A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Skolēnu rudens brīvlaikā uz Jūrmalu!

Pirmie mācību mēneši jau aizvadīti un ir laiks sastādīt atpūtas plānu skolēnu brīvlaikam. Tā noteikti var kļūt par ģimeniski pavadītu nedēļu, kurā atpūsties, izklaidēties, izvēdināt galvu un arī uzzināt ko jaunu - nedēļu, pilnu ar piedzīvojumiem un labām emocijām. Mēs aicinām pavadīt šo laiku Jūrmalā, tādēļ piedāvājam apkopojumu ar Jūrmalā notiekošajiem pasākumiem, kā arī apskates objektiem, kas brīvlaika nedēļā labprāt gaidīs ciemos pie sevis ar dažādām izklaidējošām un izzinošām laika pavadīšanas nodarbēm.

Bezmaksas skrituļslidošanas meistarklase, radošās darbnīcas un izklaides. Ģimenēm, bērniem un visiem, kuriem patīk pavadīt laiku aktīvi un svaigā gaisā visu oktobri katru sestdienu un svētdienu, neatkarīgi no laika apstākļiem Majoru sporta laukumā no plkst. 11.00 līdz 14.00 notiek  atraktīvas skrituļslidošanas nodarbības profesionāla trenera vadībā. Radošās darbnīcas piedāvā gan lieliem, gan maziem iemācīties izgatavot dažādas maskas, fotorāmīšus, sapņu ķērājus un citas interesantas lietas. Savukārt 28. un 29. oktobrī  radošās darbnīcas piedāvās iespēju izgatavot maskas un atribūtus Helovīna svētkiem. Pasākuma apmeklētājus izklaidēs animācijas seriāla “Simpsoni” varoņi.  Darbosies kafejnīca, kas nodrošinās siltu tēju, kafiju un maizītes. Protams, var ņemt līdzi arī savu termosu, maizītes un turpat uz vietas sarīkot pikniku ģimenes un draugu lokā.

Kulinārās meistarklases bērniem un vecākiem. Īpašais skolēnu brīvlaika piedāvājums “Gatavojam kopā” studijā “La Finesse”. Meistarklasēs bērniem kopā ar vecākiem būs iespēja iemācīties pagatavot cepumus ar Latvijas simboliem (25. oktobrī plkst. 11.00 meistarklase bērniem vecumā no 4 līdz 6 gadiem, 26. oktobrī plkst. 11.00 meistarklase bērniem vecumā no 7 līdz 10 gadiem), kā arī plānota jauno konditoru meistarklase, kurā bērni iemācīsies izcept ļoti gardu ābolkūku (28. oktobrī plkst. 11.00, meistarklase paredzēta bērniem vecumā no 7 līdz 14 gadiem).

Spēka un veiklības piedzīvojums “Tarzānā”. Oktobrī Dzintaru mežaparkā esošajā piedzīvojumu parkā “Jūrmalas Tarzāns” darba dienās no plkst. 11.00 līdz 14.00 apmeklējumam tiek piemērota 30% atlaide.  Parks ar piecām šķēršļu trasēm paredzēts aktīvai atpūtai gan pieaugušajiem, gan bērniem. “Tarzāna lēciens”, brauciens pa laipu ar velosipēdu, lidojošais skrituļdēlis un citi aizraujoši šķēršļi būs lieliska izvēle atpūtai svaigā gaisā. 

Jūrmala ar velosipēdu. Braucot ar divriteni, Jūrmalu iepazīsiet no pavisam cita skatupunkta. Turklāt ērti, lēti un veselīgi! ZLX Bike nomas punktā pieejami Fatbike velosipēdi (plato riepu velosipēdi) gan relaksējošiem izbraucieniem pa pludmali, gan sportiskiem piedzīvojumiem kāpās. Turklāt šoruden no 1. oktobra līdz 30. novembrim ZLX Bike piedāvā lielisku iespēju – nomā divus Fatbike velosipēdus un trešo saņem bez maksas! Savukārt velonoma “Sixt” piedāvā īpašu rudens akciju: reģistrējoties braucienam, pirmās 2,5h ir bezmaksas, ievadot vai nosaucot kodu: 550155. Akcija darbojas vienu reizi vienam lietotājam. “Sixt” velo noma ir vienkāršs un ērts veids, kā sarīkot velobraucienu visai ģimenei! Aizejiet, paņemiet un brauciet, kur vien vēlaties – dzīvīgā izbraucienā pa pilsētu vai baudpilnā ekskursijā pa dabas takām! Velosipēdu var iznomāt vienā punktā, bet pēc brauciena nodot citā!

Boulinga spēle visai ģimenei. Šoruden visu oktobri Jūrmalā boulingu var spēlēt ar 40% atlaidi. Piedāvājums boulinga spēlei starptautiskajā Wellness centrā “Balans” ar atlaidi pieejams darba dienās no plkst. 12.00 līdz 18.00 un izmaksās tikai 4 €/h.

Rudens piedāvājums pirmklasniekam “Līvu Akvaparkā”. Līdz 19. novembrim pirmklasniekiem “Līvu Akvaparka” 4 stundu apmeklējums bezmaksas! Līvu Akvaparks aicina skolēnus gūt pozitīvas emocijas, uzsākot jauno mācību gadu! Viss, kas nepieciešams, lai saņemtu pirmklasnieka Privilēģijas karti, ir izdrukāt to mājas lapā www.akvaparks.lv   un rūpīgi aizpildīt visu nepieciešamo informāciju!

"SPA ceļojums" bērniem. Arī mazajiem ik dienas ir jādara savi svarīgie darbiņi, kas nogurdina, tādēļ arī viņi ir pelnījuši atpūtu un iespēju izbaudīt relaksējošu SPA ceļojumu! Programma “SPA ceļojums” bērniem viesnīcā “Baltic Beach Hotel” Jūras ielā 23/25 ietver peldēšanos piena vanniņā ar garšīgiem aromātiem, ķermeņa masāžu un banānu-piena kokteli. Piedāvājums ar atlaidi ir spēkā no pirmdienas līdz svētdienai un bērniem ir arī atvērta spēļu istaba ar dažādām attīstošām un izklaidējošām rotaļlietām, zīmēšanas un rokdarbu komplektiem, kā arī draudzīgu un izpalīdzīgu audzinātāju.

Eksperimenti ar sauso ledu un šķidro slāpekli. 28. oktobrī galerijas “Korso” 1. stāvā no plkst. 12.00 līdz 18.00 varēs vērot eksperimentus, kurus visiem parādīs darboņi no zinātnes un izglītības centra “Zili brīnumi”. Turpat arī lauku labumu tirdziņš, bet plkst. 20.00 dzīvās mūzikas koncerts restorānā “Roof B-B-Q and Music”.

Bezmaksas Bērnu kluba apmeklējums. Palutiniet bērnus rudens brīvlaikā un gūstiet enerģiju ziemas sezonai! Ja vecāki apmeklē kādu no SPA procedūrām 23.–27. oktobrī, bērni var bez maksas apmeklēt Bērnu klubu viesnīcā “SemaraH Hotel Lielupe” Bulduru prospektā 64/68.  23., 25. un 27. oktobrī plkst. 11.00 līdz 11.45 rudens sajūtu rosinošas nodarbības ar dabas materiāliem, bet 24., 26. un 28. oktobrī plkst. 11.00 līdz 11.45 vingrošana dabas skaņās ar fizioterapeitu. Tikai rudens brīvlaikā imunitāti stiprinošie haloterapijas seansi bērniem līdz 13 gadu vecumam par īpašu cenu!

Bezmaksas nūjošanas nodarbības. 29. oktobrī plkst. 10.00 Kauguru pludmalē un plkst. 12.30 Dubultu pludmalē tiek piedāvātas nūjošanas nodarbības sertificēta trenera vadībā. Nepieciešamības gadījumā tiek nodrošinātas arī nūjas.

Rudens SPA rituāli bērniem. Viesnīcā “Hotel Jūrmala SPA” Jomas ielā 47/49 bērniem no 4 līdz 14 gadu vecumam ir iespēja izbaudīt SPA programmas, piemēram, programmu “Bērnu SPA brīvlaiks” ar Bubble gum masāžu, Glitter tattoo vai dekoratīvo akmentiņu diedziņš matiem un skābekļa kokteili, bet programmā “Ābols” paredzēta pērļu vanna ar ābolu sāli, ābolu pīlings ķermenim, relaksējoša masāža ar ābolu losjonu un tēja ar veselīgām uzkodām.

Vēlās brokastis lieliskam dienas sākumam. Nesteidzīgie brīvdienu rīti ir ideāli piemēroti ne tikai pastaigai gar jūru, bet arī vēlajām brokastīm jeb brančam (brunch). Jūrmalā pēdējo gadu laikā šis piedāvājums kļūst aizvien plašāks un jūrmalnieki un pilsētas viesi var nobaudīt gan izsmalcinātu bufeti, gan tradicionālos brokastu ēdienus. 

Svētdiena ar leļļu teātri. Vecmāmiņa savā dzimšanas dienā no Kasperla un Zeppela saņem dāvanā kafijas dzirnaviņas, taču tad ierodas laupītājs Hocenplocs un dzirnaviņas nolaupa. Par to kā atjautīgie un labie  draugi Kasperls un Zeppels  galu galā lielo piedzīvojumu spēj novest līdz laimīgām beigām varēs redzēt Jūrmalas teātra izrādē “Laupītājs Hocenplocs” 29. oktobrī plkst. 16.00.

Dabas parki un takas. To, cik Jūrmala ir krāsaina, vislabāk novērtēt var, dodoties pastaigās pa Jūrmalas dabas parkiem. Ķemeru nacionālais parks ļaus iepazīt dabisku mitru mežu, ko var apskatīt, apmeklējot Melnalkšņa dumbrāja taku, augsto purvu, kuru vislabāk iepazīt, dodoties pastaigā pa Lielo Ķemeru tīreļa laipu, kā arī Slokas ūdensputniem bagāto ezeru, kura dabas pastaigu taka vijas caur dažādiem mežiem. Pilsētas austrumu galā atrodas Ragakāpas dabas parks, kas  izveidots, lai saglabātu ar vecu priežu mežu apaugušās kāpas un dabas daudzveidību jūras piekrastē. Ragakāpas ainavu neparasto vēsturi, sastopamajiem augiem, dabiska veca priežu meža attīstību un kukaiņu atstātajām pēdām mežā.

Rotaļāšanās un skrituļošanas prieki Dzintaru mežaparkā. Dzintaru Mežaparks Jūrmalā ir lieliska vieta gan aktīvās atpūtas cienītājiem, gan tiem, kas dod priekšroku nesteidzīgai pastaigai priežu spirgtajā gaisā. Parks atrodas pašā Jūrmalas centrā, un tā lielākās vērtības ir 200 gadus veca priežu audze un aizsargājamie biotopi, kas līdz mūsdienām saglabājušies neskarti. Tas ir arī skrituļslidotāju un skeitotāju paradīze, jo parkam cauri vijas skrituļslidošanas trase, savukārt parka rietumos atrodas skeitparks. Pēc aktīvas sportošanas vienmēr ir iespēja uzkāpt Dzintaru skatu tornī, kurā 33,5 metru augstumā atrodas speciāla lielā skatu platforma, bet visā torņa augstumā kopskaitā izvietotas 12 platformas, paverot skatu visos virzienos. Nāc un ieraugi jūru un Jūrmalu no augšas. 

Sava pasaka muzejā! Jūrmalas pilsētas muzeja izstādē “Bērns kūrortā” var iepazīties ar bērnu izklaidēm un vaļaspriekiem kūrortā laika posmā no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām. Izstādē var ne tikai aplūkot dažādas spēles, rotaļlietas, apģērbu un pludmales piederumus, bet arī, iejūtoties pludmales atmosfērā, būvēt smilšu pilis. 23. oktobrī plkst. 15.00 muzejā notiks bezmaksas smilšu spēļu nodarbības bērniem un “Pasaku darbnīca”. Iepriekš pieteikties pa tālr. 29331883.

Diena ciemos pie Aspazijas.  Ģimenēm būs interesanti apskatīt interaktīvo ekspozīciju “Aspazija atgriežas Dubultos”. Tā sastāv no desmit elementiem, kuru starpā ir trīs virtuāli tēli hologrammas veidā - Aspazija un divi kaķi, kuri veikli paslēpušies. Ar jaunākās paaudzes spēļu ierīcēm ir iedzīvināts arī Aspazijas mājas viesistabas galds, kur apmeklētajiem pieejamas sešas interaktīvas ar dzejnieces dzīvi un daiļradi saistītas spēles. 

Reiz Jūrmalā bija tā... Jūrmalas brīvdabas muzejā ir bagātākā virvju vīšanas rīku un materiālu kolekciju Latvijā. Kolekcijā ir 49 jūrnieku mezgli, dažādu striķu, auklu, sviedlīņu un fenderu paraugi, virvju vijamie rati, salaidēji un tītavas. Skolēni muzejā var apskatīt arī enkuru un zvejas laivu kolekciju, kā arī iepazīties ar senā zvejnieka sētu ar tai raksturīgām ēkām – dzīvojamo māju, klēti ar ratnīcu, tīklu būdu, zivju kūri, pirti un citām interesantām ēkām.