A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry

8. oktobrī Jūrmalā tiks atvērta "Robotu Pilsēta"

Jūrmalā, izklaides un zinātkāres centrā "KORSO Brīnumi" pirmo reizi tiks atvērta ''Robotu pilsēta''​ - jaunāko robotu un tehnoloģiju izstāde. 

Vairāk nekā 30 roboti no visas pasaules pārsteigs, uzjautrinās, veiks masāžu, dziedās, dejos un pat aicinās uz tikšanos.
Izstādes galveno varoņu vidū​ — britu robots-aktierus ​ Thespian. Gluži kā cilvēks, viņš uzstājas britu teātrī, spēlē lugās un lieliski dzied. Jāpiebilst, ka ​ Thespian​ arī maksā kā īsta zvaigzne​ — tikpat, cik divi jauni Tesla auto.​

Otra izstādes zvaigzne ​ — muskuļotais robots Metjū. Viņš tikai nesen tika prezentēts Lasvegasā, bet jau ir paspējis uzstāties Čīles parlamentā, iekārtoties darbā Krievijas universitātē​ un kļūt par laika prognožu štata vadītāju amerikāņu TV kanālā. Robotzivs no Korejas peld kā īsta. Dzinēji imitē jūras asara kustības. Franču-Japāņu robots Peppers ir labākais bērnu draugs, viņš arī pats​ izskatās kā bērns, bet viņa plastiku varētu apskaust jebkurš jogas cienītājs.

 ''Robotu pilsētā'' pirmo reizi Latvijā tiks parādīts lielais robotsuns​ ​ Unetree. Jūs jau esat viņu redzējuši daudzajos ​ youtube rullīšos — tur, kur robotsuns krietna doga augumā lec salto atpakaļ. Jums bail no robotsuņa? Iepazīsieties ar jauko robotsunīti Aibo no kompānijas Sony.​ Viņam patīk, ka kāds pakasa vēderiņu, sunītis prot taisīt trikus, stāvot uz pakaļkājām, un pārsteidz ar savu mīmikas prasmi. Robotsievietei Kiki no ​ ''Robotu pilsētas​ patīk apskauties ar apmeklētājiem, un vēl viņai ir lieliska humora.​

Ik stundu roboti rīko izrādi Robotu teātrī​ ​ — demonstrē ekvilibristikas brīnumus un lielā vienotībā piedalās tehnošovā.
Katrs viesis varēs nofotografēties ​ 3D-formātā un sastingt lidojumā​ gluži kā filmas ''Matrix'' varoņi. Varēsiet pamēģināt vadīt robotus, paceļot roku, ar galvas pagriezienu un pat ar smaidu. Ekspozīciju papildina jaunākās virtuālās realitātes zonas.

"Мēs cenšamies panākt, lai jaunās tehnoloģijas būtu pieejamas un rīkojam ''Robotu pilsētu''​ ​ - izglītojošu projektu bērniem un viņu vecākiem", - stāsta ''Robotu pilsētas''​ organizatori. "Мēs ticam, ka šādi motivējam jaunās paaudzes radīt jaunas progresīvas ierīces, kas padarīs mūsu dzīvi drošāku, vieglāku un interesantāku".

"Robotu pilsēta" - tas ir starptautisks projekts, kuru jau ir apmeklējuši​ ​ 4 miljoni cilvēku no Viļņas, Tallinas, Prāgas, Мilānas, Bratislavas, Sanktpēterburgas, Atēnām, Poznaņas, Padujas un vēl ​ 83 pasaules pilsētām.​

Izstāde būs atvērta tikai līdz 25.oktobrim​ T/C KORSO
Аdrese: Jomas iela 37, Jūrmala, LV-2015
Izstādes datumi: 8.-25. oktobris.

Darba laiks:
Darba dienās no plkst.​ 14.00 līdz​ 21.00
Izejamās dienās un brīvdienās no plkst.​ 10.00 līdz​ 21.00
Biļetes var iegādāties interneta vietnē​ robotupilseta.com
Biļetes cena pieaugušajiem​ 11,- eiro, bērniem - ​ 9,- eiro.
Papildu informācija plašsaziņas līdzekļiem pa tel.+371 204 99 204 vai mājaslapā robotupilseta.com