A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Kā sasildīties rudenī

Esat labsajūtas meklējumos? Apmeklējiet spa centrus un pirtis Jūrmalas kūrortviesnīcās.

Rudens un ziemas laikapstākļi vilina meklēt veidu kā sasildīties – varbūt ietīties siltā segā un palasīt labu grāmatu, sildīties ar karstas tējas krūzi rokās, klausoties mīļākos mūzikas ierakstus vai, raugoties kamīnā sprēgājošās uguns liesmās, kavēties siltās atmiņās par aizvadīto vasaru? Pēc rudenīgas pastaigas pludmalē, priežu mežā vai Jūrmalas dabas takās esat aicināti izsildīties dažādu veidu un temperatūru pirtīs, veldzēties baseinos un izbaudīt skaistumkopšanas procedūras kūrortviesnīcu spa centros.

Pirtī iešanas tradīcijām jau kopš senatnes ir svarīga loma daudzu tautu ikdienā. Laika gaitā tradīcijas ir mainījušās, sajaukušās un viena otru papildinājušas, taču labums, kas vieno visas pirts procedūras ir pozitīvā fizioloģiskā iedarbība uz cilvēka organismu. Karsta gaisa un ūdens kontrasta procedūru, kā arī dažādu aromātisku vielu iedarbība labvēlīgi iespaido un stimulē visas organisma funkcijas. Pēc pirts apmeklējuma uzlabojas cilvēka veselības un arī kopējais emocionālais stāvoklis.

Sausā gaisa pirts jeb sauna

Sausajā gaisa pirtī temperatūra var sasniegt +140 grādus pēc Celsija, bet mitruma saturs ir 5–15%. Sausais gaiss ir viegli panesams un atvieglo sviedru izdalīšanos. Gaisu saunā var aromatizēt, izmantojot ēterisko eļļu maisījumus, kas uz organismu iedarbojas kā ārstnieciska inhalācija. Pēc karsēšanās saunā ieteicamas ūdens peldes, masāžas un arī skaistumkopšanas procedūras.
Saunas pieejamas teju visās Jūrmalas kūrortviesnīcās. “Hotel Jūrmala Spa” īpašais piedāvājums ir saunas ar atšķirīgu temperatūru – klasiskā 80°C pirts un 100°C karsta pirts ar žadeīta akmeņiem krāsnī, kam sasilstot, organisms tiek bagātināts ar dažādiem mikroelementiem. Savukārt bērnu pirts, kurā temperatūra nepārsniedz 50°C zemās temperatūras dēļ ir lieliski piemērota mazajiem pirts apmeklētājiem un arī tiem, kuriem nav ieteicams apmeklēt pirtis lielā karstuma dēļ. Mazie saunas apmeklētāji, sildoties saunā, laiku var pavadīt, skatoties multiplikācijas filmas uz liela, pirtī izvietota ekrāna.

Slapjā jeb krievu pirts

Slapjajā pirtī, atšķirībā no saunas, tiek uzmests gars un izmantotas pirts slotas. Karstā gaisa iedarbība un masāža ar pirts slotu uzlabo asinsriti un veicina visu funkcionālo procesu apmaiņu organismā, tiek atslābināti muskuļi, no organisma tiek izvadītas šlakvielas un arī sāls. Dziednieciska ietekme ir arī zariem un augiem, no kā tiek pagatavotas pirtsslotas.
Krievu pirts cienītāji aicināti izbaudīt “Baltic Beach Hotel & Spa” pirts kompleksa “The Banja” piedāvājumu. Karstums lielajā pirts tvaicētavā, īpašais klimats jeb „vieglais gars” atver un attīra ķermeņa poras, noņem atmirušās šūnas un veicina organisma atjaunošanos. Savukārt mazajā pirts tvaicētavā var izbaudīt ārstniecības augu aromātu – karstais, mitrais un ārstnieciskais gaiss labvēlīgi iedarbojas uz elpošanas orgāniem.

Tvaika pirts

Tvaika pirtīs gaisa mitrums ir tuvu 100%, tādēļ ķermenis svīst īpaši intensīvi. Tvaika pirts labās īpašības – mazinās stress, attīrās elpceļi, atjaunojas ķermenis. Kombinējot pirti ar siltu dušu, gūstams nomierinošs efekts, savukārt, kombinējot pirti ar aukstu dušu, tiek panākts atsvaidzinošs, enerģijas pilns rezultāts. Saistībā ar tvaika pirts pastiprināto iedarbību uz elpošanas ceļiem, karsējoties tvaika pirtī būtiska ir aromātisko zālīšu un eļļu izmantošana.
“Kurshi Hotel & Spa” aicina uz dažādiem pirts rituāliem, kuros pēc izsildīšanās austrumnieciskajā tvaika pirtī tiek veikti ķermeņa pīlingi ar pašu gatavotiem skrubjiem, ietīšana Latvijas ezeru dūņās un ziepju putu masāžas.
Tvaika pirtis Jūrmalā ir pieejamas arī “Hotel Jūrmala Spa”, “Lielupe Hotels by Semarah”, “Līvu Akvaparkā” un citviet.

Ūdens procedūras

Pirts apmeklējumu ir patīkami apvienot ar peldi, kas Jūrmalā iespējams, izvēloties relaksāciju dažādu ūdeņu baseinos – pieejami tradicionāli baseini, silta jūras ūdens un minerālūdens baseini.
“Baltic Beach Hotel & Spa” aicina pirts apmeklējumu apvienot ar peldi silta jūras ūdens baseinā, baseinā ar pretstraumi vai atpūtu džakuzi masāžas vannā.
Savukārt sanatorijā "Belorusija" un “Vaivaru” nacionālajā rehabilitācijas centrā līdz ar pirtīm pieejami dziednieciskā minerālūdens peldbaseini 25 metru garumā.
“Hotel Jūrmala Spa” aicina apmeklēt četru dažādu temperatūru baseinus – 28°C, 31°C, atvēsinošs baseins 14°C un bērnu baseins ar slidkalniņu 30–32°C.