A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Labiekārtotas trīs atpūtas vietas pie Lielupes

Šogad jūrmalniekiem labiekārtotas trīs jaunas atpūtas vietas Lielupes krastā – Dubultos, Majoros un Priedainē.

Jau 2013. gadā Lielupes krastā tika labiekārtota pirmā atpūtas vieta – Ezeru ielas galā. 2014. gadā šī iedzīvotāju iecienītā vieta tika atzīta par šobrīd vienīgo oficiālo peldvietu pie Lielupes Jūrmalas pilsētā. Pēc līdzīga piemēra šogad labiekārtotas arī peldvietas Dubultos, Majoros un Priedainē, radot infrastruktūru, kas nodrošinās dabas resursu ilgtspējīgu apsaimniekošanu un izmantošanu.

Visas trīs atpūtas vietas ir aprīkotas ar piknika nojumēm, galdiem, soliņiem, pārģērbšanās kabīnēm, velosipēdu statīviem, izveidoti bērnu rotaļu un volejbola laukumi, kā arī izbūvēti piebraucamie ceļi.

Dubultos Viesītes ielas galā ir iekārtotas divas atpūtas vietas, kas īpaši pielāgotas personām ar pārvietošanās grūtībām un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī maksimāli domāts par to, lai vājredzīgām un neredzīgām personām būtu viegli orientēties atpūtas vietas zonā. Nokļūšanai līdz atpūtas vietām ir atjaunota Viesītes iela un izbūvēts automašīnu stāvlaukums, izretināti krūmāji un izpļautas niedres, izveidojot divas lēzenas, ar bojām norobežotas smilšu pludmales zonas, kas ir labiekārtotas, pie pludmales uzstādot soliņus, piknika galdus ar soliem, kuri pielāgoti personām ar pārvietošanās grūtībām, pārģērbšanās kabīnes, tai skaitā pārģērbšanās kabīni, kas pielāgota personām ar īpašām vajadzībām, tualetes un atkritumu konteinera novietnes, informācijas stendu un zīmes, velosipēdu statīvu. Aktīvās atpūtas cienītājiem pieejams volejbola laukums un bērnu rotaļu laukums, kas pielāgots bērniem ar kustību traucējumiem.

Majoros netālu no Lejas un Plūdu ielas krustojuma ir izbūvēts piebraucamais ceļš un izveidota labiekārtota atpūtas vieta – peldvieta ar lēzenu, bojām norobežotu smilšu pludmales zonu, soliņiem pie pludmales un piknika galdiem ar soliem, pārģērbšanās kabīnēm, tualetes un atkritumu konteinera novietni, velosipēdu statīvu un informācijas stendu. Bērni aktīvi var darboties rotaļu laukumā – rotaļu pilsētā “Kuģis”, savukārt sportiski noskaņotajiem iedzīvotājiem ir iespēja trenēties volejbola laukumā.

Arī Priedaines pludmalē vēsturiski ir izveidojušās divas atsevišķi norobežotas piekļuves vietas Lielupei. Labiekārtojot šīs peldvietas, izveidota lēzena, ar bojām norobežota smilšu pludmales zona, uzstādīti papildu soliņi, piknika galdi ar soliem, jauna pārģērbšanās kabīne, tualetes un atkritumu konteinera novietne, velosipēdu statīvs un informācijas stends. Atjaunots arī atpūtas vietā esošais volejbola laukums un saglabāts bērnu rotaļu laukums, savukārt krasta zona ir atbrīvota no niedrēm, padarot pludmali pārskatāmu un patīkamu.