A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Jau pēc mēneša, maijā, Buļļuciemā, Tīklu ielā 10, pirmos apmeklētājus būs gatavs uzņemt Jūrmalas ostas publiskais jahtklubs "Jūrmala”

Jūrmalas ostas pārvaldes valdes priekšsēdētājs Jānis Artemjevs uzsver, ka jahtkluba izveide ir viens no lielākajiem ostas pārvaldes uzdevums, realizējot ostas attīstības plānu un izvirzītos ilgtermiņa mērķus – kļūt par vienu no vadošajām jahtu ostām Latvijā un Baltijas reģionā.

Jūrmalas osta ir viena no Latvijas septiņām mazajām ostām, un viena no tās ilgtspējīgas attīstības stiprajām pusēm ir tās atrašanās vieta kūrortpilsētā Jūrmalā, kas ir populārs tūrisma galamērķis.

Jaunizbūvētā jahtkluba piestātnē uzstādīts 50 metru garš betona pontons ar koka klāju, kur varēs pietauvoties 16 jahtas. Jahtkluba klientiem un apmeklētājiem būs iespēja izmantot slipu atpūtas transportlīdzekļu ielaišanai ūdenī, pieejama ērta autostāvvieta, ūdensvads un elektrība, kā arī interneta pieslēgums.

Jūrmalas jahtkluba ostu plānots attīstīt arī atbilstoši jahtu ostu Zilā karoga standartam, tādēļ tiks īstenota virkne vides pārvaldības pasākumu, lai jahtklubs izpildītu attiecīgos kritērijus. Jahtkluba teritorijā būs nodrošināta dalīto atkritumu šķirošana, tiks izveidota jauna notekūdeņu pieņemšanas stacija, kas atbildīs visām vides aizsardzības prasībām.

Turpmāk jahtkluba attīstībā paredzēta moduļu mājas būvniecība, kas būs jahtkluba administrācijas centrs, kā arī nodrošinās teritorijas apsardzi. Administrācijas ēkā būs pieejamas gan dušas, gan labierīcības.

Būs attīstīts ostu tīkls

Plānojot jahtkluba attīstību ilgtermiņā, Jūrmalas ostas pārvalde ir veiksmīgi piesaistījusi Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu un īsteno projektu, kas ļaus nodrošināt mūsdienīgus pakalpojumus un veicinās ostas atpazīstamību Centrālās Baltijas jūras reģionā. Projekta kopējās izmaksas ir 80 tūkstoši eiro, no tiem ERAF finansējums ir 68 tūkstoši, pārējā daļa, 12 tūkstoši eiro, ir Jūrmalas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

Pārrobežu sadarbības programmas projekts „Smart Ports” tika uzsākts pagājušā gada nogalē. Tā mērķis ir izveidot modernu un pievilcīgu mazo ostu tīklu ar kvalitatīviem pakalpojumiem Centrālajā Baltijas reģionā – Latvijā, Igaunijā, Somijā un Zviedrijā.

Jūrmalas jahtkluba teritorijā tiks uzstādīts aprīkojums navigācijas drošības un vides aizsardzības prasību izpildei, kā arī ostu pakalpojumu paplašināšanai un uzlabošanai. Jahtkluba teritorijā tiks izveidota videonovērošanas sistēma, uzstādīta tehnisko ūdeņu pieņemšanas sūkņu stacija, kā arī navigācijas zīmes Lielupes attekā, tādējādi nodrošinot drošu kuģošanu līdz jahtklubam un ostas akvatorijā. Tiks izveidota interaktīvā informācijas sistēma –  ar īpaši izstrādātu programmatūru aprīkots skārienjutīgs pašapkalpošanās stends, kas nodrošinās plašu informācijas klāstu un tiešsaistes pakalpojumu iespējas ostas apmeklētājiem.

Veicinās tūrismu

Jūrmalas ostas pārvaldes valdes priekšsēdētājs Jānis Artemjevs papildina, ka ir iecere attīstīt arī citus pakalpojumus, piemēram, laivu nomu, ūdens sporta inventāra nomu, dažādus atpūtas piedāvājumus un ūdens tūrisma un atpūtas cienītājiem interesantus maršrutus. Jaunie pakalpojumi, kurus attīstīs Jūrmalas osta, varētu piesaistīt jaunus tūristus ne tikai Jūrmalai, bet Latvijai kopumā.