A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry

Idejas, ko darīt Jūrmalā

Lai padarītu atpūtu Jūrmalā ērtāku un interesantāku, piedāvājam idejas, kā vari pavadīt laiku lielākajā Baltijas kūrortpilsētā. Te diena vienmēr būs lieliski izdevusies!

Uzkāp Dzintaru mežaparka skatu tornī

Skatu tornis Dzintaru mežaparkā ir augstākais brīvi pieejamais punkts Jūrmalas centrā, un no tā paveras lieliska ainava uz kūrortpilsētu. 32 metrus augstais tornis slejas staltu priežu ielokā pilsētas populārākajā pastaigu parkā. Bērni te var parotaļāties trīs dažādām vecuma grupām piemērotos rotaļu laukumos vai izbraukt ar elektroauto, skrituļslidotāji var izbaudīt aizraujošu braucienu pa speciāli ierīkotu celiņu, bet skeitotāji – pārbaudīt savas prasmes skeitparkā.
Dzintaru mežaparkā ir arī piedzīvojumu parks „Tarzāns” ar atšķirīgas sarežģītības šķēršļu trasēm gan bērniem, gan pieaugušajiem: Zilās trases nobeigumā var izbaudīt 80 metru garu nobraucienu pa trosi, Sarkanā trase izaicina Tarzāna lēcienam, braucienam ar velosipēdu pa trosēs iekārtu laipu un citiem aizraujošiem šķēršļiem, savukārt Melnā trase paredzēta tiem, kuriem drosmes un spēka vairāk, jo tajā ir jāpārvar 14 sarežģīti šķēršļi.

Nobrauc pa ūdens slidkalniņiem „Līvu akvaparkā”

Neapšaubāmi – „Līvu akvaparks” ir viens no populārākajiem atpūtas un izklaides objektiem Jūrmalā ģimenēm ar bērniem. Te labi jutīsies ikviens apmeklētājs, jo bez dažādiem slidkalniņiem akvaparkā ir arī pirtis, baseini, burbuļvannas, zemūdens bārs un zemūdens trenažieri. Akvaparkā slidkalniņu ir daudz – Zaļais, Zilais, Dzeltenais, Oranžais un Sarkanais, bet tiem, kuriem patīk ekstrēmas sajūtas, īpaši patiks Melnais, kas aprīkots ar dinamisku skaņas un gaismas sistēmu un kurš jau kļuvis par īstu koordinācijas un orientēšanās spēju pārbaudījumu atpūtniekiem: zvaigžņu ceļš, zibens uzliesmojumi un negaidīti pagriezieni, kuros pārsteigs tropu meža, mežonīgu cilšu un citas interesantas skaņas, – kāp melnā laivā un pilnīgā tumsā laidies piedzīvojumā!
Jaunākā atrakcija ir 100 metru garā ūdens skeletona trase, kurā pa divām joslām vienlaikus var pārvietoties divi cilvēki uz paklājiem. Starts atrodas gandrīz 15 metru augstumā. Tas ir vienīgais kalniņš „Līvu akvaparkā”, pa kuru atļauts pārvietoties ar galvu pa priekšu. Laižoties lejup pa trasi, iespējams sasniegt ātrumu līdz pat 30 kilometriem stundā! No 2. septembra līdz 4. oktobrim "Līvu akvaparks" ir slēgts ikkgadējās apkopes dēļ. 

Baudi nesteidzīgu pastaigu pa Jomas ielu

Teju katrai pilsētai ir sava gājēju iela, un Jūrmalā tā ir Jomas iela. Tās nosaukums ir apliecinājums tam, ka vēl 19. gadsimta vidū visa Jūrmalas teritorija bija paralēli jūrai ejošu jomu jeb vēja ietekmē radītu ieplaku virkne smilšu kāpās.
Jau vēsturiski gar ielu izvietojās veikali, restorāni un kafejnīcas, lielākā daļa no tiem tagad ir vēstures pieminekļi.

Iemācies sasiet jūrnieku mezglu Jūrmalas brīvdabas muzejā

Muzejs izvietots Ragakāpas pakājē un atklāj Jūrmalas zvejnieku ikdienu 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā. Te var uzkāpt uz divu autentisku zvejas kuģu klāja, paviesoties autentiskās zvejnieku mājās, kā arī, iepriekš piesakoties, iemēģināt prasmes virvju vīšanas un tīklu aušanas darbnīcā. Vasaras sezonā ceturtdienās no pulksten 12.00 līdz 15.00 muzejs piedāvā patīkamu pārsteigumu gardēžiem, jo šeit notiek zivju kūpināšanas pasākumi, kuros vietējie zvejnieki stāsta un rāda, kā ar tradicionālām metodēm tiek kūpinātas zivis, piedāvājot tās arī nobaudīt. Pasākuma laikā var iegādāties jau iepriekš kūpinātas zivis.

Atrodi kaķus Aspazijas mājā

Ģimenēm ar bērniem būs interesanti apskatīt ekspozīciju “Aspazija atgriežas Dubultos”, kas ar interaktīvu un digitālu elementu starpniecību ļauj mūsdienīgā un interesantā veidā tuvāk iepazīt dzejnieces dzīvi un daiļradi arī jaunajai paaudzei. Mājā, kur Aspazija dzīvojusi mūža nogalē, viesus sagaida trīs virtuāli tēli hologrammas veidā – pati saimniece un divi viņas kaķi, kurus gan nāksies vispirms atrast. Ar jaunākās paaudzes videoprojektoru un spēļu ierīcēm iedzīvināts arī Aspazijas mājas viesistabas galds, kur apmeklētajiem pieejamas sešas interaktīvas ar dzejnieces dzīvi un daiļradi saistītas spēles.

Izstaigā Slokas ezera dabas taku un uzkāp skatu tornī

Dabas draugi un aktīvas atpūtas cienītāji novērtēs Slokas ezera dabas taku, kas vienā virzienā ved gar ezera krastu, otrā – vijas cauri mežam, ļaujot aplūkot dažādus biotopus ar tiem raksturīgām putnu un augu sugām. Šeit sastopams, piemēram, īpaši aizsargājamais purva dievkrēsliņš, bet mežā mīt faktiski visas Latvijā sastopamās dzeņu sugas, tostarp Ķemeru Nacionālā parka simbols – baltmugurdzenis. Aptuveni 3,1 kilometru garā taka, kurā izvietoti arī rīki sportiskām aktivitātēm, piemēram, šūpoles, līdzsvara koks, kāpelēšanas objekti, kas sevišķi priecēs jaunāko paaudzi, sākas un beidzas ezera krastā, kur paredzēta vieta auto novietošanai un piknikam. Šeit ir uzbūvēts arī uz pontoniem peldošs 7 metrus augsts skatu tornis, no kura ērti var pārskatīt visu ezeru un vērot putnus tajā. Slokas ezerā ligzdo vairākas aizsargājamas putnu sugas, un tas ir nozīmīga migrējošo putnu atpūtas vieta pavasara un rudens migrāciju laikā.

Dodies pastaigā pa apgaismoto pludmales pastaigu celiņu

Pludmalē starp Dzintariem un Majoriem no koka dēlīšiem izveidots apgaismots pastaigu celiņš, kas ļaus doties aptuveni kilometru garā pastaigā gar jūru. Pa to var ērti pārvietoties arī vecāki ar mazuli ratos. Ja pastaigā dosieties no Dzintaru koncertzāles puses, noejot uz celiņu pa Turaidas ielu, pastaigu varēsiet noslēgt ar piemiņas foto pie Jūrmalas Bruņurupuča – lielas metāla bruņurupuča skulptūras, kas jau 22 gadus veras jūras virzienā.

Pavakariņo jūras krastā

Esot Jūrmalā, izmanto ekskluzīvo iespēju ieturēt maltīti, skatoties un klausoties jūrā. Protams, pavisam tuvu jūrai būsiet, ja sarīkosiet ģimenes pikniku pašā jūras krastā, tomēr tiem, kuriem patīk komforts, nevis nepieciešamība laiku pa laikam izbērt smiltis no kurpēm, noderēs kāds no restorāniem vai kafejnīcām jūras krastā.

Vasaras sezonā, pludmalē atpūtniekiem pieejamas vairāk nekā 40 ēdināšanas pakalpojumu vietas, kur var iegādāties ne tikai spirdzinošus dzērienus un dzirkstošas limonādes, gardus saldējuma kokteiļus un svaigi spiestas sulas, bet arī nobaudīt ko sātīgāku no piedāvātās ēdienkartes, – sev tīkamu maltīti šeit atradīs ikviens, pat visprasīgākais gardēdis! Jūrmalas pludmales kafejnīcas iecienījuši gan paši jūrmalnieki, gan pilsētas viesi, jo iespēja vakariņot un vienlaikus vērot krāšņos saulrietus ir nenovērtējama.

Sagaidi saulrietu Ķemeru tīreļa takā

Lielais Ķemeru tīrelis ir īsta oāze – ieejot tajā, rodas sirreāla sajūta, ka nekas cits apkārt vairs neeksistē. Te izzūd pilsētas skaņas – mašīnu rūkoņa, cilvēku čalas… Tīrelī valda pirmatnējs klusums un daba. Lai dotu cilvēkiem iespēju iepazīt vienu no lielākajiem Latvijas sūnu purviem, kurš ir aptuveni 8000 gadu vecs, tam raksturīgos augus un dzīvniekus, purva ezeriņus, lāmas un akačus, izveidota koka dēļu taka. Tai ir divi loki – lielais un mazais. Īsāku pārgājienu cienītāji, seniori vai vecāki ar mazākiem bērniem var izvēlēties mazo apli, kurš ļaus baudīt pastaigu 1,4 kilometru garumā, pārējie droši var doties 3,4 kilometrus garajā maršrutā pa lielo loku, kura neatņemama sastāvdaļa ir skatu tornis, no kura paveras skats uz iegarenu ezeriņu jeb akaču labirintu, kas tam piešķir īpašu ainaviskumu. Īpaši burvīga ainava pavērsies tiem, kuri tīrelī sagaidīs saullēktu vai saulrietu. Tie, kuri to piedzīvojuši, teic, ka tas noteikti