A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Jaunumi

Jūrmalā notiks Latvijas čempionāta ERGO Open otrais posms

Jau šajā nedēļas nogalē, no 17. līdz 19. jūlijam, Jūrmalā notiks Latvijas čempionāta pludmales volejbolā ERGO Open otrais posms. Otrā posma vēstneši ir Aleksandrs Samoilovs un Tīna Graudiņa, kuri gatavojas startēt arī septembra otrajā pusē Jūrmalā notiekošajā Eiropas čempionātā.

Jūrmalā norisināsies festivāla “Rīga Jūrmala” muzikālie vakari

Jūrmalā, pludmalē pie Dzintaru koncertzāles, 17. un 18. jūlijā plkst. 20.00–22.00 norisināsies klasiskās mūzikas festivāla “Rīga Jūrmala” muzikālie vakari. Lai arī šovasar gaidītie festivāla koncerti klātienē ir atcelti, festivāla organizatori piedāvā alternatīvu veidu, kā Rīgas un Jūrmalas pilsētvidē un citās netradicionālās vietās ikviens varētu noklausīties šovasar nenoskanējušās koncertprogrammas.

Buļļuciems

Buļļuciems atrodas Jūrmalas pilsētas austrumos, pie Lielupes ietekas Rīgas līcī. Buļļuciema nosaukums cēlies no Buļļu muižas (Bullenhof) vārda. Pēc tam, kad 1755. gadā Lielupe izlauzās uz jūru, izveidojot grīvu tagadējā vietā, Buļļu muižas teritorija sadalījās divās daļās. Mūsdienās kādreizējās muižas zemes atrodas gan Rīgas pilsētas teritorijā (Rītabuļļi un Vakarbuļļi), gan Jūrmalas pilsētas teritorijā (Buļļuciems). Savulaik iedzīvotāji šo no centra attālo teritoriju, sauca par “Austrāliju”.
 

Lielupe

20. gadsimta 20.–30. gados uz Bulduru muižas zemes izveidojās tā sauktā Lielupes vasarnīcu kolonija, kad Lielupē jeb “tālajā Jūrmalā” vasarnīcas sāka būvēt latviešu inteliģence un Bulduru (bij. Lielais) prospektā, Meža prospektā un Rotas ielā zemesgabalus ieguva izcili Latvijas brīvvalsts laika zinātnes, mākslas un kultūras darbinieki.
Lielupes teritorijas apbūve vispilnīgāk atklāj Latvijas brīvvalsts laika arhitektūras iezīmes dzīvojamo ēku būvniecībā Jūrmalā. Arhitektūras stilu paletē ir gan klasicisms un neogotika, gan nacionālais romantisms un funkcionālisms. Daudzām ēkām šobrīd piešķirts valsts vai vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss.

Bulduri

Senāk Buldurus sauca par Bilderliņiem. Vietvārds “Bilderliņi” cēlies no Lielupes pārcēlāja Jāņa Bildringa (Büldring) vārda, kuram Livonijas ordeņa mestrs Valters fon Pletenbergs 1495. gadā nodeva lēnī šo apvidu un plostu, bet 1516. gadā – arī krogu ceļotāju izmitināšanai.
Senāko Bulduru muižas daļu starp dzelzceļu un Lielupi sauc par Vecbulduriem. Savulaik tas bija upes zvejnieku ciems ar dažām vasarnīcām. 1833. gadā muižas zemes tika sadalītas gruntsgabalos, kurus sāka iznomāt vasarniekiem, bet muižas klētī tika ierīkotas telpas peldu viesiem.

19. gadsimta 30. gados Bilderliņi kļuva par rīdzinieku iecienītu peldvietu, kur no Rīgas varēja nokļūt, pārceļoties pār Lielupi ar plostu. 1875. gadā uz Bulduru muižas zemes jau bija uzceltas aptuveni 400 vasarnīcas.
1920. gada 2. martā Latvijas valdība Buldurus iekļāva jaunizveidotajā Rīgas Jūrmalas pilsētā. 1922. gadā Bilderliņu muižu (vācu: Bilderingshof, krievu: Бильдерингсгофъ) pārdēvēja par Bulduriem.
Vecbulduru vasarnīcu rajons Lielupes krastā ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis.

Sajūti dabas valdzinājumu!

Jūrmala ir pilsēta dabā, un dabu te var baudīt mežā, parkos, pludmalēs un uz ūdens – ar ģimeni, draugiem vai beidzot divatā. Trakulīgi vai rāmi, sportiski vai laiski, ikkatrs atradīs savai dabai piemērotāko.

Atpūties!

Atlikt ikdienu un ļaut lai par jums rūpējas ir labu brīvdienu formula. Jūrmalas SPA viesnīcas vilina un lutina vecākus un bērnus, iemīlējušos pārus un tos, kas ilgojas atgūt ķermeņa un gara līdzsvaru spēcinošā vienatnē.

Baudi gardu maltīti!

Jūrmalas svaigais gaiss un pastaigu maršruti rosina apetīti, bet skats aiz kafejnīcu un restorānu loga nereti aicina uzkavēties ilgāk. Stilīgi branči, sātīgas pusdienas, konditoreju saldumi un romantiskas vakariņas padara Jūrmalu par gardēžu galamērķi.

Vasaras sezonas jaunumi

Jūrmalas tūrisma informācijas centrs ir apkopojis šīs vasaras aktualitātes un jaunumus. 

Iebraukšanas caurlaides

1.aprīlī atsākas periods, kad par iebraukšanu Jūrmalā jāmaksā nodeva 2 eiro apmērā. Pašvaldība aicina braucējus neveidot drūzmu un ievērot pie caurlaižu iegādes automātiem Priedainē un Vaivaros, bet gan caurlaides iegādāties elektroniski www.visitjurmala.lv, ar “Mobilly” vai “Citadele” aplikāciju starpniecību.
Tāpat pastāv iespēja nodevu samaksāt caurlaižu iegādes automātos četrās vietās pilsētā: pie lielveikala “Rimi” Lielupē, pie Dzintaru koncertzāles, Majoru stāvlaukumā un pie Dubultu stacijas.

Apmeklētājiem atveras Jūrmalas muzeji

No 16. maija apmeklētāju uzņemšanu klātienē un publisko pasākumu rīkošanu pakāpeniski atsāks Jūrmalas pilsētas muzejs un tā filiāles – Aspazijas māja, Bulduru Izstāžu nams un Jūrmalas Brīvdabas muzejs.

Jūrmala mīl atpūtu divatā

Šogad 14. februāris ir piektdiena, un saule Jūrmalā rietēs neilgi pēc pieciem vakarā. Ja mākoņu gubas būs izklīdušas, Valentīna diena sola rozā saulrietu, kuru ar savu mīļoto baudīt pludmalē pie jūras, gleznainajā Lielupes krastā, Lielā Ķemeru tīreļa ezerā slīdot ar kopīgu kanoe laivu vai krāsu spēles debesīs un ūdenī vērojot no laiska viesnīcas numuriņa balkona. Jūrmala, romantiska laikmeta oāze Baltijas jūras krastā tikai pārdesmit kilometrus no Rīgas, ir kā radīta Valentīna dienas mīlestībai. Pilsētas viesnīcas un restorāni ir sarūpējuši neaizmirstamu brīvdienu iespējas par pieejamām cenām.

Ziemas bagātības Jūrmalā

Jūrmala ir unikāls galamērķis it visos gadalaikos, arī ziemā, kad kūrortā valda klusa kņada un meža klātbūtne padara pilsētu par noskanīgu pirmssvētku un svētku laika salu. Ir sniegs, nav sniegs, baltās pludmales te ir vienmēr. Līdz ar jūras zaigojošo virsmu zīdainais liedags daudzu kilometru garumā izgaismos vispelēkāko ziemas dienu. Ja ilgojaties gaišuma, apdāviniet sevi un dodieties uz Jūrmalu! Skaistu dienu dabā nosviniet ar karstu dzērienu kādā no Jūrmalas kafejnīcām vai ar brīvdienu burbuļvafelēm Dzintaru mežaparkā pie siltas uguns.

1. decembrī Jūrmala aicina uz Gaismas svētkiem Dzintaru mežaparkā

Jau trešo gadu Jūrmalā, Dzintaru mežaparkā, iemirdzēsies gaismas skulptūras un dekori, veidoti no tūkstošiem LED lampiņu virtenēm. Gaismas parks tiks atklāts 1. decembrī – muzikāli izklaidējošā pasākumā ģimenēm ar bērniem. Svētki Dzintaru mežaparkā norisināsies no plkst. 16.00 līdz 19.00.

Enerģijas uzlāde Jūrmalā

Tikai pusstundas braucienā no Rīgas centra var nokļūt pavisam citā ritmā – Baltijas jūras viļņu apskalotajā kūrortpilsētā Jūrmala. Pilsētas pludmales, bruģētās ielas, priežu meži un nami ar stiklotām verandām noklāj šauru pussalu, kas kartē šķiet kā pirkstos izstiepta starp Rīgas jūras līci un Lielupi. Rudens ir laiks, kad pilsētā pamostas tās mierīgais gars, un ir vilinoši Jūrmalu izstaigāt krustu šķērsu, lai pēc tam ienirtu kūpošos SPA.

Ģimenes atpūta Jūrmalā

Rudens Jūrmalā ir tad, kad šallē ietītie vaigi ir sārti no svaigā gaisa, kad mēteļa kabatas pietūcītas pilnas spīdīgu kastaņu, noplūktu mežrozīšu augļu un vētras izskalotu gliemežvāku, un no zābaka var izbērt smiltis, jo pludmale joprojām ir jūsu. Kad adītajā cepurē ir ieķērušās rūsganas skujas, bet pie cimda pielipuši priežu sveķi. Jūrmala ir vieta, kur mazie un lielie var doties atklājumu maršrutos un atpūtas priekos.

Jūrmala atzīta par mīlētāko pilsētu Lietuvā; trešo mīlētāko Baltijā

Šā gada “Baltijas zīmolu topā” Jūrmalas pilsēta saņēmusi apbalvojumu kā mīlētākā pilsēta Lietuvā, apsteidzot Rīgu, Tallinu un Klaipēdu. Baltijas mērogā Jūrmala ir trešā mīlētākā pilsēta, bet Latvijā – astotā mīlētākā pilsēta Baltijas pilsētu vidū. 

Jūrmalas MTB velomaratons

6. oktobrī Majoru pludmalē norisināsies tradicionālais Jūrmalas MTB velomaratons, kas vienuviet pulcēs gan profesionālus riteņbraucējus, gan lielus un mazus aktīvā dzīvesveida piekritējus

Ceturtais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss pulcēs korus no septiņām pasaules valstīm

No 20. līdz 22. septembrim sadarbībā ar Jūrmalas domi Dzintaru koncertzālē ceturto gadu notiks Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Šogad par Grand Prix ieguvēja titulu sacentīsies deviņi kori no septiņām valstīm: Turcijas, Īrijas, Krievijas, Somijas, Baltkrievijas, Igaunijas un Latvijas.

Electric Run Jūrmala

28. septembrī Jūrmalā Dzintaros norisināsies košākais rudens skrējiens – “Electric Run Jūrmala”, kurā dalībniekiem 5 km distances laikā būs iespēja piedzīvot pozitīvas emocijas LED gaismā un mūzikas skaņās. Ar Jūrmalas iedzīvotāja karti dalība skrējienā ir bez maksas.

Idejas, ko darīt Jūrmalā

Lai padarītu atpūtu Jūrmalā ērtāku un interesantāku, piedāvājam idejas, kā vari pavadīt laiku lielākajā Baltijas kūrortpilsētā. Te diena vienmēr būs lieliski izdevusies!

Festivāls Kremerata Baltica

Līdzās pasaulslavenajam vijolniekam Gidonam Krēmeram un izcilajiem kamerorķestra “Kremerata Baltica” mūziķiem trijos muzikāli daudzpusīgos koncertos diriģenta Fuada Ibrahimova vadībā tiksimies ar pasaulslaveno latviešu ērģelnieci Ivetu Apkalnu, vijolnieku Džeraldu Bidvu, operdziedātājiem Ievu Paršu un Alekseju Močalovu, kā arī talantīgajiem Osokinu dzimtas pianistiem – tēvu, profesoru Sergeju Osokinu, un dēliem, starptautisku konkursu laureātiem – Andreju un Georgiju Osokiniem.

Iepazīsti Jūrmalu ar jauno mobilo lietotni Visit Jurmala

Jaunā mobilā lietotne Visit Jurmala ļauj iepazīt Jūrmalu mūsdienīgi un ērti. Tajā pieejami jau sagatavoti dažādi ieteicamie maršruti, tūrisma objekti, ko vērts apskatīt, un to apraksti, karte, praktiska informācija un speciālo piedāvājumu sadaļa, kas noderēs gan jūrmalniekiem, gan pilsētas viesiem.

Kauguru svētki 2019

31. augustā no plkst. 13.00 Jūrmalā jau piekto gadu tiks svinēti Kauguru svētki. 

Kauguru svētku laikā noteikti satiksmes ierobežojumi; norīkots papildu vilciens

Sestdien, 31. augustā, Jūrmalā tiks svinēti Kauguru svētki. No ceturtdienas, 29. augusta vakara, Kauguros Jūrmalā noteikti satiksmes ierobežojumi Talsu šosejas un tuvāko ielu apkārtnē, kas ietekmēs gan automašīnu, gan autobusu satiksmi. Svētku laikā būs papildu reisi pilsētas autobusiem, arī AS “Pasažieru vilciens” svētku naktī uz Rīgu norīkojis papildu reisu plkst. 23.55 no dzelzceļa stacijas “Sloka” uz Rīgu. Tukuma virzienā pēdējais vilciens aties plkst. 23.29.

 

Pasaules vadošie pludmales volejbolisti satiksies Jūrmalas pludmalē

No 22. līdz 25. augustam Jūrmalas pludmales smiltīs, Majoros, tiks aizvadīts līdz šim vērienīgākais pludmales volejbola turnīrs Latvijā. Gaidāmajā Pasaules kausa izcīņas posmā Latvijas pludmales volejbola faniem būs iespēja klātienē vērot pludmales volejbola zvaigznes ne tikai no Eiropas, bet arī no visas pasaules.

SUMMERTIME 2019 - aicina Inese Galante

Šovasar Latvijas ievērojamākais starptautiskais mūzikas festivāls "Summertime – aicina Inese Galante" svinēs jau 15. jubileju un norisināsies no 5. līdz 11. augustam. 

Nestāsti pasaciņas 2019

Nakts ekspedīcija bērniem “NESTĀSTI PASACIŅAS” Jūrmalā, Dzintaru mežaparkā, notiks divas dienas 9. un 10.augustā no plkst. 20.00 līdz plkst. 23.00.
Pašā nakts melnumā, vairāku stundu garumā, bērni varēs piedzīvot dažādus notikumus Dzintaru mežaparka 13ha lielajā teritorijā. 

Jūras svētki

Sestdien, 13. jūlijā, atjaunotajā Mellužu estrādē Jūrmalā ar sadziedāšanos kopā ar Nacionālā teātra aktieriem un balli vakarā tiks svinēti Jūras svētki.

Līgo svētki Jūrmalā 2019

Jūrmalas pilsēta aicina uz Līgo pasākumiem 23. jūnijā, kas sāksies ar atjaunotās Mellužu estrādes atklāšanu un turpināsies ar līksmu līgošanu Mellužu parkā un Kauguru pludmalē. 

Jūrmalas velomaratons

Aicinām riteņbraucējus un sportisko aktivitāšu cienītājus jau laikus pieteikties Jūrmalas velomaratonam, kas norisināsies 8. jūnijā Dzintaros. Šogad dalībnieki varēs sacensties trīs dažāda garuma šosejas distancēs – tautas, ģimenes un bērnu. 

Aktuālā satiksmes informācija Jūrmalas Kūrorta svētku laikā

No 22. līdz 26. maijam Jūrmalā noteiktas vairākas izmaiņas satiksmes organizācijā: noteikti ierobežojumi automašīnu novietošanai, apmeklētāju ērtībām nodrošināti papildu vilcienu un bezmaksas pilsētas autobusu reisi, pieejamas arī drošas bezmaksas velo novietnes. Kā ziņots, Jūrmalā sestdien, 25. maijā, tiks svinēti Kūrorta svētki.

Jūrmalas Kūrorta svētki

25. maijā vasaras galvaspilsētā Jūrmalā visas dienas garumā tiks svinēts kūrorta vasaras sākums. Jūrmala aicina piedzīvot lielāko Saldējuma festivālu Latvijā, iedvesmoties no pasaulē labākajiem ielu dejotājiem “Ghetto Dance”, izbaudīt street food gardēžu maltītes, atpūsties pludmalē, klausoties “Ewert and The Two Dragons”, “Bermudu divstūri”, hiphopa mākslinieka anša un citu mūziķu un grupu koncertus. Svētki noslēgsies pludmalē ar leģendārās rokmūziķes Sūzijas Kvatro un Latvijas rokgrupas “Pērkons” uzstāšanos.

Lieldienu svinības Jūrmalā

Svētdien, 21. aprīlī, Jūrmalā ar seno tradīciju rituāliem, radošām darbnīcām, jautrām atrakcijām un muzikāliem priekšnesumiem, olu krāsošanu un ripināšanu, kā arī Lieldienās neiztrūkstošo šūpošanos tiks svinētas Lieldienas.
Lielajā piektdienā uz garīgās mūzikas koncertu Dzintaru koncertzālē aicina valsts akadēmiskais koris “Latvija”, savukārt Klusajā Sestdienā Dubultu ev. lut. baznīcā skanēs Gavēņa laika mūzika.

No 1.aprīļa par iebraukšanu Jūrmalā jāmaksā

2020. gada 1.aprīlī, atsākas periods, kad par iebraukšanu Jūrmalā jāmaksā nodeva 2 eiro apmērā. Pašvaldība aicina braucējus neveidot drūzmu un ievērot pie caurlaižu iegādes automātiem Priedainē un Vaivaros, bet gan caurlaides iegādāties elektroniski www.visitjurmala.lv, ar “Mobilly”, “Citadele” vai “Riga Card” aplikāciju starpniecību.
Tāpat pastāv iespēja nodevu samaksāt caurlaižu iegādes automātos četrās vietās pilsētā: pie lielveikala “Rimi” Lielupē, pie Dzintaru koncertzāles, Majoru stāvlaukumā un pie Dubultu stacijas.

Jūrmalas skriešanas svētki

14. aprīlī Majoru pludmalē norisināsies viens no gaidītākajiem Jūrmalas aktīvās atpūtas pasākumiem pavasarī – “Jūrmalas Skriešanas svētki”. Lieli un mazi dalībnieki varēs sacensties skriešanas un nūjošanas distancēs, kā arī piedalīties citās izklaidējošās aktivitātēs. Pavasarīgos laikapstākļos kopīgi atklāsim Jūrmalas aktīvās atpūtas sezonu.

Populārākās skaistuma un veselības procedūras, ko veikt ziemā

Gada aukstajā laikā, kad ledains, mitrs gaiss saldē degunus un kāju pirkstus, ir sevišķi patīkami ļauties aromātiskas pirts siltumam, ūdensprocedūru mieram un gādīgu roku rūpēm.

Top 5 baseini un ūdens atpūtas vietas Jūrmalā

Peldēšana ne vien atslogo muskuļus un nomierina prātu, bet arī stiprina imūnsistēmu, tādēļ peldbaseina apmeklējums var kļūt par lielisku atklājumu veselības uzlabošanai.
Jūrmalā ir plašas iespējas uzlabot savu pašsajūtu ar baseina un pirts apmeklējumu. Te sastopami vairāku veidu baseini – ar minerālūdeni vai jūras ūdeni, kā arī dažādas pirtis – krievu, turku, somu sauna u.c.

Brīvdienas Jūrmalā

Jūrmala ir viena no piemērotākajām vietām atpūtai ar bērniem, ne tikai vasarā, bet arī ziemas brīvdienās! Atgūt spēkus turpmākajam mācību gadam var gan dodoties pastaigās svaigā gaisā, gan baudot mierpilnu un ģimenisku atpūtu kādā no Jūrmalas SPA centru pirtīm un baseiniem. 

Jūrmalā atklāts lielākais ziemas Gaismas parks Latvijā

Dzintaru mežaparkā Jūrmalā atklāts lielākais Gaismas parks Latvijā. Parkā dažādos gaismas dekoros, skulptūrās jau otro gadu iemirdzās tūkstošiem LED gaismiņu. Gaismas parks apmeklētājiem atvērts katru dienu līdz plkst.22.00, un ieeja tajā ir bez maksas.

Ziemassvētku festivāls Dzintaru koncertzālē

No 15. decembra līdz 7. janvārim Dzintaru koncertzāle aicina svinēt svētkus kopā un apmeklēt kādu no “Ziemassvētku festivāla” koncertiem.

Jūrmalā iemirdzēsies tūkstošiem gaismiņu Gaismas parkā

Decembrī Dzintaru mežaparkā Jūrmalā tiks atklāts lielākais ziemas Gaismas parks Latvijā. Parkā dažādos gaismas dekoros, skulptūrās jau otro gadu iemirdzēsies tūkstošiem LED gaismiņu. Svinīga Gaismas parka iedegšana notiks sestdien, 1.decembrī, plkst. 16:00, ieeja bez maksas.

Jūrmala – iespējas ģimeniskai atpūtai rudenī

Kad vasaras svelme palikusi vien atmiņās un steidzīgo atpūtnieku pūļi izklīduši, ir pat ļoti vērts doties uz Jūrmalu, lai izbaudītu rudens krāsas un noskaņas, netraucēti atpūstos kopā ar ģimeni, iepazīstot dabas jaukumus, izkustētos, apmeklētu kādu kultūras pasākumu, piedalītos radošās aktivitātēs un eksperimentos un savā veidā sasildītos rudenī.

Spa procedūras ķermeņa un dvēseles harmonijai rudenī

Atjaunot fizisko un garīgo veselību, “uzlādēt” ķermeni un gūt enerģiju iespējams labsajūtā un ar baudu – dūņu, pērļu un aromātiskās vannas, baseina apmeklējums, organisma attīrīšanas procedūras, masāžas, sejas un ķermeņa procedūras. Kūrortpilsēta Jūrmala ir tā vieta, kurp doties, lai atjaunotu spēkus, izvēloties sev piemērotāko no plašā spa piedāvājumu klāsta pašsajūtas uzlabošanai rudenī.

Romantiska atpūta divatā – lieliska dāvana rudenī

Iespējas romantiskai atpūtai divatā? Jūrmalā šo iespēju ir daudz – izmantojiet tās!

Kā sasildīties rudenī

Esat labsajūtas meklējumos? Apmeklējiet spa centrus un pirtis Jūrmalas kūrortviesnīcās.

Gaismas brauciens Latvijai

Labas iniciatīvas projekts “Go by bike” aicina 18. novembrī piedalīties par tradīciju kļuvušajā gaismas braucienā cauri Jūrmalai.

Ģimenes klubs "Hobbydom" gaida Jūs ciemos 10. novembrī

Ģimenes klubs Hobbydom Jūrmalā, 10. novembrī pirmo reizi atvērs savas durvis bērniem vecumā no 1-12 gadiem un viņu vecākiem. Aicinām Jūs uz pirmo bezmaksas nodarbību. 

Līvu Akvaparks Ziemassvētku dāvanu karte ir klāt!

Ir palicis pavisam nedaudz, kad iedegsim eglīti, galdā liksim svētku gardumus un vērsim vaļā lielo dāvanu maisu, daloties priekā ar tuviniekiem! Un kāpēc gan, lai neiepriecinātu draugus un radus ar tik brīnišķīgu dāvanu, kā “Līvu Akvaparks” Ziemassvētku dāvanu karte.

Izstāde "Jaunvārdi" Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

No 25. oktobra līdz 15. decembrim Raiņa un Aspazijas vasarnīcā skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentu izstāde par Raiņa jaunvārdiem.

Jūrmalas Kultūras centrā skatāma izstāde “Intonācija”

Izstāde ir veltījums Latvijas simtgadei un tajā piedalās Jūrmalas mākslinieki – Ieva Strazdiņa, Gļebs Panteļejevs, Alise Mediņa, Ilze Laizāne un Nele Zirnīte. Dažādās mākslas tehnikās mākslinieki ir radījuši darbus, domājot par Latvijas jubileju, izceļot skaisto un gaišo, par ko priecājamies, lepojamies, un ko nevēlamies pazaudēt arī nākamajā simtgadē.

Gaismas, skaņu un skulptūru ainavas “Latvijas Goda aplī” Jūrmalā

No 20. līdz 22. oktobrim Jūrmala kļūs par Latvijas goda galvaspilsētu, svinot Latvijas valsts simtgadi festivālā “Latvijas Goda aplis”.
Galvenās festivāla aktivitātes norisināsies tieši Dzintaru koncertzālē, kur baudīsim mākslinieces Lienes Mackus lielizmēra skulptūru izstādi, Jāņa Šipkēvica un zviedru grupas “The Real Group” solistes Katarinas Henrisones (Katarina Henryson) inspirētas muzikālās performances sadarbībā ar kori “Balsis” un “Voice Improvisation Ensemble” (Zviedrija, Somija, Norvēģija), kā arī Roberta Rubīna audiovizuālās projekcijas “Gaismas toņu mistērija” un izstādi “Mūsu 100 tautumeitas Latvijas simtgadei”.

Jūrmalas MTB velomaratons

6. oktobrī Majoru pludmalē norisināsies ikgadējais “Jūrmalas MTB velomaratons”, kurā aicināti piedalīties kā profesionāli riteņbraucēji, tā visi šī sporta veida entuziasti, tostarp ģimenes ar bērniem.

Aicināti vērot putnus Ķemeru Nacionālā parka teritorijā

6. un 7. oktobrī Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrs “Meža māja” sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību aicina uz Starptautisko putnu vērošanas dienu norisēm Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) teritorijā.

29. septembrī visi aicināti piedalīties Electric Run Jūrmala

Jūrmalas iedzīvotāji un tās viesi ir aicināti pavadīt laiku aktīvi un piedalīties Electric Run Jūrmala, kas notiks 29. septembrī pie Dzintaru koncertzāles.

Baltijas jūras koru konkurss pulcē korus no Indonēzijas līdz Baltijas valstīm

No 21. līdz 23. septembrim Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā notiks jau trešais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Ieeja uz konkursa koncertiem – bez maksas.

Gidons Krēmers un "Kremerata Baltica" aicina uz 15. Kremerata Baltica festivālu Dzintaru koncertzālē

No 13. līdz 16. septembrim Dzintaru koncertzālē norisināsies 15. Kremerata Baltica festivāls, kas šogad īpaši veltīts Latvijas valsts simtgadei. Līdzās pasaulslavenajam vijolniekam Gidonam Krēmeram un izcilajiem kamerorķestra “Kremerata Baltica” mūziķiem četros muzikāli daudzpusīgos koncertos tiksimies ar talantīgo pianistu Georgiju Osokinu, slavenajiem franču aktieriem klauniem Ketrīnu Žermēnu (Catherine Germain) un Žuljēnu Kotjē (Julien Cottereau), uzlecošo pianisma zvaigzni – Frederika Šopēna konkursa laureāti Juliannu Avdejevu (Yulianna Avdeeva) – un citiem māksliniekiem.

Dzejas dienas Jūrmalā

Septembris atnāk ar Dzejas dienām – latviešu literatūrai nozīmīgiem svētkiem, kas tiek svinēti jau kopš latviešu dzejnieka Raiņa simtgades svinībām 1965.gadā.

KUKŪ svētki “Mākslas stacijā Dubulti”

8. septembrī no plkst. 16 līdz 20 kultūras foruma “Baltā nakts” laikā Mākslas stacijā Dubulti notiks KUKŪ svētki, kas ir piektais “Latviešu gaisa dārzu” hepenings.

Jūrmalā tiks atklāts Dubultu Kultūras kvartāls

Jūrmalā tapis mūsdienīgs un radošs kultūras kvartāls, kur tikties domubiedriem, dzimt idejām un plaukt talantiem mākslā un mūzikā. 7. septembrī Strēlnieku prospektā tiks atklāta Jūrmalas Mūzikas vidusskola un Jūrmalas Centrālā bibliotēka, kas apvienojumā ar līdzās jau esošo Jūrmalas Mākslas skolu turpmāk veidos Dubultu Kultūras kvartālu.

Piekrastes Tīrrade – iniciatīva, kuras laikā tiks sakopta visa 500 km garā Latvijas piekraste

Vides izglītības fonds un kampaņa Mana Jūra ikvienu aicina piedalīties Piekrastes Tīrradē – iniciatīvā, kas norisināsies septembrī un kuras laikā kopīgiem spēkiem tiks sakopta visa 500 km garā Latvijas piekraste.

Dzintaru koncertzālē notiks komponista Imanta Kalniņa jubilejas koncerts "Menuets, Kalniņš, Latvija. 50, 77, 100"

Par godu komponista Imanta Kalniņa 77 gadu jubilejai 2.septembrī Dzintaru koncertzālē notiks komponista jubilejas koncerts „Menuets, Kalniņš, Latvija. 50, 77, 100”.

Jūrmala 1. septembrī aicina uz svētkiem Kauguros

Jau ceturto gadu Jūrmala septembra sākumu aicina svinēt Kauguros – 1. septembrī kūrortpilsētā tiks svinēti Kauguru svētki. Ar koncertu Latvijā Kauguru svētku vakarā uzstāsies šarmantā ukraiņu dziedātāja Jolka (Ёлка). Uz skatuves kāps arī jūrmalnieku iemīļotais dziedātājs Intars Busulis un “Abonementa orķestris”, lai Kauguros uzstātos ar savu īpašo koncertprogrammu. Koncertā būs arī hiphopa apvienība “Olas”. Rudens ieskaņas pasākumā varēs izbaudīt ekstrēmu velo šovu, humoristisku stand-up izrādi, kā arī būs daudzveidīgas aktivitātes bērniem un jauniešiem. Svētku noslēgumā – krāšņa uguņošana. Ieeja visos pasākumiem bez maksas.

Kauguru svētku laikā noteikti satiksmes ierobežojumi; norīkots papildu vilciens

Sestdien, 1. septembrī, Jūrmalā visas dienas garumā tiks svinēti Kauguru svētki. No ceturtdienas, 30. augusta vakara, Kauguros Jūrmalā noteikti satiksmes ierobežojumi Talsu šosejas un tuvāko ielu apkārtnē, kas ietekmēs gan automašīnu, gan autobusu satiksmi. Svētku laikā būs papildu reisi pilsētas autobusiem, arī AS “Pasažieru vilciens” svētku naktī uz Rīgu norīkojis papildu reisu plkst. 00.20 no dzelzceļa stacijas “Sloka” uz Rīgu. Tukuma virzienā pēdējais vilciens aties plkst. 00.25.

Paraplāni Jūrmalas debesīs

No 24. līdz 26. augustam Jūrmalā, Vaivaru pludmalē norisināsies vēl nebijis pasākums – starptautiskās paraplanierisma precizitātes sacensības „Z-Accuracy Cup”. 

Jūrmalā notiks 19. retro automobiļu parāde „Retro Jūrmala – 2018”

Sestdien, 25. augustā, pa kūrortpilsētas ielām grandiozā parādē brauks divi simti seno spēkratu no vairāk nekā desmit pasaules valstīm.

Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls Vox angelica

Jau vienpadsmito gadu Dubultu ev. lut. baznīcā Jūrmalā  notiks starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls Vox angelica.

Jūrmalā norisināsies pasaules TOPCAT K1 čempionāts

No 11. līdz 17. augustam Jūrmalā, Majoros pirmo reizi Latvijā norisināsies vērienīgs sporta pasākums – Pasaules TOPCAT čempionāts 2018 un arī starptautiskais TOPCAT K2 & K3/K3X čempionāts.

Starptautiskais mūzikas festivāls “Summertime 2018 – aicina Inese Galante”

No 9.-12. un no 14.-15. augustam “Klasikas, džeza un Balkānu rokenrola” zīmē norisināsies jau četrpadsmitais starptautiskais mūzikas festivāls “Summertime 2018 – aicina Inese Galante”. Šovasar uz vienas skatuves pulcēsies festivāla patroneses Ineses Galantes aicināti, izcili latviešu un ārzemju tradicionālā džeza un jaunā džeza, folkloras un roka izpildītāji, kā arī skanēs Balkānu mūzika un akadēmiskais vokāls.

Jūrmalā notiks starptautiskais atklātais šaha turnīrs bērniem un jauniešiem

No 14. līdz 16. augustam viesnīcā “Lielupe Hotel by Semarah” Bulduru prospektā 64/68, Jūrmalā, notiks 8. Starptautiskais atklātais šaha turnīrs bērniem un jauniešiem „Rudaga – Kaissa 2018”.

Vasaras periodā maršrutā Rīga–Dubulti–Rīga nodrošināti papildu autobusu reisi

Vasarā, siltos laikapstākļos ir palielinājies pasažieru skaits virzienā no Rīgas uz Jūrmalu. Saistībā ar to, maršrutā Nr.7020 un Nr.7023 atklāti 28 jauni reisi, kas kursē līdz pieturai “Dubulti” Jūrmalā un atpakaļ.

Nakts ekspedīcija “Nestāsti pasaciņas!” un Simtgades zaļumballe Dzintaru mežaparkā

Piektdien un sestdien, 10. un 11. augustā, no plkst. 20.00 līdz pusnaktij Jūrmala aicina uz lielāko nakts ekspedīciju ģimenēm “Nestāsti pasaciņas” Dzintaru mežaparkā. Nakts ekspedīcija ģimenēm Jūrmalā tiek rīkota jau piekto gadu, tas ir gaidītākais pasākums bērniem – ik gadu to apmeklē ap 10 tūkstoši mazo piedzīvojumu meklētāju kopā ar vecākiem. Šogad pirmo reizi nakts ceļojumā varēs doties divus vakarus un nakts ekspedīcijas noslēgumā pirmo reizi notiks Simtgades zaļumballe bērniem. 

"Nestāsti pasaciņas!" apmeklētāju ērtībām tiks nodrošināti papildu pilsētas autobusu reisi

Piektdien un sestdien, 10. un 11. augustā, kad Jūrmalā notiks nakts ekspedīcija bērniem “Nestāsti pasaciņas”, pasākuma apmeklētāju ērtībām tiks nodrošināti papildu reisi pilsētas autobusu tīkla maršrutos.

Aicinām Jūrmalas caurlaides pirkt arī ar mobilo tālruni vai internetā

Brīvdienās, kad karstajā laikā daudzi cilvēki dodas atpūtā uz pludmali, lai pie iebraukšanas maksas punkta Priedainē neveidotos sastrēgumi, Jūrmalas pilsēta aicina nestāvēt rindās pie caurlaižu iegādes aparātiem, bet caurlaides pirkt ar aplikāciju Mobilly (vai nosūtot SMS mobilā tālruņa operatoram) un Riga Card starpniecību vai vietnē epakalpojumi.jurmala.lv​.

Dzintaru pludmalē skatāma tēlniecības izstāde “Mākslas liedags. Totēmi”

Turpinot iepriekšējo divu gadu veiksmīgi iesākto skulpturālo objektu izstāžu tradīciju pludmalē, 25. jūlijā Dzintaru liedagā pie Turaidas ielas atklāta mākslinieku Roberta Dinera, Mārtiņa Dakša, Andra Losa un Kristapa Strauta veidoto brīvdabas tēlniecības izstāde “Mākslas liedags. Totēmi”.

Jūrtaka – pārgājienu maršruts gar Baltijas jūru

Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūru no Latvijas dienvidrietumu robežas līdz Tallinai Igaunijā Jūrtaka joprojām top, tā plānotais kopējais garums paredzēts aptuveni 1100 km garumā un iekļausies Eiropas garo distanču kājnieku tūrisma maršrutu tīklā E9.

Gadskārtējie Ķemeru svētki – kūrorta jubilejas noskaņās

Ar plašu un daudzveidīgu programmu 3. un 4. augustā tiks svinēti gadskārtējie Ķemeru svētki, kas šogad noritēs īpašā – kūrorta 180. gadskārtas – gaisotnē.

Baleta festivālā Jūrmalā uzstāsies baleta zvaigznes no Ženēvas Lielā teātra

19. starptautiskajā baleta festivālā “Baleta zvaigznes Jūrmalā”, kas 4. augustā norisināsies Dzintaru koncertzālē, viesosies baleta izcilības no Vācijas, Šveices, Horvātijas un Latvijas baleta trupām.

Starptautiskais teātra un kino mūzikas festivāls “Jūras pērle” Dzintaru koncertzālē

No 30. jūlija līdz 3. augustam Dzintaru koncertzālē notiek Starptautiskais teātra un kino mūzikas festivāls “Jūras pērle” – festivāls, kas veltīts skaņdarbiem no filmām, izrādēm un mūzikliem. Festivāla apmeklētājus sagaida tikšanās ar dzīvām leģendām - aktieriem, režisoriem, komponistiem, tautā mīlētu kinofilmu radītājiem un lomu atveidotājiem.

Jūrmalā norisināsies Eiropas U-22 čempionāts pludmales volejbolā

No 26. līdz 29. jūlijam Jūrmala jau piekto gadu pēc kārtas uzņems nozīmīgas starptautiskas pludmales volejbola sacensības – Eiropas pludmales volejbola čempionātu, kur par medaļām pludmales volejbolā sacentīsies talantīgākie jaunieši vecuma grupā līdz 22 gadiem.

Latvijas simtgadei veltīta programma “Jūrmalas festivālā” Dzintaru koncertzālē

No 24. līdz 28. jūlijam ar pieciem krāšņiem koncertiem un īpašu Latvijas simtgadei veltītu programmu Dzintaru koncertzālē norisināsies ceturtais “Jūrmalas festivāls”. Festivāla goda mākslinieks dziedātājs Aleksandrs Antoņenko kopā ar Latvijā un pasaulē atzītiem māksliniekiem Kristīni Opolais, Kseniju Sidorovu, Egilu Siliņu, Alisu Zinovjevu, pianistiem Osokiniem, Vinetu Sareiku, Daniilu Bulajevu, diriģentu Aināru Rubiķi, Jūrmalas festivāla orķestri un citiem māksliniekiem gādās par neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzālē.

Krāsu skrējiens Jūrmalā

18. augustā Jūrmalā, Kauguros notiks Krāsu skrējiens, kas ir aizraujoši skriešanas svētki ne tikai sportistiem, bet ikvienam interesentam, dalībniekiem 5 kilometru distances laikā būs iespēja piedzīvot krāsu festivāla sajūtas. Šogad būs vairāki jautri punkti un jauni krāsu toņi dalībniekiem – zilās, oranžās, violetās un rozā krāsas punkti. Trases pēdējā kilometrā būs arī īpašs putu punkts. Krāsu skrējiena mērķis ir popularizēt “laimīgākos 5 km pasaulē”.

Muzikālais randiņš – festivāls “Laima. Rendezvous" Jūrmalā

No 19. līdz 22. jūlijam Dzintaru koncertzālē jau ceturto vasaru norisināsies muzikālais randiņš – festivāls “Laima. Rendezvous. Jūrmala – 2018”. Šā gada festivāla jaunums ir programmas iedalījums tematiskajos vakaros – krāšņā Atklāšana, Mīlestības vakars, Hitu vakars un grandiozais Gala koncerts.

“Jūrmala Art Fair” laikā – interaktīvā lekcija ar režisora Deivida Linča dalību

No 18. līdz 22. jūlijam viesnīcā "Light House Hotel Jurmala" Jūrmalā norisinās starptautiskais laikmetīgās mākslas gadatirgus "Jūrmala Art Fair – 2018", kura centrālais notikums – leģendārā kinorežisora Deivida Linča darbu izstāde un interaktīvā lekcija ar režisora dalību.

Krāšņākais ziedu šovs Baltijā – Puķu balle Jūrmalā, Bulduros

Četras dienas – no 19. līdz 22. jūlijam – Jūrmalā, Bulduru Dārzkopības vidusskolā notiek lielākais ziedu šovs Baltijā – “Puķu balle”, kas ir vērienīgākā, daudzveidīgākā un apmeklētākā ziedu izstāde Latvijā un Baltijas valstīs, kur apskatāmas jaunākās Latvijas selekcionāru izveidotās ziedu šķirnes.

Agneses Bules hepenings "Gurķošanās" mākslas stacijā Dubulti

Sestdien, 21. jūlijā, no plkst. 12.00 visu pēcpusdienu Mākslas stacijā Dubulti, dzelzceļa stacijā "Dubulti", notiks jau trešais Agneses Bules “Latviešu gaisa dārzu” hepenings “Gurķošanās”.

Starptautiskais laikmetīgās mākslas gadatirgus “Jūrmala Art Fair – 2018”

No 18. līdz 22. jūlijam viesnīcā “Light House Hotel Jūrmala” norisināsies starptautiskais laikmetīgās mākslas gadatirgus “Jūrmala Art Fair – 2018”. Jau otro gadu tas priecēs ar plašu programmu, pasaulē atzītiem māksliniekiem, lekcijām, laikmetīgās mākslas lietpratēju meistarklasēm un performancēm.

Satiksmes ierobežojumi, papildu vilcienu reisi un bezmaksas sabiedriskais transports Jomas ielas svētku laikā

Jomas ielas svētku laikā, kas notiks nedēļas nogalē, 14. jūlijā, noteiktas izmaiņas satiksmes organizācijā, paredzot satiksmes ierobežojumus automašīnu novietošanai. Saistībā ar Majoru stāvlaukuma slēgšanu, transportlīdzekļu novietošanai 14. jūlijā izveidota papildu autostāvvieta Dubultu laukumā Pils ielā 1. Pasākumu apmeklētāju ērtībām AS “Pasažieru vilciens” nokļūšanai uz Jūrmalu līdztekus ierastajam grafikam nodrošinās vairākus papildu reisus. Svētku laikā tiks nodrošināts bezmaksas sabiedriskais transports pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos.

Majoros norisināsies Eiropas čempionāts pludmales tenisā

No 12. līdz 15. jūlijam Majoru pludmalē ikvienam interesentam būs iespēja vērot un atbalstīt pludmales tenisa izlases Latvijā vēl nebijušā turnīrā – Eiropas čempionātā pludmales tenisā pieaugušajiem, kas notiks paralēli Jauniešu U18 turnīram. Šīs būs pirmās augstākā līmeņa sacensības pludmales tenisā ne tikai Latvijas, bet arī visas Baltijas vēsturē.

"Latviešu gaisa dārzi" "Mākslas stacijā Dubulti"

Sestdien, 7. jūlijā, plkst. 12.00 “Mākslas stacijā Dubulti” norisināsies mākslinieces Agneses Bules “Latviešu gaisa dārzu” 2. tūre. Pasākums notiek sadarbībā ar Rīgas Starptautisko laikmetīgās mākslas biennāli un šajā tikšanās reizē ietvers sarunu par Virona Verta dzintara istabu “Ambereum” ar Agneses Bules komentāriem.

Festivāls "Artissimo" Dzintaru koncertzālē

Jau sesto gadu pēc kārtas Hermaņa Brauna Fonds vedina klausītājus aizraujošā ceļojumā pa mūzikas žanriem un stiliem. Šķiet, ka balto plankumu šajā kartē vairs nav: ARTISSIMO – tā ir klasika un džezs, pasaules mūzika un crossover, lielās formas un kamerdarbi, pasaulē pazīstami mūziķi un daudzsološi jaunie. 

“Bērnu vasara” Jūrmalā

Jau devīto vasaru Mellužu parkā notiek “Bērnu vasara” – bezmaksas sarīkojumi ģimenēm ar bērniem, dodot iespēju aktīvi līdzdarboties jautrās un attīstošās aktivitātēs.

Bezmaksas vingrošanas nodarbības pludmalē iedzīvotājiem un pilsētas viesiem

Jūrmalā ikvienam ir pieejamas bezmaksas jogas, ciguna, nūjošanas un ielu vingrošanas nodarbības kvalificētu treneru vadībā – iespēja uzlabot veselību un gūt prieku kustībā! Nodarbības paredzētas visu vecuma grupu un dažādas fiziskās sagatavotības līmeņa dalībniekiem.

Vasara – laiks izbraukumam ūdeņos

Jūrmala ir bagāta ar ūdeņiem – Rīgas jūras līča pludmale 24 km garumā un arī Lielupe, kas sniedz plašas iespējas nesteidzīgai un aktīvai atpūtai. Izbraukumi ar kuģīti, laivu vai burinieku ir veselīgs un patīkams izklaides veids gan pieaugušajiem, gan bērniem, vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, tas var būt arī satiksmes līdzeklis ērtai nokļūšanai galvaspilsētā vai kūrortpilsētā Jūrmalā.

Labiekārtotas trīs atpūtas vietas pie Lielupes

Šogad jūrmalniekiem labiekārtotas trīs jaunas atpūtas vietas Lielupes krastā – Dubultos, Majoros un Priedainē.

Vīnes filharmoniķi un Elīna Garanča Dzintaru koncertzālē

Jūrmalas iedzīvotāji un viesi aicināti uz Rīgas festivāla noslēguma koncertu Dzintaru koncertzālē 20.jūnijā plkst. 20.00.

Džons Malkovičs ar programmu "Ziņojums par aklajiem" Dzintaru koncertzālē

Sestdien, 16. jūnijā plkst. 19.00 Dzintaru koncertzālē – "Baltijas muzikālo sezonu" 2. cikla atvēršanas koncerts ar Džona Malkoviča dalību.

Jūrmalā norisināsies Pasaules kausa posms ielu vingrošanā

Sestdien, 16. jūnijā, plkst. 14.00 Majoru pludmalē notiks Pasaules kausa posms ielu vingrošanā. Pasākums pulcēs 20 labākos ielu vingrotājus no 10 valstīm.

Aicina gardēžu festivāls "Gourmet Fair 2018"

Sestdien, 16. jūnijā Jūrmalā notiks gardēžu festivāls "Gourmet Fair 2018" .

37. starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa fināla koncerta tiešraide

Svētdien, 10.jūnijā, no plkst. 19.00 video tiešraidē būs skatāms 37. starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa fināla koncerts.

37. starptautiskais Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkurss Dzintaru koncertzālē

Jūrmalā ieradušies 37. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursa dalībnieki. Dalībai konkursā reģistrējušies 147 jaunie vokālisti no 54 pasaules valstīm, lai no 5. līdz 10. jūnijam sacenstos par uzvaru pasaules prestižākajā operdziedātāju konkursā un iespēju tuvākajā laikā uzstāties uz labāko pasaules opernamu skatuvēm.

Laikmetīgās mākslas izaicinājumi izstādē „Sensorijs“ “Mākslas stacijā Dubulti”

Sestdien, 2. jūnijā, plkst. 12.00 “Mākslas stacijā Dubulti“ tiks atklāta izstāde “Sensorijs”. “Mākslas stacijā Dubulti“  ir viena no astoņām vietām, kur notiks Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle ar nosaukumu "Viss bija mūžīgs, līdz kamēr pārstāja tāds būt”.

Dzintaru koncertzāle vasaras sezonu atklās ar Latvijas simtgadei veltītu koncertu

2. jūnijā Dzintaru koncertzālē ar vērienīgu Latvijas simtgadei veltītu koncertu tiks atklāta šīs vasaras koncertsezona.

Baznīcu nakts Jūrmalā

1. jūnijā visā Latvijā jau piekto gadu norisināsies Baznīcu nakts. Jūrmalā uz Baznīcu nakts pasākumiem aicina Dubultu evaņģēliski luteriskā baznīca un Ķemeru evaņģēliski luteriskajā baznīca.

Satiksmes ierobežojumi; bezmaksas sabiedriskais transports Kūrorta svētku laikā

No 24. līdz 27. maijam Jūrmalā noteiktas vairākas izmaiņas satiksmes organizācijā, paredzot gan ierobežojumus automašīnu novietošanai, gan arī nodrošinot papildu sabiedrisko transportu pasākumu apmeklētāju ērtībām. 

"Muzeju nakts" Jūrmalā ar daudzveidīgu pasākumu programmu

Sestdien, 19.maijā Jūrmala aicina uz starptautiskās muzeju nakts pasākumiem. Ar dzejas salātu gatavošanu, “Latviešu sapņa” izlozi, grafiti mākslas paraugdemonstrējumiem, vizināšanos ar elektroskrejriteņiem, izstādēm un radošām darbnīcām apmeklētājus gaidīs Jūrmalas pilsētas muzejs, Aspazijas māja, Bulduru Izstāžu nams (iepriekš – Mākslinieku nams), Raiņa un Aspazijas vasarnīca un “Elektrum” energoefektivitātes centrs.

Aicinām baudīt Jūrmalas restorānu gardumus pavasara noskaņās

5. maijā no plkst. 11.00 līdz 15.00 Ķemeros pie “Meža mājas” notiks pasākums ģimenēm “Lielais pikniks Ķemeros”, kas ir brīnišķīga iespēja apvienot Jūrmalā zināmo restorānu “Lighthouse Grill”, “Neptūns”, “Prospekts 55”, “Roof bar” un “Memories” gatavoto ēdienu baudīšanu par draudzīgām cenām, vienlaikus baudot dabas jaukumus – putnu dziesmas, pumpuru plaukšanu, dzelteno pureņu ziedēšanu – un arī piedalīties dažādās izglītojošās aktivitātēs.

Vasaras nometnes bērniem un jauniešiem

Strauji tuvojas vasara un skolēnu brīvlaiks. Vecākiem kopā ar bērniem laiks apdomāt, kā pavadīt brīvo laiku vasarā, lai tas neradītu liekas galvassāpes vecākiem un bērnam paliktu atmiņā kā aizraujošs piedzīvojums.

Jūrmala aicina uz skriešanas svētkiem 22. aprīlī

22.aprīlī sākot no plkst. 8.30 norisināsies Jūrmalas skriešanas svētki Majoru pludmalē. Reģistrēšanās un dalība bez maksas!

Karjeras diena jauniešiem - iespēja iemēģināt profesiju praksē

Jūrmalas pilsētas domes organizēto Uzņēmēju dienu 2018 ietvaros no 7. līdz 15. aprīlim Jūrmalā notiks arī Karjeras dienas jauniešiem. Šajās dienās uzņēmēji vērs savu uzņēmumu durvis un interesentiem piedāvās iepazīties ar uzņēmumā pieejamo vakanto amatu darba specifiku, kā arī aicinās iemēģināt profesijā nepieciešamās prasmes praksē, lai pārliecinātos, vai izvēlētā darba vieta un vide ir piemērota un iecerētais darbs ir tāds, kādu pretendents to ir iztēlojies.

Jūrmala aicina svinēt Lielo dienu

Svētdien, 1. aprīlī, ar muzikāliem priekšnesumiem, šūpošanos, olu ripināšanu un radošām darbnīcām Jūrmalas pilsētā tiks svinētas Lieldienas.

Lielajā piektdienā uz sakrālās mūzikas koncertu Dzintaru koncertzālē aicina koris “Kamēr…”

Lielajā piektdienā, 30. martā, plkst. 18.00 daudzkārt godalgotais koris “Kamēr…” un diriģents Jānis Liepiņš aicina uz īpašu latviešu sakrālās mūzikas koncertu Dzintaru koncertzālē. 

Izkusties kopā ar Endomondo!

Jūrmalas daba un svaigais gaiss uzlādē un iedvesmo, mēs jau sen par to esam pārliecinājušies, tādēļ aicinām visus pastaigu mīļus doties īsās un garās pastaigās pa Jūrmalu.

Aicina atzīmēt Pasaules ūdens dienu Ķemeru Nacionālajā parkā

22. martā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena. Pievēršot sabiedrības uzmanību ūdens kā pamatresursa nozīmei, Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības centrs (DIC) “Meža māja” sestdien, 24. martā, Ķemeru Nacionālajā parkā aicina uz Pasaules ūdens dienas pasākumu „Ūdens dabā – daba ūdenī”.

Aicinām uz publisko slidotavu Majoros!

Majoru sporta laukumā Jūrmalā (Rīgas ielā 1), daļēji atklātā sporta hallē, ir iespēja izbaudīt slidošanas priekus – sākusi darboties publiskā slidotava. 

Idejas skolēnu brīvlaika pavadīšanai Jūrmalā!

Tuvojoties skolēnu brīvlaikam, laiks saplānot kā interesanti un saturīgi pavadīt šo nedēļu. Jūrmala aicina bērnus kopā ar saviem brāļiem, māsām, vecākiem un draugiem pavadīt šo nedēļu laimīgākajā pilsētā Latvijā!

Jūrmalā izveidota distanču slēpošanas trase vairāk nekā 20 km garumā

Slēpošanas cienītājiem Jūrmalas pilsētas pludmalē no Lielupes līdz Jaunķemeriem izveidota slēpošanas trase 22 kilometru garumā, kas paredzēta klasiskajai distanču slēpošanai. Dzintaru pludmalē izveidota īsāka trase slēpošanai slidsolī. Slēpošanai gan klasiskajā, gan slidsolī pieejama arī trase Dzintaru mežaparkā.

Atsākas nūjošanas nodarbības

Svētdien, 25.februārī, atsākās jūrmalnieku iecienītās nūjošanas nodarbības. Nūjošana ziemas periodā notiks katru svētdienu; dalība un inventārs – bez maksas.

Jūrmalas pilsētas muzejs aicina uz jaunajām izstādēm!

Jūrmalas pilsētas muzejā atklāta tekstilmākslinieces Anneles Slišānes izstāde “100 deči Latvijai”, 1. starptautiskā akvareļu izstāde un gleznotājas Baibas Rēderes personālizstāde “Tur=tepat. Tālu=Tuvu”.

Meteņi un Masļeņica Jūrmalā

Aicinām uz pavasara gaidīšanas pasākumiem Kauguros un Jaunķemeros  – Meteņa dienu un slāvu tradīcijas pavasara gaidīšanas svētkiem – Masļeņicu. 

“Iepazīsti Jūrmalu” tūrisma izstādē “Balttour”

Š.g. 2.–4. februārī notiekošajā tūrisma izstādē “Balttour 2018” Jūrmala tiks pārstāvēta Jūrmalas pilsētas stendā un vairākos atsevišķos uzņēmumu stendos izstāžu hallē. Jūrmalas pilsētas domes tūrisma informācijas centrs izstādē piedalīsies kopā ar Dabas izglītības centru “Meža māja”, kā arī izklaides un izglītības centru “Zili Brīnumi”. 

Aicinām uz pasākumiem Gaismas parkā!

Jau kopš 9. decembra Jūrmalā ir atklāts Latvijā lielākais Gaismas parks. Dzintaru mežaparka teritorija ir pārvērtusies par pārsteigumiem bagātu Gaismas parku, kur mirdz īpaši Ziemassvētku tematikai veidoti dekori no 85 tūkstošiem LED gaismiņu.

"FRAMEST" Dzintaru koncertzālē jau šajās brīvdienās!

Rudens “Brīvdienu Mūzikas’’ cikla trešajā un noslēdzošajā koncertā dzirdēsim latviešu vokālo grupu "FRAMEST". Grupa pastāv kopš 2005. gada, un to veido pieci profesionāli un daudzpusīgi dziedātāji – Beāte Zviedre (soprāns), Rūta Dūduma (alts), Mikus Abaroniņš (tenors), Jānis Ķirsis (baritons) un Roberts Memmēns (bass).

Skolēnu rudens brīvlaikā uz Jūrmalu!

Pirmie mācību mēneši jau aizvadīti un ir laiks sastādīt atpūtas plānu skolēnu brīvlaikam. Tā noteikti var kļūt par ģimeniski pavadītu nedēļu, kurā atpūsties, izklaidēties, izvēdināt galvu un arī uzzināt ko jaunu - nedēļu, pilnu ar piedzīvojumiem un labām emocijām. Mēs aicinām pavadīt šo laiku Jūrmalā, tādēļ piedāvājam apkopojumu ar Jūrmalā notiekošajiem pasākumiem, kā arī apskates objektiem, kas brīvlaika nedēļā labprāt gaidīs ciemos pie sevis ar dažādām izklaidējošām un izzinošām laika pavadīšanas nodarbēm.

Jūrmalā ir sācies labsajūtas rudens!

No dabas Jūrmalai ir dots viss labsajūtai un labai veselībai – svaigs un veselīgs gaiss, priežu meži, pludmale, ārstnieciskās dūņas un minerālūdeņi.

Pirmās WALMARK iešanas sacensības "Walking competition" Jūrmalā

Walmark Walking Competition notiks 23. septembris plkst. 12.00 un to mērķis ir veicināt fizisko aktivitāti sabiedrībā, mudinot kustēties vismaz 15 minūtes ik dienu.

XIV Kremerata Baltica festivāla atklāšanas koncerts. Viva MOZART!

Ceturtdien, 14. septembrī Kremerata Baltica savu 20. un Gidons Krēmers 70. jubileju visa gada garumā turpina krāšņi – vasaras mājvietā Dzintaros, kur leģendārais vijolnieks pavadīja bērnību, klausoties izcilus māksliniekus un uzsākot savu mūziķa ceļu.

Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas noslēgums jau šajā nedēļas nogalē

Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas noslēgumā 9. septembrī grupa “Autobuss debesīs” un kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” atskaņos skaistākās Imanta Kalniņa melodijas.

2.septembrī tiks svinēti jūrmalnieku iemīļotie Kauguru svētki

2. septembrī Jūrmalā, vienā no plašākajām ielām Kauguros – Tallinas ielā, ar bagātīgu izklaides programmu visas dienas garumā norisināsies tradicionālie Kauguru svētki. Vakara koncertā uz lielās skatuves uzstāsies popmūzikas grupa “Musiqq”, kā arī jūrmalnieku iemīļotais un vienmēr gaidītais dziedātājs Intars Busulis un “Abonementa orķestris”. Kauguru svētkos būs arī ekstrēmais velo šovs, talantīgāko skeitbordistu un ielu vingrotāju paraugdemonstrējumi. Svētku noslēgumā – krāšņa uguņošana. 

Aigaru dienā Jumpravas karogs plīvos Dzintaru koncertzālē!

Ceturtdien, 31. augustā, plkst. 20:00 Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē uzstāsies grupa Jumprava ar koncertu “Pa vējam”.

Brīvdabas muzejs aicina uz zivju dienām!

Jūrmalas Brīvdabas muzejā ceturtdienas ir zivju dienas.

Dzintaru koncertzālē uzstāsies viens no slavenākajiem itāļu dziedātājiem ZUCCHERO

29. augustā plkst. 19:30 “Black Cat” ietvaros ar unikālu šovu Dzintaru koncertzālē uzstāsies viens no slavenākajiem itāļu dziedātājiem ZUCCHERO!

Pirmo reizi Jūrmalā Dzintaru koncertzālē ar grandiozu šova programmu uzstāsies grupa "BLUE"!

Nepalaidiet garām ekskluzīvu iespēju izbaudīt romantisku grupas ‘’BLUE’’ uzstāšanos uz Dzintaru koncertzāles skatuves. Tiks izpildīti grupas populārākie pasaules hīti dzīvajā izpildījumā, kā arī hīti no jaunā albūma.

Arī šogad augusta nogalē Jūrmalā – Dzintaru koncertzālē notiks populārās mūzikas festivāls "BIGBANK Latvijas pērles"

Arī šogad augusta nogalē Jūrmalā – Dzintaru koncertzālē notiks populārās mūzikas festivāls “BIGBANK Latvijas pērles”, kas pirms 3 gadiem sevi pieteica kā spilgtu kūrortpilsētas koncertdzīves notikumu. Festivāls risināsies trīs dienas – no 25. līdz 27. augustam – un piedāvās daudzveidīgu pašmāju mūzikas krāsu paleti.

Starptautiskais seno spēkratu salidojums “Retro Jūrmala 2017”

26.augustā jau astoņpadsmito reizi norisināsies starptautiskais seno spēkratu salidojums “Retro Jūrmala 2017”. Visas dienas garumā no Ķemeriem līdz Dzintariem notiks retro automobiļu parāde, ko interesentiem būs iespēja vērot gan pilsētas vidē, gan pludmales ainavā. Parāde pulcē automobiļus no Baltijas, Skandināvijas, Rietumeiropas valstīm, Krievijas un Baltkrievijas.

ARTISSIMO festivāla noslēguma vakars ar The Original Blues Brothers Band

24.augustā, ceturtdien, plkst. 19:00 Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē Jūrmalas iedzīvotāji un tās viesi ir laipni aicināti uz festivāla Artissimo noslēguma vakaru, kur būs iespējams baudīt grupas The Original Blues Brothers Band (ASV) mūziku.

Ko darīt, kad atpūtu pludmalē iztraucē mākoņi? Dzintaru un Majoru apskates vietas

Vasaras vidus ir piemērotākais laiks, lai dotos uz Jūrmalu. Pat ja saule nespīd tik bieži kā gribētos, var izstaigāt pilsētas skaisto centru, gan apskatot kādu interesantu objektu un vēsturiski celtni, gan ieejot muzejā, apmeklējot nesen atklāto tirdzniecības centru "Korso" un ieturot brīnišķīgu maltīti restorānā. Bet, ja saulīte beidzot lutina – dodieties uz pludmali, kur arī atklāti jauni apskates objekti. Lūk, neliels maršruts, kas noderēs, ja brīvdienās dosieties uz Dzintariem un Majoriem.

Restorānu nedēļa Jūrmalā

Visu nedēļu Jūrmalas restorāni piedāvā īpašu ēdienkarti ar saukli “Sajūti Latvijas garšu!” Fiksētā cena par 3 ēdienu maltīti — 20 vai 25 eiro.

Jūrmala uzņems līdz šim lielākās sacensības Baltijas valstu vēsturē

No 16. līdz 20. augustam Jūrmalas pludmales centrā Majoru pludmalē norisināsies līdz šim Latvijā nebijuša mēroga pludmales volejbola sacensības – Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Eiropas čempionāta fināls. Pirmajās divās sacensību dienās, kad risināsies turnīra grupu spēles, sacensības klātienē varēs apmeklēt bez maksas.

Ķemeru svētki piedāvā plašu un daudzveidīgu programmu

Ar plašu un daudzveidīgu programmu tiks atzīmēti Ķemeru svētki, kas šogad notiks 11. – 13. augustā.

Jūrmala aicina uz lielāko nakts ekspedīciju bērniem "Nestāsti pasaciņas"

Sestdien, 12. augustā, Dzintaru mežaparkā Jūrmalā jau ceturto gadu notiks nakts ekspedīcija bērniem “Nestāti pasaciņas”. Latvijas mākslinieki parka teritoriju pārvērtīs par noslēpumainu, pārsteigumiem un piedzīvojumiem bagātu valstību, kurā varēs izzināt mēness noslēpumus, iedarbināt dižauto, lasīt Latvijā lielāko pasaku grāmatu un piedzīvot citus pārsteigumus. Noslēgumā – ballīte ar “Bermudu divstūri”. Nakts ekspedīcija norisināsies no plkst. 21.00 līdz 24.00; ieeja bez maksas.

Atklāj citādu Jūrmalu ar "Another Travel Guide Jūrmala"

“Another Travel Guide Jūrmala” ir netradicionāls pilsētas ceļvedis – grāmata, kas atšķiras no ierastajiem tūrisma ceļvežiem.

Festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” Jūrmalā jau trīspadsmito reizi

Starptautiskais mūzikas festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”, kas norisināsies no 9. līdz 13. augustam, Jūrmalā notiek jau trīspadsmito reizi. Ievērojot festivāla labākās tradīcijas, Latvijas izcilā soprāna Ineses Galantes aicināti, festivālā būs dzirdami vieglas klasikas, džeza, neosvinga, pasaules un akadēmiskās mūzikas atzītākie pašmāju un ārvalstu mākslinieki.

Brīvdienu maršruts: ko apskatīt Lielupes krastos Jūrmalā

Ja vien pilsētu var salīdzināt ar cilvēka ķermeni, tad Lielupe ir slaidās un garās Jūrmalas lokanais mugurkauls. Daudzi pilsētas "iedzimtie" atzīs, ka uz jūru aiziet retāk, nekā uz upi – tā ir vieta savējiem, bet uz jūru parasti ved ciemiņus.

Kūrorta rehabilitācijas centrs “Jaunķemeri” svin 50 gadu darbības jubileju

Ar iespaidīgām svinībām š.g. 4. augustā Kūrorta rehabilitācijas centrā (KRC) “Jaunķemeri” tiks atzīmēta uzņēmuma 50 gadu pastāvēšanas jubileja. 

Kino un teātra mūzikas festivāls Jūras Pērle

Starptautiskais kino un teātra mūzikas festivāls JŪRAS PĒRLE, kurā piedalīsies populārie mākslinieki no Krievijas un Baltijas valstīm, ka arī pazīstami režisori / komponisti / dziesmu dzejnieki. Dzīva mūzika un iemīļoto filmu un izrāžu dziesmas ar mākslinieku piedalīšanos, kuri piedalījās tajās. Patiesie stāsti dziesmu / filmu / izrāžu / mūziklu radītājiem. Pasaules mēroga jauns notikums Jūrmalas kultūras dzīvē!

18. Starptautiskais baleta festivāls. Baleta zvaigznes Jūrmalā

6. augustā plkst. 20.00 Dzintaru koncertzālē notiks 18. Starptautiskais baleta festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”. Savā pilngadībā festivāls priecēs ar izcilu spāņu, kanādiešu, armēņu un kazahu mākslinieku sniegumu, kā arī iepazīstinās ar Latvijas horeogrāfu jaunākajām idejām un dejotāju sasniegumiem klasisku lomu interpretācijā.

Trīs Osokini Jūrmalā

Osokinu dinastijas pianisti pēc gandrīz divu gadu aktīvas solo darbības atkal apvienosies kopīgā programmā un sniegs šī gada vienīgo Trīs Osokinu koncertu Latvijā.

Ar zvaigžņu programmu viesojas “Laima Rendez Vous Jūrmala”

No 20.  līdz 23. jūlijam Dzintaru koncertzālē notiks starptautiskais festivāls “Laima Rendez Vous Jūrmala”.

10 lietas, ko paveikt Jūrmalā

Lai padarītu braucienu uz Jūrmalu vēl ērtāku un interesantāku, piedāvājam jau gatavas idejas kā pavadīt savu laiku lielākajā Baltijas kūrortpilsētā. Te diena vienmēr būs lieliski izdevusies!

Jauna galda spēle – Jūrmalas pilsētas “Memo moment”

Tuvojoties vasaras sezonai Jūrmalas pilsētas dome sadarbībā ar SIA “Purpurs” ir izstrādājusi un izgatavojusi jaunu suvenīru – atmiņas spēli “Memo Moment”. 

Dabas sniegta veselība – labākā dāvana savam ķermenim!

Ceļojumi uz karstajiem un aukstajiem minerālūdens avotiem bijuši populāri kopš Bronzas perioda, bet ārstnieciskās dūņas bija pazīstamas un tika izmantotas jau Senajā Romā, Grieķijā un Ēģiptē. Arī mūsdienās šīs dabas bagātības plaši tiek pielietotas SPA centros, tai skaitā Jūrmalā, un mēs varam lepoties, ka tās netiek importētas no citām valstīm, jo Jūrmalas teritorijā ir pieejamas gan ārstnieciskās dūņas, gan triju veidu ārstnieciskie minerālūdeņi. Tieši tādēļ, lai pilnvērtīgi izmantotu Jūrmalas apciemojumu, noteikti jāizmanto iespēja apmeklēt kādu no Jūrmalas SPA centriem, kuros ir ļoti plašs dažādu procedūru, rituālu, masāžu un ūdens relaksācijas veidu piedāvājums.

6 idejas pavasarīgām pastaigām Jūrmalā

Lai nodzīvotu ilgu un laimīgu mūžu, ir svarīgi gūt prieku no dzīves. Par naudu prieku nenopirkt, bet to noteikti var iegūt ceļojot, uzzinot ko jaunu, apmeklējot skaistas vietas un atceroties par fiziskām aktivitātēm dabā. Ir laiks, kad gūt prieku lecot ar izpletni, nirstot jūras dzīlēs vai kāpjot kalnu virsotnēs, un ir laiks pastaigām, peldēm vai nūjošanai, un tas noteikti ir lielisks veids kā aktīvi baudīt dabu, vienlaikus uzlabojot savu veselību.

10 idejas skolēnu brīvlaika pavadīšanai Jūrmalā

Skolēnu brīvlaiks ir lielisks brīdis, kuru izmantot, lai pavadītu laiku kopā ar saviem bērniem – atpūstos, izklaidētos, izvēdinātu galvu un arī uzzinātu ko jaunu. Tā noteikti var kļūt par nedēļu, pilnu ar piedzīvojumiem un labām emocijām. Mēs aicinām pavadīt šo laiku Jūrmalā, tādēļ piedāvājam apkopojumu ar Jūrmalā notiekošajiem pasākumiem, apskates objektiem, kas labprāt gaidīs ciemos pie sevis ar dažādām izklaidējošām un izzinošām laika pavadīšanas nodarbēm.

Slidotava Majoros aicina uz slidošanu mūzikas un gaismu pavadījumā

Majoru sporta laukumā Jūrmalā, daļēji atklātā sporta hallē, darbojas slidotava.  Slidotgribētājiem pieejami laiki darba dienās un brīvdienās – gan slidošanai mūzikas pavadījumā, gan slidošanai ar nūjām. Slidošanai var ņemt līdzi savas slidas vai iznomāt tās uz vietas hallē.

Jūrmala aicina – apciemo mūs tūrisma izstādē "Balttour"

„Balttour” ir nozīmīgākā un arī plašākā starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus visā Baltijas reģionā, kura jau tradicionāli notiks izstāžu centrā Ķīpsalā. Arī šogad piedāvājums būs gana plašs – „Balttour 2017” vienuviet varēs apskatīt vairāk nekā 470 stendus, kuros savus piedāvājumus prezentēs ap 850 tūrisma uzņēmumu no 41 pasaules valstīm.

Septiņas idejas ģimenēm brīvdienu pavadīšanai Jūrmalā

Brīvdienas ir ideāli piemērots laiks, lai pavadītu iespaidiem bagātu dienu jūras tuvumā, vienlaikus baudot kopā būšanu ģimenes lokā. Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs apkopojis interesantākās idejas, kā aktīvi un veselīgi pavadīt brīvdienas vai nedēļas nogali kūrortpilsētā ģimenēm ar bērniem. 

Idejas, kā pavadīt romantiskāko dienu Jūrmalā

Svētā Valentīna diena ir viena no romantiskākajām dienām gadā. Izbaudīt skaistus brīžus kopā ar mīļoto cilvēku – divvientulību, mieru, sarunas, pastaigas pa pludmali un priežu mežu, un noslēgumā gardas vakariņas sveču gaismā – piedāvā Jūrmala un tās kūrortviesnīcas, spa un restorāni.

Izbaudi vasaru ziemā – brauc uz Jūrmalu!

Ir pierādīts, ka aktīva atpūta ūdenī – peldēšana un ūdens aerobika – attīsta cilvēka organismu, tas kļūst spēcīgāks, tiek nostiprināta sirds un asinsvadu sistēma, āda attīrās, bet nervu sistēma stabilizējas, savukārt locītavas un skelets tiek atslogots, tādēļ peldēšana jums var kļūt par lielisku atklājumu veselības uzlabošanai.

Jūrmala – lieliska izvēle Ziemassvētku laikam un Jaunā gada sagaidīšanai

Ziemassvētku brīvdienas un Jaunais gads ir lieliska iespēja pavadīt neaizmirstamus svētku brīžus draugu un ģimenes lokā kādā no Jūrmalas kūrortviesnīcām ar skatu uz jūru vai restorānā ar burvīgu ziemas ainavu aiz loga. Nesteidzīgas atpūtas cienītājiem patiks naksnīgā pastaiga Dzintaru apgaismotajā pludmalē un Džemmas Skulmes personālizstāde “Krāsas garša” mākslas stacijā “Dubulti”. 

Majoru sporta laukums aicina ikvienu slidot mīlētāju uz publisko slidotavu!

Pavadiet savu brīvo laiku aktīvi un veselīgi, smelieties prieku kustībā un svaigā gaisā.

Arī ziemā Jūrmalā būs pieejami "Sixt" velonomas velosipēdi

Nomas punktos pieejamie velosipēdi ir aprīkoti ar īpašām riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas sezonā.

Idejas vēlajām brokastīm Jūrmalā

Nesteidzīgie brīvdienu rīti ir ideāli piemēroti ne tikai pastaigai gar jūru, bet arī vēlajām brokastīm jeb brančam (brunch). Jūrmalas tūrisma informācijas centrs apkopojis iecienītākās garšīgāko vēlo brokastu vietas – restorānus un kafejnīcas, kur jūrmalnieki un pilsētas viesi var nobaudīt gan izsmalcinātu bufeti, gan tradicionālos brokastu ēdienus. 

Ciklā “Dzimuši Latvijā” ar solo koncertu Dzintaru koncertzālē uzstāsies kontrtenors Sergejs Jēgers

Sestdien, 5. novembrī plkst. 19.00 atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē notiks cikla “Dzimuši Latvijā” koncerts, kurā kontrtenors Sergejs Jēgers izpildīs skaistākos latviešu komponistu vokālos skaņdarbus.

Atjāja Mārtiņš, atrībināja...

Dabas aizsardzības pārvalde aicina interesentus uz Mārtiņdienai veltītu pasākumu “Atjāja Mārtiņš, atrībināja...”, kurā savīsies kopā dažādas latviešu tautas tradīcijas un ticējumi un kurā varēs uzzināt vairāk par to, kā daba gatavojas ziemas miera periodam.

Interesantas idejas skolēnu rudens brīvlaika pavadīšanai Jūrmalā

Tuvojoties skolēnu rudens brīvlaikam oktobrī, Jūrmalas tūrisma informācijas centrs apkopojis interesantākās brīvā laika pavadīšanas iespējas kūrortpilsētā ģimenēm ar bērniem un jauniešiem. 

Jūrmalā norisinās veselības mēnesis

Veselības mēneša laikā ikviens bez maksas var apmeklēt nūjošanas, ciguna, pludmales fitnesa, fizioterapijas, jogas un daudzas citas nodarbības, piedalīties mākslas un mūzikas terapijās, meistarklasēs par veselīgu dzīvesveidu, kā arī veikt veselības profilaktiskās pārbaudes. Kopumā Jūrmalas Veselības mēnesī pieejamas vairāk nekā 70 aktivitātes un pakalpojumi.

Dzintaru koncertzālē 15. oktobrī norisināsies Imanta Kalniņa jubilejas koncerts

Pagājušogad atklātajā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē jūrmalniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja baudīt tautā mīlētā komponista Imanta Kalniņa jubilejas koncertu. 75.gadu jubilejas koncerts norisināsies 15.oktobrī plkst. 19:00.

Pirmais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss norisināsies Jūrmalā

No 2016. gada 23. līdz 25. septembrim Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, norisināsies jauns notikums Latvijas koru mūzikā – Pirmais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss, kas kūrortpilsētā sapulcinās simtiem dziedātāju no Somijas, Čehijas, Francijas, Zviedrijas, Slovēnijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Konkurss notiks ik gadu un tiek rīkots sadarbībā ar Jūrmalas domi.

Putnu balsis dabā un dzejā

Dienu pirms Raiņa dzimšanas dienas, 10. septembrī, plkst. 10.00 jaunatvērtā Raiņa un Aspazijas vasarnīca Majoros, J. Pliekšāna ielā 5/7 aicina ģimenes ar bērniem uz sarīkojumu "Lakstīgalas vārdnīca. Putnu balsis dabā un dzejā".

Jūrmalā norisinās pludmales volejbola sacensības Jūrmala Masters

2016 CEV Eiropas čempionāts pludmales volejbolā Jūrmala Masters norisinās no 1. līdz 4. septembrim Jūrmalas pludmales centrā. Čempionātā volejbola līdzjutējiem ir iespēja vērot augstākā līmeņa pludmales volejbola spēles, gan arī iesaistīties dažādās izklaides aktivitātēs.

Jūrmalā 3.septembrī tiks svinēti Kauguru rudens svētki

Jūrmalas pilsēta jau otro gadu aicina uz Kauguru rudens svētkiem. Šogad tie norisināsies 3. septembrī vienā no plašākajām ielām Kauguros – Tallinas ielā.

Dzintaru mežaparkā atklāts piedzīvojumu parks “Jūrmalas Tarzāns”

Dzintaru mežaparkā Jūrmalā atklāts piedzīvojumu parks “Jūrmalas Tarzāns” ar piecām šķēršļu trasēm, kas paredzētas aktīvai atpūtai gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Nakts ekspedīcija “Nestāsti pasaciņas” pulcē vairāk nekā 10 tūkstošus apmeklētāju

Sestdien, 6. augustā, Dzintaru mežaparkā pulcējās vairāk nekā 10 tūkstoši apmeklētāju – ģimenes ar maziem un lieliem bērniem, lai pustumsā dotos nakts ekspedīcijā “Nestāsti pasaciņas”.

5 fakti par Jūrmalas greznāko daļu - Dzintariem

Šonedēļ Jūrmalā norisinās Jūrmalas festivāls ar grandiozu koncertu sēriju Dzintaru koncertzālē, ko papildinās Salsas nakts Dzintaru pludmalē un tradicionālie Jomas ielas svētki. Lielākā daļa pasākumu norisināsies kūrortpilsētas greznākajā daļā  Dzintaros, kas 19. gadsimtā bija iecienīta aristokrātu apmešanās vieta. Gatavojoties festivālam, Jūrmalas pilsētas Tūrisma informācijas centrs piedāvā piecus interesantus faktus par Dzintariem.

Ar krāšņu koncertprogrammu piesaka otro starptautisko "Jūrmalas festivālu"

No 11. līdz 16. jūlijam Jūrmalā jau otro gadu norisināsies "Jūrmalas festivāls" ar grandiozu klasiskās mūzikas programmu Dzintaru koncertzālē, Salsas nakti Dzintaru pludmalē, Jomas ielas svētkiem un sporta aktivitātēm pilsētvidē.

Pilsētas muzejā skatāma jauna pastāvīgā ekspozīcija “Bērns kūrortā”

Jūrmalas pilsētas muzejā atklāta izstāde “Bērns kūrortā”, kas veltīta dažādu laiku bērnības atmiņām par Jūrmalu.

Jūrmalas SPA viesnīcu sezonas aktualitātes

Līdz ar vēsajiem vasaras vakariem, kad visapkārt smaržo pļavas ziedi un jūtams jūras dzestrais vējš, kūrortpilsētas Jūrmalas lielākās viesnīcas sagatavojušas īpašas SPA programmas.

Brīvdabas muzejs aicina uz zivju dienām!

Jūrmalas brīvdabas muzeja apmeklētāji ikdienā var iepazīties ar jūrmalnieku senākās pamatnodarbes – zvejniecības vēsturi, bet vasaras sezonā muzejs piedāvā informatīvi izklaidējošu pasākumu ciklu “Ceturtdiena – zivju diena”.

Arī šovasar Jūrmalā būs bezmaksas jogas un ciguna nodarbības brīvā dabā

Jūrmalas pludmalēs arī šogad kvalificētu treneru vadībā notiks jogas un ciguna nodarbības, kuras ikviens interesents var apmeklēt bez maksas.

Jūrmalas Kūrorta svētkos 28. maijā ar vērienu atklās vasaras sezonu

Ar daudzveidīgu Kūrorta svētku programmu 28. maijā Jūrmalā tiks svinēts vasaras sākums. Svētkus ieskandinās DJ Toms Grēviņš, pēc tam uz lielās skatuves Majoru pludmalē kāps grupa “Carnival Youth”. Īpašu koncertprogrammu Jūrmalas Kūrorta svētku viesiem sagatavojusi Laima Vaikule, un svētku kulminācijā gaidāma šīs vasaras krāšņākā uguņošana jūras krastā. 

Jau pēc mēneša, maijā, Buļļuciemā, Tīklu ielā 10, pirmos apmeklētājus būs gatavs uzņemt Jūrmalas ostas publiskais jahtklubs "Jūrmala”

Jūrmalas ostas pārvaldes valdes priekšsēdētājs Jānis Artemjevs uzsver, ka jahtkluba izveide ir viens no lielākajiem ostas pārvaldes uzdevums, realizējot ostas attīstības plānu un izvirzītos ilgtermiņa mērķus – kļūt par vienu no vadošajām jahtu ostām Latvijā un Baltijas reģionā.

Izstāde "Dzintaru koncertzālei 80. Personības un notikumi"

Šogad Dzintaru koncertzāle svin nozīmīgu jubileju - pagājuši 80 gadi kopš Mazās zāles, pirmās slēgta tipa koncertzāles Latvijā, atklāšanas 1936. gadā.

Konference: Vai šeit ir bizness? Kultūras produkta pienesums reģionālā tūrisma attīstībā

Kultūrtūrisms, kura popularitāte visā pasaulē jau sen tiek likta lietā veiksmīgas uzņēmējdarbības attīstībai, pateicoties dinamiskai kultūras infrastruktūras attīstībai, bet jo īpaši Jūrmalā, Rēzeknē, Liepājā, Cēsīs, Ventspilī un citviet Latvijā, arī mūsu valstī pamazām kļūst par realitāti.