Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! No 1. februāra atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Izstāde “Ģēnijs un marcipānčūska”

Otrdiena, 31.janvāris - Sestdiena, 25.marts

Izstāde “Ģēnijs un marcipānčūska”

  • Otrdiena, 31.janvāris - Sestdiena, 25.marts
  • Aspazijas māja
  • Z. Zigfrīda Meierovica prospekts 18/20

Izstāde veltīta Rūdolfa Blaumaņa 160 dzimšanas dienai. Tā atklāj Blaumaņa un Aspazijas nozīmīgākos saskares punktus 12 gadu ilgās pazīšanās laikā. Abi vārda meistari šajā laikā viens otru apbrīno un dziļi ciena, bet starp viņiem valda arī sīva sāncensība un uzskatu atšķirība jautājumā par dzejnieka dzīves misiju. 1895.gadā baltvācu dzejnieks Viktors fon Andrejanovs Berlīnes avīzē Aspaziju un Blaumani nodēvē par ģeniālu rakstnieku pāri, par literātiem, kuri varētu būt katras nacionālās literatūras rota.

Izstādes mākslinieciskās koncepcijas autore ir Linda Jurķe. Māksliniece, izmantojot simbolus, atklāj saikni un milzīgo radošo enerģiju, kas virmoja starp Blaumani un Aspaziju. Izstādes centrā ir rakstāmgalds, kuram pāri tinas improvizēts drukas rullis. Abi autori trīs gadus pat strādāja vienā telpā, kopā vadot “Dienas lapas” Daiļrakstniecības nodaļu. Aspazijas un Blaumaņa siluetu autore ir māksliniece Līga Ķempe. 

Izstādes “Ģēnijs un marcipānčuska” tapšanā Aspazijas mājai palīdzīgu roku snieguši Jūrmalas muzejs, Rakstniecības un mūzikas muzejs, Modes muzejs, privātkolekcionārs Sergejs Blats, Rīgas Radiatoru Restaurācijas rūpnīca, LNB Letonikas un Baltijas centrs un Jūrmalas Centrālā bibliotēka. Paldies mūsu draugiem no “Arona Print”.