A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! No 1. aprīļa atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Gleznotājas Evijas Kūlmanes darbu izstāde “Poēzija”

Ceturtdiena, 19.maijs - Otrdiena, 28.jūnijs

Gleznotājas Evijas Kūlmanes darbu izstāde “Poēzija”

  • Ceturtdiena, 19.maijs - Otrdiena, 28.jūnijs
  • 02:00 02:00
  • Aspazijas māja
  • Z.Meierovica prosp. 18/20, Dubulti

Muzeju naktī Aspazijas mājā atklāta gleznotājas Evijas Kūlmanes darbu izstāde “Poēzija”. Jau no bērnības Evijai Kūlmanei Aspazija ir bijusi viena no tuvākajām dzejniecēm, tāpēc viesošanās dzejnieces Dubultu mājā ar saviem darbiem viņai ir īpašs notikums: “Aspazijas dzeja ir ļoti daudzkrāsaina, tajā atspoguļojas viņas spilgtā personība, spēcīgais raksturs, tā ir ugunīgi temperamentīga, aizrautīga, reizē arī sapņaina, sievišķīga un smalka. Izstādes gleznas sausaucas ar visām šīm īpašībām”

            Evija Kūlmane izstādei izraudzījusies darbus, kuros dzeja skan glezniecības valodā, jo viņa piekrīt Leonardo da Vinči teiktajam, ka “glezna - tā ir dzeja, kuru mēs skatām, bet dzeja – glezna, kuru dzirdam.” Evijas Kūlmanes skatāmā “dzeja” stāsta par pavasari. “Par ziedoņa burvību, kura apjūsmota arī Aspazijas dzejā, par jūras tuvumu. Pēc garās ziemas šajā izstādē varēs smelties gaismu, prieku, cerību,“ ir pārliecināta gleznotāja.

Evijas Kūlmanes glezniecībai ir raksturīgas gan maigu, sievišķīgu pieskārienu radītas poētiskas noskaņas, gan emocionāli piesātinātas, temperamentīgu un ugunīgu triepienu caurstrāvotas tēlainas ainavas. Māksliniece Evija Kūlmane ir ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra grādu glezniecībā un bakalaura grādu scenogrāfijā. Gleznotājas personālizstādes regulāri notiek dažādās Latvijas pilsētās, Evija Kūlmane piedalās arī grupu izstādēs un dažādos mākslas un kultūras projektos. Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā , Eiropas valstīs, ASV, Singapūrā un citviet pasaulē.

            Evijas Kūlmanes gleznu izstāde “Poēzija” Aspazijas māja būs apskatāma līdz 28.jūnijam. Ieeja - bez maksas.