A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Dzintaru mežaparkā atklāts piedzīvojumu parks “Jūrmalas Tarzāns”

Dzintaru mežaparkā Jūrmalā atklāts piedzīvojumu parks “Jūrmalas Tarzāns” ar piecām šķēršļu trasēm, kas paredzētas aktīvai atpūtai gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Piedzīvojumu parks Dzintaros veidots pēc Jūrmalas pašvaldības ieceres jūrmalniekiem un pilsētas viesiem piedāvāt vēl vienu aktīvās atpūtas veidu. Pašvaldība, izsolot zemesgabala nomas tiesības Dzintaru mežaparkā aktīvās atpūtas iespēju nodrošināšanai, noslēgusi līgumu ar SIA „CSS-Alpine”. Uzņēmums līdzīga veida aktīvās atpūtas iespējas piedāvā arī citās Latvijas pilsētās.

Šķēršļu parks piemērots gan bērniem, gan pieaugušajiem, un tajā pieejamas piecas dažādu līmeņu trases. Zaļā trase paredzēta pieaugušajiem un bērniem no septiņu gadu vecuma, un tā veidota ar 16 šķēršļiem divu līdz četru metru augstumā. Zilajā trasē veidoti samērā viegli pārvarami šķēršļi, kas pacelti līdz pat sešus metrus virs zemes, un trases nobeigumā ir trošu nobrauciens 80 metru garumā. Sarkanā trase izveidota līdz pat 11 metru augstumā, tajā iekļauts atraktīvais „Tarzāna lēciens” un brauciens pa laipu ar velosipēdu; trasē ir aptuveni 13 šķēršļu. Savukārt Melnā trase paredzēta tiem, kuriem pa spēkam nedaudz vairāk, jo trasē izvietoti 14 augstas sarežģītības pakāpes šķēršļi.

„Piedzīvojumu parks aprīkots ar jaunākās paaudzes Šveices kompānijas „Kanopeo” drošības sistēmu „Speedrunner”, un galvenais ieguvums, uzstādot šāda tipa sistēmu, būs nepiesprādzēšanās riska novēršana. Parka apmeklētājs būs sasaistē ar drošības trosi visas konkrētās trases garumā, un tas savukārt padarīs drošu visu piedzīvojuma laiku,” stāsta SIA „CSS-Alpine” pārstāve Iveta Niedinga.  “Plānots, ka aktivitātes piedzīvojumu parkā būs pieejamas no maija līdz novembrim, ja laikapstākļi būs atbilstoši, tad ilgāk,” saka I.Niedinga.

Šķēršļu trases apmeklējums no 1. jūlija līdz 31. augustam 3–6 gadus veciem bērniem maksā 7 eiro, 6–9 gadus veciem bērniem 10 eiro, 10–17 gadus veciem jauniešiem 15 eiro, bet vecākiem par 18 gadiem – 20 eiro; no 1. maija līdz 30. jūnijam un no 1. septembra līdz 31. oktobrim attiecīgi 7, 8, 10 un 17 eiro.

“Dzintaru mežaparks” atrodas Jūrmalā, Dzintaros, kvartālā starp Meža prospektu, Rembates ielu un Madonas ielu. Tas paredzēts gan aktīvās, gan mierīgās atpūtas cienītājiem – parkā pieejami rotaļu laukumi dažāda vecuma bērniem, celiņi skrituļslidotājiem un gājējiem, skeitparks un strītbola laukumi, un vairāk kā 30 metrus augsts skatu tornis.