A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Vasara – laiks izbraukumam ūdeņos

Jūrmala ir bagāta ar ūdeņiem – Rīgas jūras līča pludmale 24 km garumā un arī Lielupe, kas sniedz plašas iespējas nesteidzīgai un aktīvai atpūtai. Izbraukumi ar kuģīti, laivu vai burinieku ir veselīgs un patīkams izklaides veids gan pieaugušajiem, gan bērniem, vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, tas var būt arī satiksmes līdzeklis ērtai nokļūšanai galvaspilsētā vai kūrortpilsētā Jūrmalā.

Upes kuģītis “New Way”

Vasaras sezonā pasažierus un atpūtniekus uzņem upes kuģītis “New Way”. Ceļojums pa Daugavu un Lielupi sākas pie Lielā Kristapa skulptūras iepretim Rīgas pilij Rīgā un aizved uz Jūrmalu, piestājot Majoru piestātnē Rīgas ielā 2a. Brauciena laikā pa Daugavu apskatāma Rīgas panorāma. No Daugavas gar Mīlestības salu kuģīša ceļš ieved Buļļupē, kas savieno Daugavu ar Lielupi, jau tālāk, kuģojot pa Buļļupi, paveras skats uz Bolderāju, var raudzīties uz neskartām pludmalēm un baudīt dabas ainavas niedru ielokā. No Lielupes ūdeņiem labi apskatāma senā upes ieteka jūrā, tālāk – Baltā kāpa.

Upes kuģīti iespējams iznomāt arī saviesīgiem pasākumiem, konferencēm un atpūtai ģimenes vai draugu lokā.

Informācija par biļešu cenām un kuģīša kursēšanas laiki https://rigaship.lv/.

Burinieks “Lībava”

16. jūnijā sezonu atklāj arī vēsturiskais burinieks “Lībava” un piedāvā izbaudīt braucienu pa Lielupes grīvu ar brīnišķīgu skatu uz Ragakāpas dabas parka un Vakarbuļļu gleznainajiem krastiem.

“Lībavas” izbraukumi sākas Jūrmalas Jahtkluba piestātnē Buļļuciemā, Tīklu ielā 1a. Ūdens ceļš no Lielupes Grīvas pļavām, izbraucot caur niedrāju labirintiem, garām Baltajai kāpai ieved Rīgas jūras līcī. Tālāk jau ar paceltām burām burinieks slīd gar baltajām Jūrmalas pludmalēm. Brauciena laikā kuģīša viesiem ir iespēja iemēģināt roku buru pacelšanā un pat piedalīties burinieka vadīšanā.

Biļešu iegāde un informācija par izbraukumu datumiem www.bilesuserviss.lv.

Izbraukumu ar “Lībavu” ieteicams apvienot ar Jūrmalas Brīvdabas muzeja apmeklējumu, kas atrodas piecu minūšu gājienā no burinieka piestātnes vietas Buļļuciemā. Brīvdabas muzejā apskatāma zvejnieku sadzīve Jūrmalā 19. gs. beigās – 20. gs. sākumā. Muzejs strādā katru dienu, izņemot pirmdienu, no plkst. 10.00–18.00 un tā apmeklējums ir bezmaksas.