Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Mākslinieces Ilzes Laizānes izstāde “PORTĀLS”

Piektdiena, 28.aprīlis - Trešdiena, 14.jūnijs

Mākslinieces Ilzes Laizānes izstāde “PORTĀLS”

  • Piektdiena, 28.aprīlis - Trešdiena, 14.jūnijs
  • Jūrmalas Kultūras centrs
  • Jomas iela 35

Ilze Laizāne ieguvusi maģistra grādu gan glezniecībā (2011), gan grafikā (2014) Latvijas Mākslas akadēmijā. Ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 2018. gada un Jūrmalas mākslinieku biedrības biedre kopš 2016. gada.

Kopš 2011. māksliniece sarīkojusi vairāk nekā 16 personālizstādes Latvijā un vienu personālizstādi Francijā, Kabūrā. Desmit gadu laikā ir bijuši vairāk nekā 40 izstādes, simpoziji un mākslas projekti.

Māksliniece aktīvi iesaistās radošajos procesos gan Latvijā, gan aiz tās robežām – Itālijā, Beļģijā, Austrijā, Lietuvā, Vācijā, Francijā, Baltkrievijā un citur. 

Ilzes Laizānes darbos lielu lomu ieguvusi figurālā glezniecība, viņa pati atzīst, ka cilvēka figūra vienmēr uzrunājusi, lai parādītu ķermeņa formu skaistumu. Darbos redzams, ka figūras izteiksme un žesti tiek attēloti ar anatomisku precizitāti.

“Man ir svarīgs lielformāts, lai varētu gleznot cilvēku dabiskā lielumā,”skaidro māksliniece un piebilst: “Darbos daudz izmantoju krāsu salikumus, labprāt eksperimentēju ar krāsu pretstatiem.”

Tas dod cerēto rezultātu jo gleznas pievelk skatienu, ir spilgtas. Mākslinieces mīļākā krāsa ir sarkanā dažādos toņos un nokrāsās: “Man patīk spilgtas krāsas, varbūt tāpēc, ka iekšēji esmu enerģiska, un to cenšos izpaust arī savos darbos”.

Pāreja no ziemas pelēkajiem toņiem uz košām krāsām, gaidot vasaru, Jūrmalas Kultūras centrā būs strauja, pateicoties mākslinieces dzīvespriekam un enerģijai, kas jūtama arī viņas darbos.

Izstāžu zāles darba laiks P-Pk plkst. 13.00 – 18.00, S plkst. 12.00 – 18.00.

Ieeja bez maksas.