A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Atjāja Mārtiņš, atrībināja...

Dabas aizsardzības pārvalde aicina interesentus uz Mārtiņdienai veltītu pasākumu “Atjāja Mārtiņš, atrībināja...”, kurā savīsies kopā dažādas latviešu tautas tradīcijas un ticējumi un kurā varēs uzzināt vairāk par to, kā daba gatavojas ziemas miera periodam.

Pasākums notiks 5. novembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 Dabas izglītības centrā “Meža māja”, Ķemeros. Dalība pasākumā – bez maksas.

Jautri mirkļi, kopā svinot svētkus, dos gandarījumu un uzlabos garastāvokli šajā tumšajā laikā.  Dabas izglītības centra “Meža māja” speciālisti pastāstīs, ko no dabas veltēm drīkst un ko nedrīkst izmantot Adventes vainagu darināšanā. Būs iespēja uzzināt vairāk arī par to, kā daba gatavojas ziemas miera periodam un kā mūsu senči pavadīja rudeni un sagaidīja ziemu. Savukārt radošajās darbnīcās draudzīgi sadzīvos tradicionālo budēļu masku darināšana ar kristīgo Adventes durvju vainagu veidošanu.

“Gadskārtu tradīciju saglabāšana, kas senāk bija pašsaprotama lieta ikvienā ģimenē, šobrīd gaida savu atdzimšanu.  Tādēļ Mārtiņdienas pasākumā  aicinām apmeklētājus ar gaišām domām atskatīties nesenā pagātnē un atcerēties piemirstās senču tradīcijas, ieklausīties ticējumos un kopā minēt mīklas, bet vissvarīgākais – atminēties, cik ļoti liela vērtība viņiem bija daba un saudzīga izturēšanās pret to. Turēties pie savas tautas saknēm un neaizmirst savu vēsturi – tas jāmācās pašiem un jāmāca arī citiem,” uzsver galvenā pasākuma organizatore, “Meža mājas” dabas izglītības darba speciāliste Aija Balandiņa.