A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! No 1. aprīļa atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Fotogrāfa Gunāra Bindes izstāde “Pastaiga ar …”

Svētdiena, 24.aprīlis - Sestdiena, 25.jūnijs

Fotogrāfa Gunāra Bindes izstāde “Pastaiga ar …”

  • Svētdiena, 24.aprīlis - Sestdiena, 25.jūnijs
  • 02:00 02:00
  • Raiņa un Aspazijas vasarnīca
  • Pliekšāna ielā 5/7, Majori

Raiņa un Aspazijas vasarnīca aicina uz fotogrāfa Gunāra Bindes izstādi “Pastaiga ar …”. Izstādē aplūkojamās fotogrāfijas tapušas nevis ar fotoaparātu, bet gan viedtelefonu, pastaigājoties pa mežu, ielām un gar ūdeņu malām.

Par izstādi “Pastaiga ar …” tās autors Gunārs Binde stāsta: “Fotogrāfija man vienmēr ir klāt, manī iekšā. Bet, lai būtu arī kabatā, es nopirku telefonu. Viens divi, viens divi, vecīgajā solī iedams, daudz ko ieraugu. Un priecājos – visā, ko ieraugu, atrodam vairāk par vienkārši redzamo. Foto dabu taču esmu atkodis. Un kur tad vēl apskaidrība, ka manā arhīvā ir arī tādi ieroči kā metaforas, alegorijas, asociācijas, paralēles, paradoksi, pārspīlējumi, farsi un visādi citādi jambi.”

Gunārs Binde dzimis 1933. gadā Alūksnes rajona “Tiltiņos”. Beidzis Bejas septiņgadīgo skolu un Priekuļu lauksaimniecības mehanizācijas tehnikumu.

1957. gadā sācis fotografēt. No 1964. gada ir fotokluba “Rīga” biedrs, no 1997. gada – Latvijas profesionālo fotogrāfu asociācijas biedrs, no 1989. līdz 2002. gadam bijis Latvijas Fotomākslinieku savienības biedrs. Piedalījies neskaitāmās izstādēs gan Latvijā, gan visā pasaulē – Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Polijā, Ukrainā, Vācijā, Austrijā, Francijā, Dānijā, Nīderlandē, Čehoslovākijā, Bulgārijā, Gruzijā, ASV, Brazīlijā. Viņa darbi atrodas dažādu muzeju un privātajās kolekcijās.

2009. gadā Gunārs Binde saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni.