A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! No 1. aprīļa atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Lieldienas zvejnieka sētā

9.aprīlis

Lieldienas zvejnieka sētā

  • 9.aprīlis
  • 02:00 - 02:00
  • Jūrmalas Brīvdabas muzejs
  • Tīklu iela 1A, Lielupe

Jūrmalas Brīvdabas muzejā norisināsies “Lieldienas zvejnieka sētā” – raibi un krāsaini pavasara svētki Lieldienu tradīcijās, ar jautrām izdarībām un sacenšanos, radošām darbnīcām un pārsteigumiem.

12.00–15.00 (Jūrmalas Brīvdabas muzejā Tīklu ielā 1A)

Lēnām, bet neatlaidīgi tuvojas gada krāsainākie svētki - Lieldienas, tāpēc kopā iešūposim, iekustināsim, ieripināsim svētkus Jūrmalas Brīvdabas muzejā.

Piedāvājam pavasara svētkus sagaidīt raibi un krāsaini, ar senajām tradīcijām, jautrām atrakcijām, konkursiem, radošām darbnīcām un pārsteigumiem. Ievērojot iemīļotas Lieldienu izdarības, pasākumā kopā ar zaķi Pūku un cālēnu Čiepu varēs šūpoties, olas ripināt, lielās koka olas izkrāsot, rotaļās iet, par zaķēniem pārvērsties, cukurgaiļiem mieloties!

Kā lieli, tā mazi muzeja apmeklētāji varēs krāsot Lieldienu olas pēc senlatviešu tradīcijām, izmantojot ne tikai jau ierastās sīpolu mizas, bet arī citus dabas materiālus. Kad olas būs gatavas, sekos ripināšanas un sišanās kaujas - vienas no jautrākajām Lieldienu izdarībām.

Lai nodrošinātu putniņiem ligzdošanas vietas, mācīsimies kā pašiem pareizi izgatavot putnu būrīti. Materiāli būs sagādāti iepriekš, atliks tikai rūpīgi sanaglot tos kopā. Neuztraucieties, ja būrīti gatavosiet pirmo reizi, palīdzēsim ar padomu un palīdzīgu roku. Gatavo putnu būrīti varēs ņemt uz mājām un atrast tam vietu savā pagalmā vai piemājas mežā.

Pavasarīgu dāvanu sev vai draugam varēs sagatavot Svilpaunieku darbnīcā, kuru vadīs keramikas amata meistare Alda Bitlāce. Mazos un lielos dzīvnieku draugus iepriecinās šķirnes trusīšu izstāde. Izsalkumu palīdzēs remdēt kafejnīca “Elizabete”.

Sadarbībā ar Jūrmalas mākslas skolas Slokas filiāles vadītāju Daci Greiziņu un Jūrmalas jaunajiem māksliniekiem (11 – 12g.), pasākuma apmeklētājus iepriecinās jauno talantu radīto mākslas darbiņu izstāde. Pasākuma laikā apmeklētāji varēs ne tikai priecāties par krāsainajiem un skaistajiem bērnu radītajiem darbiem, bet arī tos vērtēt un noteikt savu simpātiju, kuru godalgosim ar garšīgu balvu!

Ieeja bez maksas.