Jūrmalā notiks Latvijas čempionāta ERGO Open otrais posms

Jau šajā nedēļas nogalē, no 17. līdz 19. jūlijam, Jūrmalā notiks Latvijas čempionāta pludmales volejbolā ERGO Open otrais posms. Otrā posma vēstneši ir Aleksandrs Samoilovs un Tīna Graudiņa, kuri gatavojas startēt arī septembra otrajā pusē Jūrmalā notiekošajā Eiropas čempionātā.

ERGO Open 2020. gada vasaras sezona tika ieskandināta Ventspilī, kur pirmajā Latvijas čempionāta posmā vīru konkurencē triumfēja Aleksandrs Samoilovs / Jānis Šmēdiņš, bet starp dāmām labākās izrādījās Tīna Graudiņa / Anastasija Kravčenoka. Jau šajā nedēļas nogalē sezona turpināsies ar posmu Jūrmalā, kur arī startēs gan vīru, gan dāmu dueti.

“Es sevi droši varu saukt par jūrmalnieci, visu savu dzīvi esmu pavadījusi šeit,” teic Tīna Graudiņa, kura piekrīt viedoklim, ka 2017. gadā Jūrmalā notiekošais Eiropas čempionāts viņai ar Anastasiju Kravčenoku bijis kā izrāviena turnīrs nākotnes panākumiem, kas aizvadītajā vasarā vainagojās ar izcīnītu Eiropas čempioņu titulu. “Jūrmalā man vienmēr paticis spēlēt, te turnīri paņem mazāk enerģijas. Es iesaku cilvēkiem, kuriem ir tādas iespējas, padzīvot Jūrmalā vairākas dienas, kaut nedēļas nogali, lai saprastu šīs pilsētas būtību – mieru, svaigo gaisu, pastaigas. Te valda īpašs dzīves stils,” teic Tīna Graudiņa.

Viņai piekrīt arī Aleksandrs Samoilovs, kurš savus pirmos soļus pludmales volejbolā spēris tieši Jūrmalas pludmalē. “Es izbaudu brīžus, kad pludmalē nav cilvēku. Laiks, kad pilsētā valda tūristi un salīdzinoši klusais laiks Jūrmalā ir divas dažādas lietas. Man patīk agrie pavasari vai vēlie rudeņi, kad skrienot gar jūru stundu, pusotru tu vari nesatikt gandrīz nevienu cilvēku. Tā ir laba iespēja sakārtot domas,” stāsta “Karalis Lauva”, kurš pludmales volejbolam pievērsies padsmitnieka gados, kad viņu tam piesaistīja tēvs Genādijs Samoilovs. “Jūrmala ir Latvijas labākā pilsēta un Austrumeiropas pludmales volejbola galvaspilsēta – kādi vēl komentāri vajadzīgi,” vaicājoši teic Aleksandrs.

Graudiņa / Kravčenoka šosezon plāno startēt visos Latvijas čempionāta ERGO Open posmos (sievietēm tādi kopskaitā būs četri). “Man ar motivāciju nav problēmu. Tiklīdz ir sacensības, es ieslēdzu sacensību garu un stādu sev mērķi cīnīties par uzvaru katrā izspēlē un katrā spēlē. Šogad, kad starptautiskie turnīri nenotiek, startējot ERGO Open posmos, es novērtēju, cik patiesībā liela ir Jūrmalas vēlme atbalstīt šo sporta veidu, organizējot turnīrus šeit. Tāpat nevar neatzīmēt ERGO lielo ieguldījumu, kā arī federācijas paveikto, lai viss notiktu visaugstākajā līmenī. Laikā, kad visi citi turnīri nenotiek, mums tiek iespēja startēt labi organizētās sacensībās,” labus vārdus azotē netur Graudiņa.

Latvijas čempionāta ERGO Open organizatoriem rīkojoties atbildīgi un ievērojot Latvijas valdības noteiktos drošības pasākumus, kas nepieciešami koronavīrusa “Covid-19” izplatības risku mazināšanai, skatītāju vietu skaits klātienē būs ierobežots, un ierasti pilnas skatītāju tribīnes šoreiz nedrīkstēs būt. Ilggadējais čempionāta sponsors ERGO ir parūpējies arī par to, lai visos posmos sporta līdzjutējiem klātienē būtu nodrošināta pludmales apstākļos ērti lietojama roku dezinficēšanas iespēja.  Svētdienas spēles tiešraidēs būs pieejamas TV kanālos – LTV7 un Sportacentrs.com TV.

“ERGO Open 2020” Jūrmalas posma kalendārs:
17. jūlijs no plkst.17.00 – kvalifikācijas spēles
18. jūlijs no plkst.10.00 – pamatturnīra spēles un pirmo divu kārtu izslēgšanas turnīra mači
19. jūlijs no plkst.10.30 –1/2 finālu spēles (tiešraide Sportacentrs.com TV)
19. jūlijs no plkst.14.10 – spēles par vietām (tiešraide LTV7)

“ERGO Open 2020” kalendārs:
1. posms:  3.-5. jūlijs   Ventspils (vīriešiem/sievietēm)
2. posms:  17.-19. jūlijs  Jūrmala  (vīriešiem/sievietēm)
3. posms:  23.-25. jūlijs  Saulkrasti (vīriešiem)
4. posms:  8.-9. augusts Daugavpils (vīriešiem/sievietēm)
5. FINĀLS: 14.-16. augusts   Cēsis (vīriešiem/sievietēm)