A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! No 1. aprīļa atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Pasākumi

Trešdiena, 10.augusts
20:00
IGO 60 jubilejas koncerts

IGO 60 jubilejas koncerts

 • Trešdiena, 10.augusts
 • Dzintaru koncertzāle

Leģendārais dziedātājs, mūziķis un daudzpusīgais mākslinieks Igo, kura vārds ir kā latviešu mūzikas kvalitātes zīmols, šogad 29.jūnijā atzīmēs savu 60 gadu jubileju, ko nolēmis krāšņi nosvinēt ar koncertiem un izstādēm visā Latvijā.

Nozīmīgs koncerts notiks Dzintaru koncertzālē 10.augustā – vietā, kur pirms 36 gadiem norisinājās 1. Vissavienības jauno izpildītāju konkurss «Jūrmala 86», kurā galveno balvu GRAND PRIX saņēma Igo, gūstot nedalītu popularitāti. Tas pavēra ceļu uzstāties koncertos milzīgas auditorijas priekšā arī tūkstošiem kilometru ārpus Latvijas robežām, tādējādi gūstot vēl lielākus panākumus.  Koncerta sākums – plkst.20.

Koncertā skanēs Igo «zelta repertuārs» no grupām «Līvi», «Remix», «Liepājas brāļi», tāpat arī fragmenti no Zigmara Liepiņa rokoperas «Lāčplēsis», operas «Parīzes Dievmātes katedrāle» u.c. darbiem, kas bijuši svarīgi gan Igo, gan Latvijai. «Šajos koncertos būs dzirdami skaņdarbi, kurus klausītāji vienmēr grib dzirdēt un gaida, kuri ikvienam raisa emocijas, atmiņas, kuriem var dziedāt līdzi; kompozīcijas, kuras pārdzīvojušas laika pārbaudi un joprojām klausās vairākās paaudzēs,» saka Igo.

 

Igo ir aktīvs joprojām, un arī pēdējos gados tiek radīti skaņdarbi, kuri guvuši lielu popularitāti šodien. Līdzās šīm dziesmām  koncertos noteikti skanēs arī agrāk radītie Igo izpildītie hiti, kuru autori ir Raimonds Pauls, Zigmars Liepiņš, Ēriks Ķiģelis, Jānis Strazds, Jānis Lūsēns, Mārtiņš Brauns, Uldis Marhilevičs, Aivars Hermanis, Valts Pūce un arī pats Igo. «Brīva diena», «Vējš sola lapai debesis», «Redzēj puisis, redzēj meita», «Nojausma», «Mālos pelēkos», «Ieelpots»,  »Bet dzīvē viss ir savādāk», «Nepiesauc, nepasauc mani vēl», «Kā senā dziesmā», «Laika dziesmiņa», «Meitenei kafejnīcā», «Pilnmēness naktī», «Zīlīte» u.c., turklāt katrā koncertā repertuārs un īpašo viesu sastāvs būs atšķirīgs. Koncertos piedalīsies muzikālā grupa Jāņa Strazda vadībā.

Pēdējos desmit gadus Igo aktīvi pievērsies arī vizuālajai mākslai. Top grafikas, paša dizainēti priekšmeti un trauku sērijas. Katru gadu Igo darbi redzami izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām. Tuvākā gaidāmā izstāde, kurā būs redzama Igo grafika un trauki, aprīlī un maijā būs skatāma Kultūras pilī «Ziemeļblāzma». Paralēli tam Igo attīsta mūzikas un mākslas centru «Ceplis» Mežotnē, kur vada ekskursijas un meistarklases.

Igo dizaina priekšmetus, mūzikas albumus, trauku eksemplārus un grāmatas varēs iegādāties jubilejas koncertu vietās. Pēc koncertiem ikvienam, kurš vēlēsies, būs iespēja nofotografēties kopā ar dziedātāju un saņemt viņa autogrāfu.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties «Biļešu paradīzes» tīklā.

Piektdiena, 12.augusts
19:30
Guntara Rača autorvakars “365”

Guntara Rača autorvakars “365”

 • Piektdiena, 12.augusts
 • Dzintaru koncertzālē
 • Turaidas iela 1
 • https://www.dzintarukoncertzale.lv/

Īpašais viesis– Ivo Fomins ar koncertprogrammu “Cilvēks” 

Guntara Rača autorvakars “Dzintaru koncertzālē” jau kļuvis par sava veida ikvasaras tradīciju, kas vienmēr pulcina lielu klausītāju skaitu zālē un kuplu izpildītāju loku uz skatuves.

Koncerta pirmajā daļā uz skatuves kāps grupas “Saldās sejas” mūziķi Tomass Kleins, Andris Alviķis, Uģis Tirzītis, Jānis Narkevics Jr., kā arī viessolisti Mārtiņš Kanters, Paula Saija, Evelīna Krama un citi. Skanējumu kuplinās zēnu koris. Kora aranžējumus veido pieredzējušais mūziķis Rūdolfs Bērtiņš. Skanēs jaunas Raimonda Paula,Uģa Tirzīša, Lolitas Ritmanes, Tomasa Kleina un paša Guntara radītās dziesmas, kuru pamatā ir dzejoļi no autora populārajām dzejoļu grāmatiņām “365”. Grāmatas jaunākā, ceturtā daļa ir šīs sērijas noslēdzošā grāmata.

Koncerta otrajā daļā jūs gaida pamatīga deva enerģijas un dzīva rokenrola, jo savu koncertprogrammu “Cilvēks” atskaņos daudzu Guntara dziesmu līdzautors un draugs – Ivo Fomins, kurš šogad kopā ar savas grupas mūziķiem, kā vēl nekad agrāk, pulcē pilnas koncertzāles un arēnas, atskaņojot tādus hitus kā “Nekas jau nebeidzas”, “Cilvēks”, “Putni bez spārniem”, “Lai jau deg”, “Viņa raud”, “Pāri ielai”, “Tu man esi viss”, “Muzikants” un citas.

Šīs daļas laikā uz skatuves kāps arī vakara saimnieks un citi īpašie viesi.

Guntars Račs: “Divus gadus, sakarā ar pandēmijas ierobežojumiem, es biju spiests koncertus pārcelt un atcelt, bet šogad tas noteikti notiks. Es ļoti gaidu šo notikumu, jo man tas ir savdabīgs atskaites punkts un esmu tam īpaši gatavojies, sagatavojot pilnīgi jaunu un krāsainu programmu koncerta pirmajai daļai. Uz otro daļu uzaicināju savu draugu Ivo, ar kuru kopā dziesmas rakstām jau vismaz 20 gadus. Un man šķiet, ka viņa repertuārā ir daudzas pērles, kuras Dzintaros atmirzēs jo īpaši spoži. Tas būs kārtīgs un nobriedis rokenrols, enerģijas lādiņš no kura mati plīvos ne tikai Ivo, bet arī skatītājiem zālē. Ļoti gaidu šo tikšanos!”

Grāmatas “365” būs pieejamas koncerta vietā. Pirms un pēc koncerta apmeklētāji varēs saņemt autogrāfus, kopā nobildēties un iegādāties mūzikas ierakstus, T-kreklus un dažādus suvenīrus. Autogrāfu sesijā kopā ar Guntaru piedalīsies arī Ivo Fomins.

Pasākuma teritorijā iespējamas novērošanas un/vai video kameras. Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka pasākuma laikā var tikt veikts video un/vai audio ieraksts, kurā viņš var tikt filmēts un fotogrāfēts kā pasākuma apmeklētājs. Šāds materiāls turpmāk var tikt izmantots jebkādos, t.sk. komerciālos nolūkos bez apmeklētāja atļaujas.

Ieeja koncertzāles teritorijā no 18:30

Koncerta norise 2 daļās ar starpbrīdi 30 min.

Sestdiena, 13.augusts
Ķemeru svētki

Ķemeru svētki

 • Sestdiena, 13.augusts
 • Ķemeru kūrorta parks

Jūrmalnieki un pilsētas viesi aicināti uz svētkiem atjaunotajā Ķemeru kūrorta parkā:

11.00

 • Orientēšanās sacensības.

12.00-19.00

 • Amatnieku darinājumu un gardumu tirdziņš;
 • Mobilā dabas klase – izzinošas aktivitātes par Ķemeru Nacionālā parka dabas vērtībām;
 • Ekskursijas pa vēsturisko parku.

13.00-19.00

 • Frīku skrējiens kūrortā – ģimenes stafete;
 • Latvijas putni un Latvijas tauriņi – zināšanu un ātruma sacensības;
 • Mazo un lielo spēkavīru skate – muzikāla atrakcija;
 • Klasiskā un populārā 30. gadu mūzika.

21.00-1.00

 • Balle. Laimis Rācenājs un orķestris.

Ķemeru svētku laikā ūdenstornis apmeklētājiem būs atvērts ilgāk – līdz plkst. 20.00. Tornī apskatāma ekspozīcija par Ķemeru apkaimes vēsturi un izcilām personībām, apmeklētājiem pieejami arī torņa skatu laukumi 12 un 42 metru augstumā. Augstākā skatu laukuma apmeklējums – tikai ar iepriekšēju rezervāciju.
Iespējamas arī maksas ekskursijas gida pavadībā pa Ķemeru kūrorta parku, iepriekš jāpiesakās pa tālruni 29126551. Plkst. 11.00 – ekskursija latviešu valodā, plkst. 13.00 – ekskursija angļu valodā.

Ieeja bez maksas. 

Sestdiena, 13.augusts
11:00
Orientēšanās spēle "Ķemeri"

Orientēšanās spēle "Ķemeri"

 • Sestdiena, 13.augusts
 • Ķemeru jaunais parks
 • Emīla Dārziņa iela 30

13. augustā jūrmalnieki un pilsētas viesi aicināti piedalīties Ķemeru orientēšanās svētkos, kas norisināsies jau 18. gadu pēc kārtas Ķemeru kūrorta parkā. Ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties foto orientēšanās piedzīvojumā, kā arī sacensties SPORTident spēlē.

Foto orientēšanās piedzīvojumu veidos foto orientēšanās punkti, kā arī atjautības uzdevumi – katram dalībniekam vai komandai tiks izsniegta fotogrāfiju lapa ar objektiem, kā arī Ķemeru apkārtnes karte ar atzīmētiem kontrolpunktiem. Stundas laikā dalībniekiem būs jāsavāc pēc iespējas lielāka kontrolpunktu vērtība. Atbilžu reģistrēšanai un rezultātu apkopošanai tiks izmantota “Qrenteerings” mobilā aplikācija.

SPORTident spēle norisināsies nelielā laukumā, kurā būs novietoti konusi, aprīkoti ar elektroniskās atzīmēšanās sistēmas SPORTident stacijām. Katram dalībniekam tiks dota iespēja izvēlēties kādu no piecu līmeņu grūtības distancēm, kas jāveic izveidotajā “kontrolpunktu labirintā”.

Pasākuma programma:

Plkst. 11.00 –15.00 darbosies SPORTident spēle;
Plkst. 11.00–14.00  foto-o piedzīvojums.

Apbalvošana:

Ap plkst. 15.00  SPORTident spēles laureātiem;
Ap plkst. 15.30  foto-o piedzīvojuma uzvarētājiem.

Pasākumu rīko Latvijas Orientēšanās federācija. Pasākumu finansē Jūrmalas valstspilsēta un dalība tajā ir BEZ MAKSAS. Katrs dalībnieks var izvēlēties brīvu starta laiku, lai izmēģinātu svētku disciplīnas.

Sīkāka informāciju meklē LOF mājas lapā: https://ej.uz/kemeruo

Sestdiena, 13.augusts
19:00 - 21:00
Vasaras brīvdabas koncerts Dubultu kultūras kvartālā

Vasaras brīvdabas koncerts Dubultu kultūras kvartālā

 • Sestdiena, 13.augusts
 • Dubultu kultūras kvartāls
 • Dubultu kultūras kvartāls, Strēlnieku prospekts 30

13. augustā plkst. 19.00 uz zāļu tēju vakaru un kokļu skaņām aicina Jūrmalas Mūzikas vidusskolas kokļu ansambļi un etnomūzikas kvartets “Vētras saites”. Pirmais koncerts ir satikšanās vakars, malkojot tēju un mūziku, dalotos ar pašu audzētām tējām un veidojot tējas mandalas. Ieeja bez maksas.

Svētdiena, 14.augusts
Jūrmalas krāsu skrējiens 2022

Jūrmalas krāsu skrējiens 2022

 • Svētdiena, 14.augusts

Jūrmalā notiks jautrākais un krāsainākais skrējiens – Krāsu skrējiens. Piecu kilometru garas distances laikā ikviens varēs piedzīvot krāsu festivāla sajūtas. Katrā distances kilometrā dalībniekus nobērs ar attiecīgā kilometra krāsām. Krāsu skrējienā tiek izmantota licencēta pārtikas krāsviela, kura ir 100% dabiska un nekaitīga gan apkārtējai videi, gan cilvēkiem.

Ceturtdiena, 18.augusts
20:00
Festivāls ”Summertime - aicina Inese Galante” / Atklāšanas koncerts / Igudesman & Joo (Austrija), Adam Ben Ezra (Izraēla)

Festivāls ”Summertime - aicina Inese Galante” / Atklāšanas koncerts / Igudesman & Joo (Austrija), Adam Ben Ezra (Izraēla)

 • Ceturtdiena, 18.augusts
 • Dzintaru koncertzāle
 • Turaidas iela 1
 • https://www.dzintarukoncertzale.lv/events/view/3235

Festivāla svinīgā atklāšana: THE BEST OF “Summertime ‒ aicina Inese Galante”

Igudesman & Joo (Austrija)

Ādams Bens Ezra (Adam Ben Ezra) (Izraēla)

Muzikāls humora šovs un klasiskā mūzika mūsdienīgā izpildījumā

Dueta “Igudesman & Joo” rašanās vēsture iemieso muzikantu pieeju radošajai mākslai ‒ vieglu, mūsdienīgu un daļēji ekscentrisku. Vijolnieks Aleksejs Igudesmans (Aleksey Igudesman) un pianists Hjangs-Ki Džo (Hyung-Ki Joo) iepazinās kādā angļu skolas ēstuvē pie ceptu kartupeļu porcijas. Pēc vairākiem gadiem viņu novatoriskie muzikālie šovi, pārpilni humora un harismas, kļuva par interneta sensācijām. Mākslinieku klipiem kopumā ir vairāk nekā 50 miljonu skatījumu, bet koncerti tiek izpārdoti visā pasaulē. 

Piektdiena, 19.augusts
20:00
 Festivāls ”Summertime - aicina Inese Galante” / Shantel & The Bucovina Club Orkestar (Vācija)

Festivāls ”Summertime - aicina Inese Galante” / Shantel & The Bucovina Club Orkestar (Vācija)

 • Piektdiena, 19.augusts
 • Dzintaru koncertzāle
 • Turaidas iela 1
 • https://www.dzintarukoncertzale.lv/events/view/3238

Shantel & The Bucovina Club Orkestar (Vācija)

Balkānu un čigānu mūzika, pankroks, pasaules mūzika

Jūrmala dejos! 19.augustā Dzintaru koncertzālē uzstāsies globālo tendenču noteicēji Balkānu mūzikas žanrā, īsti muzikālie huligāni un virtuozi no Vācijas -  Shantel & the Bucovina Club Orkestar. Ar savām performancēm viņi rotā lielākos festivālus un uzstājas daudzu tūkstošu skatītāju pārpilnos stadionos, bet tagad sola dāvāt brīnišķīgu garastāvokli ikvienam, kurš apmeklēs koncertu Jūrmalā.

Patiess kosmopolīts un ģeniāls mākslinieks ar grieķu-ukraiņu saknēm Shantel (Štefans Hantels) savos skaņdarbos apvieno visspilgtāko deju stilu un enerģisku Balkānu motīvu elementus, raisot pat visizsmalcinātāko klausītāju sajūsmu. Uz vietas nosēdēt vienkārši nav iespējams - Shantel un viņa grupa the Bucovina Club Orkestar rada mūziku, no kuras burtiski dzirksteļo enerģija, dzēšot robežas starp stiliem un dāvājot ikvienam, kas tai pieskaras, eiforijas un absolūtas brīvības sajūtu. 

Piektdiena, 19.augusts
20:00 - 22:00
Vasaras brīvdabas koncerts Dubultu kultūras kvartālā

Vasaras brīvdabas koncerts Dubultu kultūras kvartālā

 • Piektdiena, 19.augusts
 • Dubultu kultūras kvartāls
 • Dubultu kultūras kvartāls, Strēlnieku prospekts 30

19. augustā plkst. 20.00 ģitārists Vladimirs Kudrins kopā ar dziedātāju Aleksandru Špicbergu gaismas laternu ieskauti ļaus izskanēt Imanta Kalniņa, Raimonda Paula un Jāņa Lūsēna dziesmām. Visi aicināti ierasties ar savu gaismas laternu! Ieeja bez maksas.

Sestdiena, 20.augusts
18:00
Viva mīlestība! Inese Galante un draugi (Latvija) Sergejs Jēgers (Latvija) Andrejs Osokins (Latvija) Ineses Galantes talanti

Viva mīlestība! Inese Galante un draugi (Latvija) Sergejs Jēgers (Latvija) Andrejs Osokins (Latvija) Ineses Galantes talanti

 • Sestdiena, 20.augusts
 • Dzintaru koncertzāle
 • Turaidas iela 1
 • https://www.dzintarukoncertzale.lv/events/view/3241

Viva mīlestība!

Inese Galante un draugi (Latvija)

Sergejs Jēgers (Latvija)

Andrejs Osokins (Latvija)

Ineses Galantes talanti

Pasaules un klasiskā mūzika

Pasaules labākā klasiskās mūzikas mantojuma cienītājiem festivāla patronese un Latvijas publikas iemīļotā Inese Galante ir sagatavojusi unikālu koncertu, ko iedvesmojusi viņas mīlestība pret Jūrmalu, publiku un mākslu. 20. augustā kopā ar pianistu un starptautisko konkursu laureātu Andreju Osokinu uzstāsies Inese Galante, kurai piemīt samtains un sirsnīgs tembrs no maiga pianissimo līdz dziļi dramatiskām soprāna gradācijām. Iecienītos skaņdarbus solo un duetā ar Inesi Galanti koncertprogrammā Viva Mīlestība! izpildīs izcilais operdziedātājs, kontrtenors Sergejs Jēgers.

Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē skanēs izvēlēti un iemīļoti liriski skaņdarbi, emocionālas operu ārijas un mīlas dueti. Koncerts “Viva mīlestība!” ir unikāla iespēja baudīt īstus operas šedevrus klavieru pavadījumā. Zālē ar tās unikālo akustiku operas vokāls skan neparasti intīmi un vienlaikus majestātiski, klausītāji var izbaudīt mūziku tās vislabākajā virtuozajā skanējumā. Vakara programmā ir iekļauti arī Ineses Galantes talantu konkursa uzvarētāju priekšnesumi ‒ gan solo, gan sadarbībā ar izciliem mūziķiem talanti atkal pārsteigs klausītājus ar savu mūzikas meistarību. 

Svētdiena, 21.augusts
18:00
Piaf! The Show (Francija) Radoša mākslinieku tikšanās ar publiku un presi

Piaf! The Show (Francija) Radoša mākslinieku tikšanās ar publiku un presi

 • Svētdiena, 21.augusts
 • Dzintaru koncertzāle
 • Turaidas iela 1

Unikāla iespēja tikties un aprunāties ar šīs unikālās muzikālās tūres māksliniekiem, kā arī uzdot jautājumus par leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas dzīvi un mūziku. Šovs “Piaf! The Show” var lepoties ar vairāk nekā miljonu pārdotu biļešu vairāk nekā 50 pasaules valstīs un tikai sajūsminātām publikas atsauksmēm. Mazās zāles omulīgajā gaisotnē viesi varēs tuvāk iepazīt un personīgi iepazīties ar starptautiski atzītiem māksliniekiem, kuri ir snieguši simtiem izpārdotu koncertu visā pasaulē. Turklāt ikvienam būs iespēja uzdot jautājumus parprojekta pirmsākumiem, tā ideju, sagatavošanās darbiem, dalībniekiem un, protams, par leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas dzīvi un mūziku. Radošās tikšanās laikā Natālija Lermita (Nathalie Lermitte), kura ir pasludināta par Edītes Piafas “likumīgo muzikālo mantinieci”, dalīsies projekta aizkulišu dzīves sīkumos, par kuriem presē nerakstīs.

Draudzīga tikšanās pirms grandiozās šova programmas, kas pēc dažām stundām atklās vakaru uz Dzintaru koncertzāles Lielās zāles skatuves. 

Svētdiena, 21.augusts
20:00
Piaf! The Show (Francija)

Piaf! The Show (Francija)

 • Svētdiena, 21.augusts
 • Dzintaru koncertzāle
 • Turaidas iela 1
 • https://www.dzintarukoncertzale.lv/events/view/3247

Leģendārais Edītes Piafas franču mūzikas šovs

Pirmo reizi Latvijā ‒ unikāls mūzikas šovs turneja par leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas dzīvi un mūziku. Šovs “Piaf! The Show” var lepoties ar vairāk nekā miljonu pārdotu biļešu vairāk nekā 50 pasaules valstīs un tikai sajūsminātām publikas atsauksmēm.

“Piaf! The Show” sākotnēji tika sarīkots, lai atzīmētu leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas 100. jubileju. Tomēr projekta grandiozie panākumi turpinās līdz šodienai. Dziedātāja un aktrise Natālija Lermita, kura ir pasludināta par Edītes Piafas “likumīgo mūzikālo mantinieci”, izpildīs visus franču ģeniālās mākslinieces hitus. Divos 45 minūšu ilgos cēlienos izrāde stāsta par Parīzes dziedātājas karjeru no nabadzības līdz bagātībai, izmantojot viņas neaizmirstamās dziesmas, papildinātas ar iepriekš nepublicētu fotogrāfiju un Edītes Piafas laikmeta slaveno Parīzes vietu attēlu vizuālo gobelēnu.

Festivāla THE BEST OF “Summertime ‒ aicina Inese Galante” īpaši tradicionālajā noslēguma dienā skatītāji tiks pārcelti romantiskajā Francijas gaisotnē. Visiem klātesošajiem šis koncerts būs īpaši simbolisks, jo vakara galvenie vadmotīvi būs ticība un mīlestība. Tas ir tieši tas, kas ikvienam pašlaik ir tik ļoti nepieciešams. 

Otrdiena, 23.augusts
20:00
Baibas Sipnieces-Gavares stāvizrāde «Vienreiz jau var»

Baibas Sipnieces-Gavares stāvizrāde «Vienreiz jau var»

 • Otrdiena, 23.augusts
 • Dzintaru koncertzāle
 • Turaidas iela 1, Dzintari
 • https://www.dzintarukoncertzale.lv/

«Šajā savā pirmajā stāvizrādē es gribu dalīties ar saviem notikumiem, kuri, pateicoties ārkārtīgi vēlīgam liktenim, ar mani ir notikuši – kāzas, bēres, apkūlības, - ar visu, kas sakrājies. Turklāt tie no manis nekur neiet prom, tāpēc nu šī būs tā reize, kad tas viss «nāks ārā»,» saka Baiba.

«Nesen nosvinēju savus 50. Šis cipars man šausmīgs likās līdz tam brīdim, kamēr nesāku apmeklēt jubilejas ballītes nu gluži normāliem cilvēkiem, proti, brālim, māsai, vīram, draugiem. Tomēr tādas tremolo bungas iekšā jūtu gan! Tie ir tie mani gadi, kuri “tiem trakajiem zirgiem skrien līdz, un aizmirst, vai vakars vai rīts. Lai novadētos, citu mudināta, pašas intuīcijas vadīta, nolēmu nostāstīt tos stāstus nost, jo liktenis man bijis ļoti vēlīgs, ļaudams satikt tik daudzus trakoti interesantus cilvēkus,» viņa piebilst.

«Gaidu un ceru, ka pavadītais laiks manā sabiedrībā nebūs sabeigts; tas būs tāds sākums foršam vakaram, jo kad tas beigsies, nakts būs vēl jauna! Uz drīzu tikšanos!»

Biļetes var iegādāties «Biļešu Paradīzē».

Trešdiena, 24.augusts
Dziedātāja Olga Rajecka aicina uz vērienīgu jubilejas koncertu "Mana svētku diena"

Dziedātāja Olga Rajecka aicina uz vērienīgu jubilejas koncertu "Mana svētku diena"

 • Trešdiena, 24.augusts
 • Dzintaru koncertzāle
 • Turaidas iela 1, Dzintari
 • https://www.dzintarukoncertzale.lv/

24.augustā plkst.20 Dzintaru koncertzālē Olgas Rajeckas jubilejas koncertā «Mana svētku diena» piedalīsies teju visi mākslinieki, ar kuriem kopā dziedātāja šo gadu gaitā uzstājusies kopā: «Dāmu pops», dziedātāja Aija Andrejeva, grupas «Turaidas Roze» un «Eolika», komponists Boriss Rezņiks, dziedātājs un Latvijas kultūras ministrs Nauris Puntulis, operdziedātāja Kristīne Zadovska, mūzikas izdevējs, dzejnieks  un mūziķis Guntars Račs, dziedātājs Jānis Aišpurs, grupa «Bermudu divstūris», deju kolektīvi u.c. mākslinieki.

«Daudzi mani draugi diemžēl jau muzicē uz citām skatuvēm, taču svētki ir jāsvin. Ļoti priecājos, ka esmu nodzīvojusi līdz 2022.gadam, un tas ir tik lieliski, ka vēl varu drusku dziedāt un varu vēl uzdancot. Tāpēc būšu ļoti priecīga par iespēju atkal uzstāties publikas priekšā,» saka Olga Rajecka.

Biļetes var iegādāties «Biļešu Paradīzes» tīklā.

Sestdiena, 27.augusts
Starptautiskais seno spēkratu salidojums "Retro Jūrmala 2022"

Starptautiskais seno spēkratu salidojums "Retro Jūrmala 2022"

 • Sestdiena, 27.augusts
 • Jūrmalā
 • Jūrmalā

Sestdiena, 27.augusts
19:00 - 21:00
Vasaras brīvdabas koncerts Dubultu kultūras kvartālā

Vasaras brīvdabas koncerts Dubultu kultūras kvartālā

 • Sestdiena, 27.augusts
 • Dubultu kultūras kvartāls
 • Dubultu kultūras kvartāls, Strēlnieku prospekts 30

27.augustā plkst. 19.00 uz vasaras izskaņas koncertu aicina saksofonists Arvidas Kazlauskas un sitaminstrumentālists Edgars Saksons. Ieeja bez maksas.

Sestdiena, 10.septembris
11:00 - 18:00
Mellužu gadatirgus

Mellužu gadatirgus

 • Sestdiena, 10.septembris
 • Mellužu estrāde
8.jūlijs - 28.augusts
Starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles "Marīna" starpgada izstādes atklāšana - QBA jeb Martina Kaares (Igaunija) gleznas

Starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles "Marīna" starpgada izstādes atklāšana - QBA jeb Martina Kaares (Igaunija) gleznas

 • 8.jūlijs - 28.augusts
 • Jūrmalas muzejs
 • Tirgoņu ielā 29

Igauņu gleznotājs QBA jeb pilnā vārdā Martin Kaares (1980) 2019.gadā kļuva par Starptautiskās glezniecības konkursizstādes “Marīna” laureātu un izpelnījās skatītāju atzinību ar savu darbu Izvirdums I.

Personālizstādē MEDITATERRAENEAUM Jūrmalas muzejā mākslinieks reflektē par savām ziemeļnieka sajūtām, cenšoties iepazīt Vidusjūru, tās krāsas:“Vidusjūra ir mana mīļākā jūra pasaulē, vismaz vasarā. Tur laiks apstājas,  jūra iesūc tevi savos sāļajos viļņos, un pat olīveļļas piesūcināto maltīšu balasts nespēj novilkt dibenā. Izstādes nosaukums pie manis atnāca pamazām. Es ilgu laiku studēju latīņu mediterranean, itāļu mediterraneo un angļu mediterranean pareizrakstību. Un tad radās izstādes nosaukums MEDITATERRAENEAUM.  Vidusjūra vieno visu apkārtējo, saved kopā cilvēkus, kultūras. Piešķir vienotu seju daudziem, kas sākumā šķiet nesavienojami un nepazīstami. Izstādes nosaukums ir izdomājums, tā ir vieta manā prātā ar nosacīti līdzīgu nosaukumu.”

8.jūlijs - 28.augusts
Starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles "Marīna" starpgada izstāde - “Jūrmala gleznās un grafikā. iz vēstures”

Starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles "Marīna" starpgada izstāde - “Jūrmala gleznās un grafikā. iz vēstures”

 • 8.jūlijs - 28.augusts
 • Jūrmalas muzejs
 • Tirgoņu ielā 29

Kamīnzālē muzeja mākslas krājuma glabātāja Jana Rāve piedāvā izstādi “Jūrmalas gleznās un grafikā. iz vēstures”, kuras pirmsākumi meklējami 1936.gadā, kad Jūrmalas Latviešu biedrība peldsezonas laikā organizēja pirmo mākslas izstādi “Jūrmala gleznās”. Šai iniciatīvai, diemžēl, nebija lemts ilgs mūžs – 1940.gadā Jūrmalas Latviešu biedrību likvidēja. Ja pirmajā gadā izstādē piedalījās tikai pieci mākslinieki, pie tam, tikai jūrmalnieki, tad 1939.gada izstādē  bija jau 30 dalībnieki. Izstāde veiksmīgi papildināja Jūrmalas vasaras koncertprogrammu un piesaistīja atpūtniekus. “Vasaras tradicionālā gleznu izstāde piešķir Jūrmalas sezonai garīgi spožāku un pilnvērtīgāku rezonansi”, 1939.gadā avīzē Jaunākās Ziņas rakstīja mākslinieks un mākslas apskatnieks Jūlijs Madernieks.

Jana Rāve saka, ka mūsu uzdevums nav atkārtot, bet gan turpināt šo savulaik iedibināto tradīciju - izveidot izstādi, kuras galvenā saturiskā piesaiste ir Jūrmala. Izstādē ir pārstāvēta daļa no vēsturiskās mākslas izstādes autoriem, kuru dzīve bijusi saistīta ar Jūrmalu – Eduards Kārlis Vītols, Alberts Filka, Otto Pladers, kā arī tādi mākslinieki kā Leonīds Āriņš, Hogo Grotuss un citi. Izstādē ir  aptverts gandrīz 60 gadu ilgs laika posms – sākot no 1899.gadā romantisma tradīcijās tapušās Gerharda fon Rozena gleznas Kāpu priedes saulrietā līdz Leonīda Āriņa košajai gleznai Sloka, kas gleznota 1961.gadā un ir autora individuālā pasaules redzējuma un franču postimpresionisma sintēze.

Ekspozīcijā ietvertas gleznas un zīmējumi no Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja, Tukuma muzeja, Jūrmalas muzeja un mākslas galerijas Jēkabs kolekcijām.

8.jūlijs - 28.augusts
Starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles "Marīna" starpgada izstādes atklāšana - Andra Kaļiņina eļlas glezniecība

Starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles "Marīna" starpgada izstādes atklāšana - Andra Kaļiņina eļlas glezniecība

 • 8.jūlijs - 28.augusts
 • Jūrmalas muzejs
 • Tirgoņu ielā 29

Jaunā scenogrāfa Andra Kaļiņina (1994) glezniecības izstādes centrā ir pati eļļas krāsa. Šoreiz tā ir nevis līdzeklis, ko gleznotājs izmanto, lai ko attēlotu, bet gan pašvērtība. Audekli ir noklāti ar krāsu un uz krāsas tūbiņas uzdrukātais tās nosaukums lasāms gleznās. Skatāmie krāsas pigmenti nosaukti kādā īpašvārdā - ģeogrāfiskas vietas vai vēsturisku personu vārdā. Mākslinieku interesē fakts, ka sarkanbrūns tonis, kas pats par sevi ir abstrakts, var būt tieši Venēcijas vai Anglijas sarkans, ka tas ir nacionalizēts. Pie tam atšķirīgās valodās lasāms krāsas nosaukums raisa dažādas asociācijas, skatoties uz vienu un to pašu krāsu. Krāsas un tās nosaukuma attiecības liek domāt par citu nosacītu un nevienam nepiederošu parādību nacionalizēšanu un pārzīmološanu, arī antidemokrātiskajiem notikumiem pasaules pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā.

15.jūlijs - 11.septembris
Tēlniecības izstāde “Mākslas liedags. Komēta nāk”

Tēlniecības izstāde “Mākslas liedags. Komēta nāk”

 • 15.jūlijs - 11.septembris
 • Dzintaru pludmale
 • Dzintaru pludmale

Dzintaru pludmalē norisinās dabas iedvesmota tēlniecības izstāde, kas turpina skulpturālo objektu izstāžu tradīciju pludmalē, jūrmalniekus un pilsētas viesus vasarā priecējot jau septīto gadu.

Brīvā dabā apskatāmi tēlniecības mākslas darbi – bronzā, tēraudā, metālā, kokā un citos materiālos veidotās skulptūras, kas izstādītas pludmalē, ļauj mākslai dabīgā veidā saplūst ar vidi, padarot to pieejamu ikvienam pludmales apmeklētājam.

Šā gada tēlniecības izstādē “Mākslas liedags. Komēta nāk” skatāmi sešu Latvijas mākslinieku – Lilijas Dineres, Roberta Dinera, Andra Losa, Grietas Siliņas, Artūra Bērziņa un Matiasa Jansona  – veidotie skulpturālie objekti. Izstādes kuratore – Lilija Dinere.

2.jūlijs - 30.augusts
Mašas Zurikovas personālizstāde “Mums ir paveicies dzīvot pie jūras. Jūrmala skiču kladē”

Mašas Zurikovas personālizstāde “Mums ir paveicies dzīvot pie jūras. Jūrmala skiču kladē”

 • 2.jūlijs - 30.augusts
 • Raiņa un Aspazijas vasarnīca
 • Jāņa Pliekšāna ielā 5/7
 • https://www.facebook.com/ravasarnica

Raiņa un Aspazijas vasarnīca aicina uz ilustratores un pilsētskicētājas Mašas Zurikovas personālizstādi “Mums ir paveicies dzīvot pie jūras. Jūrmala skiču kladē”.
Izstādē apkopotie akvareļu darbi ataino Jūrmalas koka ēkas un vasarnīcas ar to romantiskajām terasēm un tornīšiem, koka mežģīnēm ap logiem, lēnās dzīves sajūtu un savu unikālo vasaras stāstu, ko māksliniece sajutusi un tvērusi pilsētā. Mašas Zurikovas akvareļu skices dod iespēju apskatīt Jūrmalas koka ēkas no cita skatpunkta un izjust dzīvi pie jūras zīmējumu pēc zīmējuma.

5.jūlijs - 3.septembris
Tīnas Eskilsones (Tina Eskilsson) izstāde ''Migla'' Bulduru Izstāžu namā

Tīnas Eskilsones (Tina Eskilsson) izstāde ''Migla'' Bulduru Izstāžu namā

 • 5.jūlijs - 3.septembris
 • Bulduru Izstāžu nams
 • Muižas iela 6

Tīna Eskilsone dzimusi Smolandstenarē, dzīvo un strādā Stokholmā. Ūdens ir viņas mākslas pamattēma. Māksliniece izmanto skaņu, gaismu, zīmējumus, gleznojumus, filmas, foto un dažādas drukas un grafikas tehnikas, rada performances, lai paustu bažas par ūdens nozīmi un stāvokli dabā. Izstādes nosaukums atvasināts no ūdens un miglas motīviem viņas gaisīgajās gleznās. Māksliniece strādā dažādos medijos un arī Bulduru izstādē sev tuvo vides aizsardzības tēmu risina ar skaņas, gaismas, grafisko un glezniecības elementu palīdzību. Lielākā daļa no  darbiem par ūdens un miglas tēmu tiek izstādīti pirmo reizi. 

1.jūlijs - 31.augusts
Izstāde “Dē-mons. Dzīvot – laiku zaudēt” Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

Izstāde “Dē-mons. Dzīvot – laiku zaudēt” Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

 • 1.jūlijs - 31.augusts
 • Raiņa un Aspazijas vasarnīca
 • Jāņa Pliekšāna ielā 5/7
 • http://www.aspazijarainis.lv/raina-un-aspazijas-vasarnica/

Izstādē aplūkojama Ilmāra Blumberga radītā koncepcija Antona Rubinšteina operai “Dēmons”, turklāt koncepcija tā arī nepiedzīvoja īstenošanu uz operas skatuves.

 

12.jūnijs 11:00 - 14.augusts 13:00
Bērnu vasara Mellužu estrādē

Bērnu vasara Mellužu estrādē

 • 12.jūnijs 11:00 - 14.augusts 13:00
 • Mellužu parks

14.jūlijs - 17.septembris
Gleznotājas Līgas Ķempes izstāde “Atmosfēra”

Gleznotājas Līgas Ķempes izstāde “Atmosfēra”

 • 14.jūlijs - 17.septembris
 • Aspazijas māja
 • Z.Meierovica prospektā 18/20
 • https://www.facebook.com/aspazijas.maja

14. jūlijā plkst.17:00 Aspazijas mājā atklās gleznotājas Līgas Ķempes darbu parādi “Atmosfēra”, kuras radīšanā klātesoša bijusi arī Aspazijas dzeja.

Gleznotāja nespēj iezīmēt laika nogriezni, kad Aspazijas darbi sākuši viņu uzrunāt: “Mazā sirmā kumeliņā vizinos kopš pašas bērnības. Varbūt Aspazijas vārdi un valoda mums - latviešiem - plūst jau asinīs? Pēdējās gleznās ieskrāpētās dzejas rindas atnāca, lasot Aspazijas dzeju, turpat darbnīcā. Nav brīnums, ka tās iekāpa arī gleznas plaknē, jo tīk dzeja un aizķer.”

Līgas Ķempes radītie tēli ir kā no citas pasaules. Gleznotāja, kuras esība vibrē, sevi tēlaini salīdzina ar zemi, bet savus darbus ar atmosfēru, kuru pati uzbur: “Sen senos laikos maza meitene uz Liepājas bruģētas takas atrada otu, pacēla un aiznesa sev līdzi. Kopš tā laika burvju nūja ar meiteni iet roku rokā un kā nesaraujams veselums rada.” Liepājnieces prioritāte mākslā ir piesātināti pievilcīgs tiešums:“Ikdienā sastaptos gleznainos varoņus no galvas līdz kājām ietērpju prozaiski dabiskas gaismēnu esamības vidē, dekoratīvu elementu un krāsu krāšņos laukumos. Uz audekla lieku slāni pa slānim. Esmu spītīgi vecmodīgasajūsminos par klasiskās eļļas tehniku, kur caur faktūrām uzaug izteikta personīgā līnijas un krāsu simboliskā valoda.“

Līga Ķempe ir ieguvusi maģistra grādu Latvijas mākslas akadēmijā gleznošanas apakšnozarē. Diplomdarbs “Carpe Diem” bija viņas pirmā personālizstāde galerijā Bastejs 2002.gadā, kurai sekojušas nākamās Rīgas galerijās un Liepājas muzejā. Līgas stilu raksturo plakana glezniecība apvienojumā ar plastisku formu, rotaļa ar klasiskām metodēm un tehniku.

13.jūlijs - 25.septembris
Projekts “Tagadismi un runas par formu”

Projekts “Tagadismi un runas par formu”

 • 13.jūlijs - 25.septembris
 • Mākslas stacijā "Dubulti"
 • Z.Meierovica prospektā 4
 • https://www.facebook.com/artstationdubulti

Mākslas stacijas “Dubulti” projektā deviņi autori strādās saskaņā ar klātbūtnes un radīšanas principu. Mākslinieki atradīsies izstāžu zālē, definēs ieceri un realizēs darbu, turpinot nesen Mākslas stacijā “Dubulti” notikušo Tomasa Hiršhorna (Šveice) projektu “Māksla=Patvērums”. Nenojaucot Šveices mākslinieka iniciēto “Māksla=Patvērums", “Tagadismiem” ir saikne ar atbalstu Ukrainai.

Projektā piedalās mākslinieki – Kristiāns Iesalnieks, Andris Ratnieks (dj Plastix), Liene Lintiņa, ENVIJA, Kintija Avena, Veronika Simoņenkova, Sāra Marija Nudiņa, Elīna Salnāja un Artūrs Bogdanovs. Savas ieceres autori īstenos dažādos materiālos – dzeja, performance, skaņa, process, glezniecība, dizains, tēlniecība, instalācija, fotogrāfija, kā arī visi tie “anonīmie” materiāli, kas atrodami šeit un tagad.

“Tagadismos” mākslinieki katru dienu lasīs Tomasa Hiršhorna tekstu “Veltījums Formai” (“Tribute to Form”) un komentēs to rīta tiešraidē plkst. 10.00. Pēcpusdienas tiešraide plkst. 14.00 būs kā dienasgrāmata par darīto, saprasto un interesanto. Visu dienu turpināsies translācija no statiskās kameras izstāžu zālē. Sociālajos tīklos tiks publicēti projekta idejas autores, kuratores Ingas Šteimanes procesa vērojumi.

Projekts “Tagadismi un runas par formu” Mākslas stacijā “Dubulti” norisināsies līdz 25. septembrim katru dienu no plkst. 9.00 līdz 17.30. Projekta prezentācija notiks 26. augustā plkst. 17.00. Ekskursijas kuratores vadībā notiks 28. augustā un 3. septembrī plkst. 16.00.

2.jūnijs - 4.septembris
Sergeja Antonova zīmējumu izstāde "Ķemeri. Sergejs Antonovs. Skices. 1950."

Sergeja Antonova zīmējumu izstāde "Ķemeri. Sergejs Antonovs. Skices. 1950."

 • 2.jūnijs - 4.septembris
 • Mežā māja

Dabas izglītības centrā Mežā māja Ķemeros līdz 4. septembrim skatāma arhitekta, pasniedzēja un mākslinieka Sergeja Antonova (1884-1956) zīmējumu izstāde "Ķemeri. Sergejs Antonovs. Skices. 1950."

Jūrmalas muzeja mākslas krājumā glabājas divi Sergeja Antonova skiču albumi. Viens no tiem datēts ar 1947. gadu un tajā ir iemūžināti pēckara laika Jūrmalas skati. Otrs datēts ar 1950.gada martu un pilnībā veltīts Ķemeriem un tās apkārtnei. Šajā laikā mākslinieks ārstējies Ķemeru sanatorijā un bieži pastaigājies, vērodams apkārtni. Neliela izmēra darbos tverti tā laika Ķemeru apbūves fragmenti, dabas skati un sanatorijas ēkas aprises. Šie ir mākslinieka pēdējā perioda zīmējumi. Tie nav vairs tik tehniski izstrādāti, taču dzīvesprieks un krāsas nav zudušas.

Sergejs Antonovs dzimis 1884. gadā Rīgā. Absolvējis Pētera I reālskolu, viņš 1902. gadā iestājās Rīgas Politehniskā institūta Arhitektūras fakultātē, kur mācījās pie slavenā latviešu arhitekta Eižena Laubes. Studijas beidzis ar izcilību, iegūstot inženiera arhitekta kvalifikāciju. No 1909. līdz 1914. gadam studējis Sanktpēterburgas  Mākslas Akadēmijā. Iegūtās arhitekta, scenogrāfa, dekoratora, grafiķa un gleznotāja iemaņas  ļāva viņam brīvi strādāt dažādos stilos. Piedalījies dažādos arhitektūras metu konkursos, mākslas izstādēs, strādājis par pasniedzēju. 1920. gadā atgriezās Rīgā ar ievērojamu pieredzi gan arhitektūrā, gan pedagoģiskajā un administratīvajā darbā. No 1921. līdz pat 1940. gadam strādājis par asistentu, bet pēc tam par vecāko asistentu Latvijas Universitātes Arhitektūras fakultātē. 1945. gadā ievēlēts par Latvijas Valsts universitātes Arhitektūras fakultātes Projektēšanas katedras profesoru. Strādājis arī par mākslinieku dekoratoru Rīgas Krievu teātrī. 

Laika posms no 1920. līdz 1940. gadam Latvijā bija labvēlīgs mākslinieka radošo ieceru īstenošanai. Tika realizēti  vai sākti vairāki Sergeja Antonova darbu projekti. To vidū ēka Dzirnavu ielā 55/57, restorāns Lido Rīgas Jūrmalā, kinoteātris Renesanse Āgenskalnā, Krematorija ēkas projekts  (sākts 1933.gadā, pabeigts 1995.gadā) u.c. Arhitekta īpašais ieguldījums pirmskara Latvijas brīvvalsts tēla veidošanā bija Latvijas paviljona projekta izstrāde Vispasaules izstādei Briselē (1935). Pēc viņa projektiem tika uzbūvēti arī daudzi savrupnami funkcionālisma stilā.

 1945.gadā Sergejs Antonovs tika ievēlēts par Latvijas Valsts universitātes Arhitektūras fakultātes Projektēšanas katedras profesoru. Tajā pašā gadā viņam piešķirts Latvijas PSR Nopelniem bagātā mākslas darbinieka goda nosaukums. Padomju laikposmā epizodiski strādājis pie dekorāciju veidošanas Krievu Drāmas teātrim un Valsts Drāmas teātrim (tagad Nacionālais teātris). Viņš turpināja nodarboties ar glezniecību. Par Sergeja Antonova pēdējo lielo darbu  kļuva viesnīcas Rīga projektēšana (tā tika uzbūvēta 1954. gadā viesnīcas Roma vietā)

Publicitātes foto:
1. Sergejs Antonovs. Skice no zīmējumu albuma Ķemeri. 1950. Papīrs, pastelis. 19 x 10,5 cm. 
2. Sergejs Antonovs. Skice no zīmējumu albuma Ķemeri. 1950. Papīrs, pastelis. 15,5 x 10 cm. 

Izstādes kuratore - Jūrmalas muzeja mākslas eksperte Jana Rāve

7.maijs 11:00 - 29.oktobris
Ekskursija pa Ķemeru kūrorta parku sestdienās plkst.11.00 (latviešu valodā)

Ekskursija pa Ķemeru kūrorta parku sestdienās plkst.11.00 (latviešu valodā)

 • 7.maijs 11:00 - 29.oktobris
 • Ķemeru kūrorta parks
 • Tukuma iela 32, Ķemeri

Katru sestdienu plkst 11.00 aicinām doties ekskursijā ar gidu pa atjaunotu vēsturisko Ķemeru parku. Pastaigas laikā būs iespēja uzzināt par Ķemeru vēsturi laiku lokos, kā arī izstaigāt atjaunoto vēsturisku Ķemeru kūrorta parku. Ekskursijas sākums pie Ķemeru ūdenstorņa.

Ekskursija notiek latviešu valodā. Dalības maksa: pieaugušajiem 5 EUR/ pers., studentiem un senioriem 3 EUR/ pers., bērniem līdz 12 g.v. bez maksas. Grupām sākot no 21 cilv. 3 EUR/ pers., bērniem līdz 12.g.v. bez maksas.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta pa tālr. +371 29126551 vai e-pastu owl95@inbox.lv.

7.maijs 13:00 - 29.oktobris
Ekskursija pa Ķemeru kūrorta parku sestdienās plkst.13.00 (angļu valodā)

Ekskursija pa Ķemeru kūrorta parku sestdienās plkst.13.00 (angļu valodā)

 • 7.maijs 13:00 - 29.oktobris
 • Ķemeru kūrorta parks
 • Tukuma iela 32, Ķemeri

Ekskursijas sākums pie Ķemeru ūdenstorņa. Pastaigas laikā būs iespēja uzzināt par Ķemeru vēsturi laiku lokos un izstaigāt atjaunoto vēsturisku Ķemeru kūrorta parku.

Ekskursija notiek angļu valodā. Dalības maksa: pieaugušajiem 5 EUR/ pers., bērniem līdz 12 g.v. bez maksas. 

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta pa tālr. +371 29126551 vai e-pastu owl95@inbox.lv.

8.maijs 11:00 - 30.oktobris
Ekskursija pa Ķemeru kūrorta parku svētdienās plkst.11:00 (krievu valodā)

Ekskursija pa Ķemeru kūrorta parku svētdienās plkst.11:00 (krievu valodā)

 • 8.maijs 11:00 - 30.oktobris
 • Ķemeru kūrorta parks
 • Tukuma iela 32, Ķemeri

Ekskursijas sākums pie Ķemeru ūdenstorņa. Pastaigas laikā būs iespēja uzzināt par Ķemeru vēsturi laiku lokos, kā arī izstaigāt atjaunoto vēsturisku Ķemeru kūrorta parku.

Ekskursija notiek krievu valodā. Dalības maksa pret ziedojumiem: pieaugušajiem 5 EUR/ pers., bērniem līdz 12 g.v. bez maksas.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta pa tālr. +371 26117321.

30.aprīlis - 30.oktobris
Izstāde "Ķemeru kūrorta attīstība un izcilu personību likteņstāsti" Ķemeru ūdenstornī

Izstāde "Ķemeru kūrorta attīstība un izcilu personību likteņstāsti" Ķemeru ūdenstornī

 • 30.aprīlis - 30.oktobris
 • Ķemeru ūdenstornis
 • Tukuma iela 32, Ķemeri

Ūdenstornis strādā katru dienu no 30.aprīļa līdz 30.oktobrim plkst. 10.00 – 18.00. Ūdenstorņa apmeklējums ir bez maksas, taču uz jumta skatu platformu var tikt tikai ar iepriekšējo rezervāciju.

Atjaunotais Ķemeru ūdenstornis piedāvā apskatīt ekspozīcijas par Ķemeru kūrorta vēstures līkločiem, kā arī iepazīties ar izcilo personību likteņstāstiem. Skaistus Ķemeru apkārtnes skatus var vērot no diviem skatu laukumiem 12 un 42 m augstumā. Ķemeru ūdenstornis ir daļa no Latvijas industriālā vēsturiskā mantojuma, tika uzbūvēts 1929.gadā un kapitāli atjaunots 2020.gadā. Pēc rekonstrukcijas tornis turpina pildīt ūdens apgādes funkcijas, vienlaikus kalpojot kā apskates objekts.

Vairāk informācijas un rezervācija >>

 

1.janvāris - 31.decembris
Pastāvīgā ekspozīcija "Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture 18.–20. gs."

Pastāvīgā ekspozīcija "Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture 18.–20. gs."

 • 1.janvāris - 31.decembris
 • Tirgoņu iela 29

Katru otro pirmdienu turpinās ieskats muzeja digitālajā ekspozīcijā "Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture 18.-20. gadsimts".

Ekspozīcija atklāj to, ko šodien redzēt vairs nav iespējams.Tā ir peldēšanās no peldu steķa vai peldu ratiem, vannu procedūras Ķemeru Peldu iestādē, tie ir Jūrmalas koncertdārzi, kas līdz mūsdienām nav saglabājušies un ēkas, kuru vairs nav, kā arī laikmeta noskaņas Jūrmalas ielās, ko rada cilvēki, tērpušies tam laikam raksturīgos tērpos.

1.janvāris - 31.decembris
Jūrmalas Brīvdabas muzejā apskatāma pastāvīgā ekspozīcija – "Laivu būves attīstība Rīgas jūras līča piekrastē"

Jūrmalas Brīvdabas muzejā apskatāma pastāvīgā ekspozīcija – "Laivu būves attīstība Rīgas jūras līča piekrastē"

Ekspozīcija ir veidota kā stāsts par laivu būves pirmsākumiem un laivu būvēšanas veidiem Latvijā. Centrālais izstādes eksponāts ir nepabeigta, klinkerbūves jeb pārlaidbūves tehnikā būvēta Kurzemes koka zvejas laiva dabiskā lielumā. Telpā izvietoti senlaicīgi amatnieku darba galdi un instrumenti, kā arī tekstuālā informācija, zīmējumi un fotogrāfijas.

Ekspozīcija tiks izmantota muzejpedagoģisku nodarbību veidošanai muzeja apmeklētāju iesaistei laivu būves izzināšanā. Mākslinieciski augstvērtīgā un kvalitatīvā ekspozīcija par laivu būvniecības tradīcijām būs interesanta un saistoša gan vietējiem, gan ārvalstu tūristiem.

Pirms piecdesmit gadiem, zvejnieku kolhoza "Uzvara" darbiniekiem dibinot Jūrmalas Brīvdabas muzeju, bija iecere iekārtot laivu būves darbnīcu, kur meistars sniegtu laivu būves amata paraugdemonstrējumus, iesaistot darba procesā muzeja apmeklētājus. Jūrmalas Brīvdabas muzeja darbiniekiem, strādājot pie jaunās ekspozīcijas izveides,  bija vēlme šo pamatieceri saglabāt, līdz ar to tika radīta laivu būves darbnīca, kas atspoguļo piekrastes iedzīvotāju dzīvi un nodarbošanos.

Jaunā ekspozīcija ir nozīmīgs ieguldījums Rīgas jūras līča piekrastes, arī Jūrmalas pilsētas, seno iedzīvotāju dzīves izpētē, zvejniecības un ar to saistīto zudušo vēsturisko arodu popularizēšanā, muzeja apmeklētāju izglītošanā, kā arī vērtīgs Jūrmalas Brīvdabas muzeja ekspozīciju tematisks papildinājums. Ekspozīcija izveidota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Jūrmalas Brīvdabas muzejs atrodas Tīklu ielā 1a, apmeklētājiem atvērts no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00–18.00. Muzeja apmeklējums ir bez maksas.

30.marts - 30.marts
Pasaules jaunākās filmas Star Cinema

Pasaules jaunākās filmas Star Cinema

 • 30.marts - 30.marts
 • Star Cinema
 • Jomas iela 37
 • www.kino.korso.lv

Star Cinema Jūrmala ir mājīgs premium klases kinoteātris, kas veidots tā, lai katra detaļa būtu pārdomāta un sniegtu jums kvalitatīvas atpūtas iespējas, izvairoties no lielo kinoteātru burzmas. Tajā ir pieejamas divas zāles: Gold ar 34 sēdvietām un Platinum ar 13 sēdvietām. Kinoteātris ir aprīkots ar jaunākajām skaņas un attēla iespējām. Tāpat abas zāles ir pieejamas arī privātiem pasākumiem – prezentācijām, karaoke vai slēgtiem filmu seansiem, veicot iepriekšēju rezervāciju. Star Cinema Jūrmala Jūs varat ne tikai noskatīties kādu no jaunākajām filmām, bet arī izbaudīt lielisku maltīti, ko piedāvā restorāns ROOF BAR-B-Q & MUSIC.