais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss norisināsies Jūrmalā

No 2016. gada 23. līdz 25. septembrim Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, norisināsies jauns notikums Latvijas koru mūzikā – Pirmais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss, kas kūrortpilsētā sapulcinās simtiem dziedātāju no Somijas, Čehijas, Francijas, Zviedrijas, Slovēnijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Konkurss notiks ik gadu un tiek rīkots sadarbībā ar Jūrmalas domi.

Konkurss radīts ar mērķi rīkot ikgadēju starptautisku koru konkursu – pasaules labāko amatieru koru galamērķi, ar kura palīdzību Latvijas iedzīvotājiem un viesiem piedāvās iespēju dzirdēt mākslinieciski augstvērtīgu kormūziku un apmeklēt pasaulē atzītu mākslinieku koncertu konkursa noslēguma vakarā. Katru gadu konkursa obligāto skaņdarbu rakstīs kāds latviešu komponists – pirmajam konkursam kompozīciju "Hail, O Star of the Ocean" radījis komponists Rihards Dubra.

Kultūras ministre Dace Melbārde: „Ikdienā saņemam neskaitāmus Latvijas kordziedāšanas tradīcijas izcilības apliecinājumus, taču augsta kvalitāte pieprasa arī nemitīgu virzību. Man ir patiess prieks, ka Baltijas jūras valstis turpina šajā jomā arvien attīstīties un ka Latvija ir tā, kura uzņēmusies Pirmā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa rīkošanu. Šī iniciatīva ne tikai dod iespēju koriem pilnveidoties un gūt vērtīgu pieredzi, bet arī veicina tautu kopības sajūtu un saskarsmi.”

Konkursa idejas autors un mākslinieciskais vadītājs, diriģents Jānis Ozols par konkursa ieceri stāsta: “Latviju pamatoti saucam par koru lielvalsti. Latvijas koru mūzikas tradīcijas un augstais koru mākslinieciskais sniegums tiek novērtēts visā pasaulē, pateicoties spožai Latvijas koru dalībai starptautiskos konkursos un festivālos. Mūsu jaundibinātā konkursa ambīcija ir kļūt par labāko amatieru koru galamērķi. Lai Jūrmalas pilsētas nosaukums koru dziedātājiem visā pasaulē asociējas ar pilsētu Latvijā, kur konkursa dalībnieki tiek atlasīti un uzaicināti piedalīties, rūpīgi izvērtējot to līdzšinējos sasniegumus, māksliniecisko kvalitāti un repertuāru. Lai dalība mūsu konkursā būtu prestiža un kvalitātes apliecinājums.”

Pirmajā Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā piedalīsies – kamerkoris Audite (Somija), jauniešu koris Balsis (Latvija), Kauņas akadēmiskais jauniešu koris (Lietuva), jauktais koris Noorus (Igaunija), čehu jauktais koris Ondrašek (Čehija), Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris Sõla (Latvija), vokālais ansamblis Sequana Voce (Francija), vīru koris Vӓrldsklass (Zviedrija), sieviešu koris Balta (Latvija), sieviešu koris Grundove Šmikle (Slovēnija) un sieviešu koris Naiskuoro Timotei (Somija).

Korus vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvā būs kormūzikas profesionāļi no Francijas, Igaunijas, Lietuvas un Maltas, bet konkursa žūrijas priekšsēdētājs būs komponists Pēteris Vasks.

Trīs augstāko vērtējumu ieguvušie kori iegūs naudas balvas (GRAND PRIX - 3500 eiro un īpaši radītu uzvarētāju kausu, 2. vieta – 2000 eiro, 3. vieta – 1000 eiro). Naudas balvas paredzētas arī Labākajam diriģentam un par Labāko obligātā skaņdarba interpretāciju.

Programma:

23. septembrī plkst. 20:00 - Atklāšanas koncerts Dubultu ev. lut. Baznīcā

24. septembrī plkst. 11:00 - Konkursa obligātā programma Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē

24. septembrī plkst. 17:00 - Konkursa brīvās izvēles programma Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē

25. septembrī plkst. 11:00 - Noslēguma koncerts GRAND PRIX fināls un vokālā grupa Latvian Voices Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē

Biļetes uz konkursa pasākumiem pieejamas www.bilesuparadize.lv un “Biļešu paradīze” kasēs.

Kontakti un informācija: www.balticchoir.com