A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry
Uzmanību! Vasaras sezonā atceries laicīgi iegādāties caurlaidi iebraukšanai pilsētā!

Jūrmalā norisināsies festivāla “Rīga Jūrmala” muzikālie vakari

Jūrmalā, pludmalē pie Dzintaru koncertzāles, 17. un 18. jūlijā plkst. 20.00–22.00 norisināsies klasiskās mūzikas festivāla “Rīga Jūrmala” muzikālie vakari. Lai arī šovasar gaidītie festivāla koncerti klātienē ir atcelti, festivāla organizatori piedāvā alternatīvu veidu, kā Rīgas un Jūrmalas pilsētvidē un citās netradicionālās vietās ikviens varētu noklausīties šovasar nenoskanējušās koncertprogrammas.

Pasākumu ciklā, kas līdz pat augusta beigām norisināsies Rīgā un Jūrmalā, paredzēts atskaņot neizskanējušo koncertu ierakstus – festivāls vēlas radīt sajūtu, ka melodija rodas pilsētā, tās parkos un dāvāt klausītājiem nepiedzīvotu muzikālo pieredzi. Audio koncertu baudījumu papildina gaismas objekti un radītā noskaņa, kuru mākslinieciskais autors ir Krišs Salmanis.

17. jūlija muzikālajā vakarā Jūrmalā skanēs: Antonīna Dvoržāka Fantāzija “Nāra” – ieraksts no albuma “Čaikovskis. 6. simfonija/Dvoržāks. Fantāzija “Nāra”” (2016), spēlē Pitsburgas simfoniskais orķestris, diriģents – Manfrēds Honeks; Morisa Ravela Klavierkoncerts Sol mažorā – ieraksts no albuma “Elēnas Grimo ieskaņojumu izlase” (2006), spēlē Elēna Grimo (klavieres), Baltimoras simfoniskais orķestris, diriģents – Deivids Zinmans; Ludviga van Bēthovena Septītā simfonija La mažorā op. 92 – ieraksts no albuma “Bēthovens. 7. un 8. simfonija/Vidmans. Con brio” (2015), spēlē Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, diriģents – Mariss Jansons.

18. jūlija vakarā tiks atskaņots Johannesa Brāmsa Otrais klavierkoncerts Si bemol mažorā op. 83 – ieraksts no albuma “Nelsons Freire. Visu “Columbia” albumu kolekcija” (1969), spēlē Nelsons Freire (klavieres), Minhenes filharmoniskais orķestris, diriģents – Rūdolfs Kempe. Skanēs arī Antonīna Dvoržāka Devītā simfonija “No Jaunās pasaules” mi minorā op. 95 – ieraksts no albuma “Dvoržāks. 9. simfonija. Serenāde stīgām” (2016), spēlē Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, diriģents – Rafaels Kubeliks.

Pirmie festivāla brīvdabas muzikālie vakari notika no 9. līdz 11. jūlijam Rīgā iepretim Latvijas Nacionālajai Operai un ierakstā tika atskaņoti Frankfurtes Radio simfoniskā orķestra, Londonas simfoniskā orķestra, Izraēlas filharmoniskā orķestra, Čikāgas simfoniskā orķestra un solistu ieraksti.

“Mēs vēlējāmies rast veidu, kādā tomēr sniegt iespēju festivāla auditorijai noklausīties šovasar plānoto koncertprogrammu un parādīt, ka Rīga un Jūrmala turpina dzīvot aktīvu dzīvi arī šajā īpašajā vasarā. Esam no sirds priecīgi redzēt, ka gan festivāla sekotāji, gan arī vienkārši garāmgājēji un pilsētas apmeklētāji ar vislielāko prieku izbaudīja šīs divas teju vai maģiskās stundas klasiskās mūzikas pavadījumā,” sacīja Zane Čulkstēna, festivāla “Rīga Jūrmala” izpilddirektore.

Lai vakaru varētu izbaudīt lēni un nesteidzīgi, festivāla mājas lapā www.riga-jurmala.com pirms pasākuma var pieteikties īpaši sagatavotiem piknika groziem vai arī tos iegādāties uz vietas. Apmeklētāji aicināti ierasties arī ar saviem iepriekš sagatavotajiem piknika groziem un segām ērtākai sēdēšanai pludmales smiltīs.

Informācijai:
Signe Lonerte, festivāla “Rīga Jūrmala” komunikācijas vadītāja
s.lonerte@riga-jurmala.com, tālr. 29116146