A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Starptautiskais mūzikas festivāls “Summertime 2018 – aicina Inese Galante”

No 9.-12. un no 14.-15. augustam “Klasikas, džeza un Balkānu rokenrola” zīmē norisināsies jau četrpadsmitais starptautiskais mūzikas festivāls “Summertime 2018 – aicina Inese Galante”. Šovasar uz vienas skatuves pulcēsies festivāla patroneses Ineses Galantes aicināti, izcili latviešu un ārzemju tradicionālā džeza un jaunā džeza, folkloras un roka izpildītāji, kā arī skanēs Balkānu mūzika un akadēmiskais vokāls.

Šī gada festivālā uzstāsies gan latviešu skatītājiem vēl nezināmi mākslinieki, gan arī jau iemīļoti augstas klases mūziķi. Festivāla atklāšanas koncertā izcilais dziedātājs un komponists no Vācijas – Toms Gēbels (Tom Gaebel) izpildīs dziesmas no leģendārā amerikāņu dziedātāja Frenka Sinatras (Frank Sinatra) repertuāra, dažas no tām duetā ar festivāla patronesi Inesi Galanti. Koncertā izskanēs tādas plaši pazīstamas dziesmas kā “New York, New York”, “Fly Me to the Moon”, “My Way” u.c. Festivāla “Summertime” otrajā dienā uz skatuves kāps pianists Daniils Krāmers, kas festivālā, pēc daudziem klausītāju lūgumiem, uzstāsies kopā ar džeza virtuozu Andreju Rumjancevu un priecēs klausītājus ar unikālu mūzikas rokprogrammu, kas veidota no “Nirvana”, “Queen” un “Led Zeppelin” skaņdarbiem.

Akadēmiskās mūzikas cienītāji novērtēs festivāla trešās dienas koncertu, kad Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē uzstāsies Inese Galante kopā ar ilggadēju skatuves draugu, klavierspēles meistaru Aleksandru Šmalcu. Pēc šī koncerta Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē varēs baudīt pasaules klases mūziķa Gorana Bregoviča sniegumu. Koncertā izskanēs ugunīgas Balkānu un čigānu melodijas, kuras papildinātas ar pūšamo mūzikas instrumentu skanējumu. Festivāla noslēguma koncertā klausītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt vairāku izpildītāju zvaigžņu sastāvu. Tajā uzstāsies arī spilgtais un šarmantais itāļu dziedātājs Džovanni Kostello (Giovanni Costello), kurš festivāla laikā klausītājus priecēs arī ar solo koncertu, neatkārtojamais mecosoprāns Oļesja Petrova, kontrtenors Sergejs Jēgers, kā arī mūzikas grupa Tenoru Trio, kuras sastāvā ir Latvijas Nacionālās operas solisti.

Latvijas skatītājiem festivāla jaunatklājums būs populārā itāļu dziedātāja Džovanni Kostello (Giovanni Costello) koncerts “Viva Italia!” 14.augustā. Dziedātājs savā neatkārtojamā manierē izpildīs pazīstamas itāļu dziesmas un balādes – no Karuzo līdz Čelentano. Festivāls noslēgsies 15.augustā ar leģendārā Trio Paris Royale un viņu izcilā solista – vijoles virtuoza no Vācijas – Baptiste Pawlik sniegumu.

Biļetes uz festivālu “Summertime 2018 – aicina Inese Galante” iegādājamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī mājaslapā www.bilesuparadize.lv. Papildu informācija par festivāla programmu pieejama www.festivalsummertime.com.