A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! No 1. aprīļa atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Mākslas projekts – izstāde "Māksla=Patvērums"

Ceturtdiena, 5.maijs - Trešdiena, 29.jūnijs

Mākslas projekts – izstāde "Māksla=Patvērums"

  • Ceturtdiena, 5.maijs - Trešdiena, 29.jūnijs
  • 02:00 02:00
  • Mākslas stacijā "Dubulti"
  • Z.Meierovica prospekts 4, Dubulti

Mākslas stacijā Dubulti skatāms Šveices mākslinieka Tomasa Hiršhorna radīts mākslas projekts – izstāde “Māksla=Patvērums”.

Mākslas darbs un darbnīcu telpa tika veidota piecpadsmit dienas – no 21. aprīļa līdz 5. maijam. Katru dienu norisinājās mākslinieka vadītas radošās darbnīcas ar nosaukumu “Enerģija=jā! Kvalitāte=nē!”. Improvizētā studijā, turpat izstāžu zālē, notika lekcijas, priekšlasījumi, diskusijas un sarunas.

Par mākslas projektu Tomass Hiršhorns saka: “Cerība, radīšana, dialogs, iekļaušana, (mākslas) mīlestība un apmaiņa – jā; naids, dusmas, vardarbība, negatīvisms, pasivitāte un aizvainojums – nē. “Māksla=Patvērums” ir forma, mana forma, mūsu forma, kas uzlūkojama kā opozīcija karam Ukrainā, bet vienlaikus tā ir forma, kas apliecina manu pārliecību, instinktu un intuīciju saistībā ar visiem kariem un izturēšanos pret tiem: māksla var būt un tai jābūt patvērumam, māksla dod patvērumu un to veido.”

Par laikmetīgā mākslinieka darbību izstādes kuratore Inga Šteimane skaidro, – jau trīsdesmit gadus Tomass Hiršhorns savā mākslā ietver kritiku un brīdinošus signālus par to, ka politiskā un sociālā vide ir trausla, ka tajā ir pārāk daudz izņēmumu un pārāk ierobežojoši kritēriji identitātei un atšķirīgajam. Savus jaunākos darbus Hiršhorns veido kā telpu un apstākļus, kur iespējams pavadīt laiku un kaut ko radīt, kur var sarunāties un iepazīties ar līdzcilvēkiem. Savu politiku mākslinieks veido ar katru skatītāju individuāli. Hiršhorna darbu forma ir bezgalīgi izvērstas skulptūras no industriāliem, neekskluzīviem materiāliem, bez laika ierobežojumiem darba darināšanas un uztveres procesā. Mākslinieks ir pret to, lai skatītājs tiktu saukts par neprofesionāli. Tomasa Hiršhorna monumentālo apdzīvojamo skulptūru forma ir radusies intuitīvi un tāpat to attīsta skatītājs, savā subjektīvā veidā radot jaunu, vitalitātes un iniciatīvas pārpilnu pasauli.

Projekta laikā tapušais mākslas darbs “Māksla=Patvērums” Mākslas stacijā Dubulti apskatāms līdz 29. jūnijam katru dienu plkst. 9.00–18.00.