A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls Vox angelica

Jau vienpadsmito gadu Dubultu ev. lut. baznīcā Jūrmalā  notiks starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls Vox angelica.

Ar savu regularitāti un augsto māksliniecisko kvalitāti festivāls savā pastāvēšanas gaitā ir iemantojis popularitāti jūrmalnieku un pilsētas viesu vidū. Daudzu gadu laikā festivāla tematiskais spektrs ir bijis plašs un allaž piedāvājis klausītājiem augsta līmeņa profesionālas mākslas baudījumu. Par vienu no ērģeļmūzikas festivāla Vox angelica vizītkartēm ir kļuvusi videoprojekcija uz ekrāna, kas ļauj ikvienam klātesošajam vērot ērģelnieka, kā arī pārējo, balkonā esošo mūziķu spēli tuvplānā, sniedzot iespēju novērtēt šī bagātīgā instrumenta spēles nianses un ērģelnieku meistarību.

 Šovasar festivāla atklāšanas koncertā 1. jūlijā plkst. 18.00 muzicēs trīs ērģelnieki no Brazīlijas – Jeanine Mundstock, Benedito Rosa, Alexandre Fritzen da Richa. Savā koncertprogrammā viņi atskaņos gan Eiropas ērģeļmūzikas komponistu darbus, gan arī sniegs ieskatu brazīļu komponistu mūzikā.

Festivāla gaitā notiks deviņi koncerti, ievērojot ikgadējo regularitāti, tie notiks svētdienās no 1. jūlija līdz 26. augustam plkst. 18.00.

Kopā ar ērģelniekiem Jolantu Barinsku, Ilonu Birģeli, Larisu Bulavu, Vitu Kalnciemu, Aiju Zinģīti, Jāni Pelši un Edīti Alpi festivāla koncertos muzicēs tādi spilgti solisti kā dziedātāji Evija Martinsone, Krišjānis Norvelis, Juris Vizbulis, Laura Purena, kā arī instrumentālisti Jāzeps Jermolovs (vijole), Indris Egle (oboja), Edgars Saksons (sitaminstrumenti). Ar ērģeļmūzikas solokoncertu 29. jūlijā festivālā piedalīsies arī profesors no Holandes Gijs van Schoonhoven.