A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Līdz 30. septembrim atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Iebraukšanas maksa Jūrmalā

No 2022. gada 01. aprīļa līdz 30. septembrim par iebraukšanu Jūrmalas īpašā režīma zonā ir jāmaksā. Īpaša režīma zona ir atzīmēta kartē. Iebraukšanas maksa Jūrmalā 2022. gadā ir 2,00 EUR. Caurlaide ir jāiegādājas, iebraucot īpašā režīma zonā Jūrmalā ar autotransporta līdzekļiem (vieglajām un smagajām kravas automašīnām, autobusiem), motocikliem, kvadricikliem un tricikliem. Elektromobiļiem par iebraukšanu Jūrmalā nav jāmaksā.

 

  

KARTE Jūrmalas īpašā režīma zona, par iebraukšanu kurā ir jāmaksā:

 

Kā darbojas vienas dienas iebraukšanas caurlaide Jūrmalā?

  • Caurlaide obligāti ir jāiegādājas iebraukšanas dienā jebkurā laikā (arī pēc iebraukšanas) līdz plkst. 23:59.
  • Caurlaides iegādes dienā iebraukšanas reižu skaits Jūrmalas īpašā režīma zonā ir neierobežots līdz plkst. 23:59.
  • Pēc iebraukšanas dienas plkst. 23:59 caurlaide derīga līdz izbraukšanai no īpaša režīma zonas.
  • Vairāk informācijas sadaļā "Biežāk uzdotie jautājumi".

Kur var iegādāties caurlaidi iebraukšanai Jūrmalā?

1.    Jūrmalas tūrisma informācijas centrā, Lienes ielā 5
2.    Tūrisma vietnē Visitjurmala.lv
3.    Vietnē Jurmala.lv
4.    Caurlaižu automātos Jūrmalas valstspilsētā.
5.    Aplikācijās Mobilly, Citadele, EuroPark.

 

Jūrmalas iebraukšanas caurlaides var iegādāties ilgākam laika periodam:

  7 dienas  30 dienas 90 dienas  01.04.-30.09.
Transportlīdzekļiem līdz 3,5t 10 EUR 31 EUR 55 EUR 107 EUR
Transportlīdzekļiem virs 3,5t 12 EUR 43 EUR 110 EUR 213 EUR

Perioda caurlaides derīguma laikā iebraukšanas reižu skaits ir neierobežots.

 

Ārstniecības iestāžu pacientiem:

Svarīgi: Pacienti, kuri dodas ārstēties uz kādu no zemāk minētajām medicīnas iestādēm (pēc pieraksta apstiprinājuma saņemšanas) var iebraukt Jūrmalā bez maksas, ja pirms tam iesniedz pieteikumu dienas caurlaidei e-pakalpojumu portālā.

1. "Amberdent Clinic" SIA
2. "Jūrmalas slimnīca" SIA
3. "Klīnika Dzintari" SIA
4. "Nacionālais Rehabilitācijas centrs "Vaivari"" VSIA
5. "Pallas clinic" SIA
6. "Servisa Aģentūra AG" SIA
7. Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA)
8. Veselības centru apvienība (Dubultu poliklīnika) AS

 

Biežāk uzdotie jautājumi par iebraukšanas caurlaidēm Jūrmalā?

 

1. Vakar iebraucu Jūrmalā, taču aizmirsu nopirkt caurlaidi. Vai ir iespējams iegādāties caurlaidi ar atpakaļejošu datumu? 

Caurlaidi iepriekšējai dienai var iegādāties elektroniski šajā sadaļā, kalendārā izvēloties vakardienas datumu.
 

2. Plānojam ar savu mašīnu vasarā atbraukt uz Jūrmalu (Lielupi) uz vairākām dienām, taču pa pilsētu pārvietosimies ar kājām vai velosipēdiem. Vai caurlaidi nepieciešams iegādāties katrai dienai? 

Nodevu piemēro par iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalā (skat. karti), līdz ar to dienas caurlaide jāiegādājas tikai iebraukšanas dienai. Savukārt uzturēšanās periods īpašā režīma zonā Jūrmalā (neizbraucot no tās) nav ierobežots. 
 

3. Brīvdienās ar mašīnu no Rīgas braukšu ciemos pie draugiem, kas dzīvo Jūrmalā, Valteros, bet atpakaļ braukšu nākošajā dienā. Vai caurlaide jāiegādājas abām dienām? 

Braucot caur pilsētas centru, Jūs šķērsosiet īpaša režīma zonu 2 reizes – Priedaines kontrolpunktā turpceļā un Valtera prospektā atpakaļceļā. Tā kā Jūs iebrauksiet īpaša režīma zonā Jūrmalā dažādās dienās, dienas caurlaide jāiegādājas katrai dienai.

Karte - īpaša režīma zona iebraukšanai Jūrmalā
Vēršam uzmanību, ka transportlīdzekļu vadītāju informēšanai pirms iebrauktuvēm īpašā režīma zonā Jūrmalā uzstādītas zīmes "Maksas zona".
 

4. Braucot uz Jūrmalu brīvdienās, pie caurlaižu automātiem bieži veidojas rindas. Vai ir iespēja apmaksāt caurlaidi citā veidā un vēlāk? 

Nodevu par dienas caurlaidi var samaksāt arī pēc iebraukšanas pilsētā, taču jāievēro, ka caurlaidei obligāti jābūt nopirktai līdz tās dienas beigām (plkst. 23.59), kad transportlīdzeklis iebraucis Jūrmalā.

Dienas caurlaidi konkrētai dienai var nopirkt, izmantojot mobilo pakalpojumu sniedzēja SIA "Mobilly" elektronisko norēķinu sistēmu, Citadeles bankas mobilo lietotni vai internetbanku, EuroPark mobilajā lietotnē, mājaslapā www.jurmala.lv (to var izdarīt arī pirms došanās uz Jūrmalu), kā arī caurlaižu automātos, kas izvietoti pilsētā (blakus Tūrisma informācijas centram Majoru stāvlaukumā, pie Dzintaru koncertzāles, pie Dubultu dzelzceļa stacijas un Lielupes RIMI stāvlaukumā). Skat. karti.
 

5. Kāpēc Priedainē un Vaivaros par iebraukšanas caurlaidi nevar samaksāt ar skaidru naudu? 

Pie iebraukšanas Jūrmalā Priedainē un Vaivaros par caurlaidēm vairs nevarēs samaksāt ar skaidru naudu - maksājumu varēs veikt tikai ar maksājumu karti vai bezkontakta maksājumu līdzekļiem (mobilo tālruni, aproci u.tml.). Skaidras naudas norēķini atcelti, lai veicinātu ātrāku caurlaižu iegādi un mazinātu sastrēgumus. Skaidras naudas norēķini bieži rada kavēšanos caurlaižu punktos - monētas mēdz iesprūst, kā arī reizēm automātos tiek iemesti nepiemēroti priekšmeti, kā rezultātā automāti uz laiku pārstāj funkcionēt. 

Ar skaidru naudu par caurlaidi joprojām varēs samaksāt caurlaižu automātos pilsētā: pie lielveikala "Rimi" Lielupē, pie Dzintaru koncertzāles, Majoru stāvlaukumā un pie Dubultu stacijas. 
 

6. Plānoju braukt uz Jūrmalu ar automašīnu un piekabi. Vai piekabei arī nepieciešams iegādāties caurlaidi? 

Tā kā piekabe ir paredzēta braukšanai savienojumā ar mehānisko transportlīdzekli, atsevišķa caurlaide piekabei nav nepieciešama. 
 

7. Vai motorollerim ir nepieciešama caurlaide iebraukšanai Jūrmalā? 

Ja motora darba tilpums pārsniedz 50 cm3 un maksimālais ātrums pārsniedz 45 km/h, motorolleris  atbilst motocikla definīcijai un attiecīgi tiek reģistrēts CSDD. Tā kā motocikliem iebraukšanai īpaša režīma zonā Jūrmalā nepieciešama caurlaide, tad arī motorolleram ar attiecīgiem tehniskiem rādītājiem caurlaide ir nepieciešama.
 

Vairāk informācijas www.jurmala.lv vai rakstot uz e-pasta adresi pasts@jurmala.lv.