A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! No 1. aprīļa atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Abstrakcija divu gleznotāju darbos Jūrmalas muzejā

Trešdiena, 22.marts - Svētdiena, 23.aprīlis

Abstrakcija divu gleznotāju darbos Jūrmalas muzejā

  • Trešdiena, 22.marts - Svētdiena, 23.aprīlis
  • 02:00 02:00
  • Jūrmalas muzejs
  • Tirgoņu iela 29

Madara Gulbis.  ”Ieelpo, izelpo…”

“Ieelpa un izelpa ir cilvēka dabīgs, parasti neapzināts stāvoklis. Nav iespējams no šī cikliskuma izvairīties, nepiedalīties tajā. Šajā izstādē gribu runāt par ikdienu un to, kā mēs to vadām. Ieelpa – izelpa, tāpat kā ieeja – izeja ir darbība un sadarbība. Šī sadarbības kustība ir pasaules notikumu pamatā un mūsu attieksme pret to ir radījusi šodienas telpu un notikumus tajā.”

Madara Gulbis (1969) beigusi Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolu (1980-1987), Latvijas Mākslas akadēmiju (1988-1996), iegūstot maģistra grādu mākslā, ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre (kopš 1997.) Izstādē piedalās kopš 1993. gada, notikušas ap 30 personālizstādes Latvijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā, piedalījusies daudzās grupu izstādēs Ziemeļvalstīs, Latvijā, citur. Ir aktīva Latvijas un starptautisku plenēru dalībniece.

Gustavs Filipsons “Dzimšanas vieta”       

 Melnajai un tumšajai krāsu gammai, kas raksturīga Gustava Filipsona abstrakcijām, piemīt ekspresīvs spēks. Piemēram, plašums, kas paveras melnā laukumā ir nenosakāms savās dimensijās. Tāpat arī tas, kas notiek tur tumsā,  ir iracionāls un suģestējošs. Tikai pēc tam, kad skatītāja acs ir pielāgojusies tumšajai gleznas virsmai, var apjaust, ka sākotnēji monohromajai  virsmai ir dažādas struktūras, dažāda toņu gamma un līniju kompozīcijas.

Gustavs Filipsons (1974) beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu, profesoru A. Naumova un K. Zariņa meistardarbnīcu (1998-2002). Izstādē piedalās kopš 2004. gada. Piedalījies grupu izstādēs galerijā Bastejs, Rietumu bankas galerijā, kā arī mākslas mesēs Latvijā, Beļģijā un citur.