A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Ziemas bagātības Jūrmalā

Jūrmala ir unikāls galamērķis it visos gadalaikos, arī ziemā, kad kūrortā valda klusa kņada un meža klātbūtne padara pilsētu par noskanīgu pirmssvētku un svētku laika salu. Ir sniegs, nav sniegs, baltās pludmales te ir vienmēr. Līdz ar jūras zaigojošo virsmu zīdainais liedags daudzu kilometru garumā izgaismos vispelēkāko ziemas dienu. Ja ilgojaties gaišuma, apdāviniet sevi un dodieties uz Jūrmalu! Skaistu dienu dabā nosviniet ar karstu dzērienu kādā no Jūrmalas kafejnīcām vai ar brīvdienu burbuļvafelēm Dzintaru mežaparkā pie siltas uguns.

Sasmelies enerģiju un gaismu visai ziemai

Ziemā lampiņu virtenes spīd visspožāk un samtainā, melnā tumsa pārtop brīnumzemē. Jau trešo reizi Dzintaru mežaparks ir pārvērties pasakaini skaistā Gaismas parkā, kur starp priedēm un melleņu mētrām variet sastapt no tūkstošiem LED lampiņu darinātus skulpturālus gaismas tēlus: lāčus, ežus, vāveres; virs galvas aizlocas zvaigžņots Piena ceļš, mirguļo sniegpārslas un tilts kā mirdzošs jūras vilnis aicina to izstaigāt roku rokā ar mīļajiem.

Nemainīgi populārākā pastaigu vieta Jūrmalā ir pludmale. Doties pastaigā iespējams pat diennakts tumšajā laikā, jo pludmalē ir ierīkota apgaismota koku pastaigu laipa. Gandrīz kilometru garā apgaismotā pastaigu laipa atrodas posmā no Dzintaru koncertzāles, Turaidas ielā, līdz Tirgoņu ielai.

Izstaigā skuju koku mežus

Egle kā viens no Ziemassvētku simboliem tā vien mudina izstaigāt Jūrmalas dabas takas. Mūžzaļi un smaržīgi priežu un egļu meži var kļūt par lielisku sākumu brīvdienai dzestrā dabā. Elpot dziļi, soļot čakli un varbūt pamanīt kādu rūķi, kurš no pazarēm novēro visskaistāko dāvanu – kopā pavadīto laiku. Klusākos pilsētas mežos dzīvo arī stirnas, zaķi un lapsas. Ja būsiet uzmanīgi un acīgi, varbūt starp kailiem krūmu zariem pamanīsiet kautrīgu meža dzīvnieku.

Meži Jūrmalā ir dažādi. Ragakāpas dabas parkā pie Lielupes ietekas jūrā jau vairākus gadsimtus uz vienas no lielākajām Latvijas kāpām pacietīgi aug visvecākās Jūrmalas priedes, dažas pat vairāk nekā 300 gadus senas. Viena no parka takām ir paredzēta priežu aplūkošanai. Kopējais dēļu laipu garums ir divi kilometri.

Pumpuros slejas slavenās Raiņa priedes – dzejnieka mūzas piejūras kāpās. Pumpuru mežs ir kā skaists parks, kur iemītās taciņas ved augšup un lejup pa klajiem zaļu sūnu pauguriem. Noteikti turpat Pumpuros, Amatas ielas galā, aplūkojiet arī jūrmalnieka, tēlnieka Kristapa Gulbja laikmetīgo skulptūru “Raiņa priedes”, kas uzstādīta piejūras vietā, kurai dzejnieks savulaik veltījis dzejoli “Lauztās priedes”.

Purva kociņus ieraudzīsiet, soļojot pa Ķemeru Nacionālā parka Lielā Ķemeru tīreļa laipu, kur paveras  8000 gadus senā purva ainava. Taču Slokas ezera takā , kad paliek aukstāks mēnešos ir pat novērota ziemeļblāzma. Katrā gadalaikā neskartā un brīnumainā daba ir kā jauna nodaļa noslēpumainā pasaku grāmatā; veram vaļā ziemas lappusi!

Esi aktīvs

Ziemas prieku kārotāji aicināti doties uz Majoru sporta laukumu, kur daļēji atklātā ledus hallē ir iespējams izbaudīt slidošanas priekus visai ģimenei. Slidotāji var līdzi ņemt savas slidas vai arī iznomāt tās uz vietas. Informāciju par cenām un publiskās slidošanas laikiem var apskatīt mājaslapas https://jssc.jurmala.lv/ sadaļā Majoru sporta laukums.

Ja šobrīd jau ir ilgas pēc vasaras un ūdenspriekiem, tad īstais galamērķis ir “Līvu Akvaparks”. Ikviens šeit atradīs piemērotāko atpūtu – vai tā būs kāda no 20 dažādu garumu un ātrumu nobraucienu slīdnēm, vairāk nekā 10 baseiniem vai arī atpūta kādā no pirtīm. Šobrīd ir pieejams gada vislabākais piedāvājums – visas dienas atpūta par 19.65 EUR. Ziemassvētku dāvanu karte pārdošanā ir līdz 2020. gada 15. janvārim un jāizmanto no 2019. gada 25. decembra līdz 2020. gada 4. maijam. Vienreizēja iespēja uzdāvināt ūdenspriekus sev vai citiem. Dāvanu kartes iegādes vietas – “Līvu Akvaparka” mājas lapā www.akvaparks.lv, Biļešu Serviss tirdzniecības vietās, tai skaitā DUS Circle K visā Latvijā.

Laiska brīvdienu maltīte

Ja ģimenes tradīcija ir laiski iesākt brīvdienu rītus, tad piemērotākais veids ir doties vēlajās brokastīs. Baudīt maltīti restorānā priežu mežu ielokā, Lielupes krastā ar skatu uz upi vai Jūrmalas tūrisma sirdī– uz Jomas ielas, izvēles iespējas ir dažādas. Vairāk informācijas par vēlajām brokastīm: https://www.visitjurmala.lv/lv/uzzini/sezonas-aktualitates/velas-brokastis-jurmala/