A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry

No 15. līdz 20. septembrim Jūrmalā norisināsies Eiropas čempionāts pludmales volejbolā

Vērienīgākais šī gada pludmales volejbola notikums Eiropā: septembrī Jūrmalā pulcēsies labākie Eiropas pludmales volejbolisti un to droši var saukt par lielāko un nozīmīgāko šī gada volejbola notikumu pasaulē.
Majoru pludmalē pirmo reizi būs sastopami visi šī brīža labākie vīriešu un sieviešu dueti, ieskaitot pašmāju zvaigznes, pasaules ranga līderus, pasaules čempionus un olimpiskos medaļniekus.

Eiropas čempionāta pludmales volejbolā video translācija ir pieejama vairākās platformās – CEV EuroVoley.tvLMT straume,  Skaties.lv.

Turnīrs pulcēs labākos Eiropas pludmales volejbola vīru duetus no 17 valstīm un sieviešu duetus no 13 valstīm, kopā dalību turnīrā ņems 64 sportistu pāri – 32 vīriešu un 32 sieviešu. Latviju šajā nozīmīgajā turnīrā pārstāvēs visi labākie pludmales volejbolisti. Vīru konkurencē redzēsim gan Mārtiņu Pļaviņu/ Edgaru Toču un Aleksandru Samoilovu/ Jāni Šmēdiņu, savukārt sieviešu konkurencē mūs iepriecinās Tīna Graudiņa/ Anastasija Kravčenoka. Bez pašmāju zvaigznēm redzēsim arī spožākās Eiropas pludmales volejbola zvaigznes. Turnīra dalībnieki savus pretiniekus uzzinās oficiālajā izlozē, kas 26. augustā norisināsies tenisa centrā “Lielupe”, Jūrmalā.

“Mums ir liels prieks, ka savu dalību Jūrmalā notiekošajā Eiropas čempionātā ir apstiprinājušas visas spēcīgākās vīriešu un sieviešu komandas. Šis turnīrs, iespējams, būs šī gada vērienīgākais volejbola pasākums pasaulē – šogad pasaulē nenotiks neviens lielāks un nozīmīgāks turnīrs. Sezonas laikā vairāki no vadošajiem spēlētājiem ir dziedējuši dažādus savainojumus, bet uz gada nozīmīgāko turnīru visi būs ierindā, tāpēc mūs sagaida augstākā līmeņa pludmales volejbols,” stāsta Latvijas volejbola federācijas valdes loceklis un turnīra direktors Kaspars Timermanis.

Vīriešu konkurencē par galvenajiem favorītiem var uzskatīt vairākus pārus – pasaules ranga līderus no Norvēģijas Andreru Molu un Kristiānu Sorumu, pasaules čempionus no Krievijas Vjačeslavu Krasiļņikovu un Oļegu Stojanovski, pasaules vicečempionus no Vācijas Juliusu Tolli un Klemensu Vikleru. Tāpat pie favorītiem var pieskaitīt arī pieredzējušo nīderlandiešu duetu Brouveru/ Meusenu, olimpiskos vicečempionus no Itālijas Lupo/ Nikolai un spāņu veterānus Herera/ Gavira. Bez vadošajiem pašmāju vīru duetiem turnīrā savu spēkus centīsies apliecināt arī M. Samoilovs/ Solovejs un Bedrītis/ Reliņš.

Sieviešu turnīrā par galvenajām titula pretendentēm tiek uzskatītas šveicietes Huberlī/ Betšartai un Heidrihai/ Verže – Deprē, olimpiskā čempione Laura Ludviga, kas spēlēs vienā pārī ar Margaretu Kozuhu, un nīderlandietes Kaizere/ Mepelinka. Tāpat arī pie favorītēm tiek pieskaitītas čehietes Slukova/ Hermanova, kuras Olimpiskajā kvalifikācijā piekāpās mūsu Graudiņai/ Kravčenokai. Lielas cerības, protams, tiek liktas uz mūsu labāko duetu Graudiņu/ Kravčenoku, bet vēl bez vadošā pāra Latviju pārstāvēs Braliko/ Namiķe, Paegle/ Briede un Ozoliņa/ Skrastiņa.

Neskatoties uz to, ka olimpiskais reitings saistībā ar COVID-19 pandēmiju tika iesaldēts šī gada 16. martā, Eiropas čempionāts varētu būt pirmais turnīrs, kurā tiktu sadalīti Olimpiskie reitinga punkti. Volejbolisti cīnīsies ne tikai par reitinga punktiem, bet arī par kopējo balvu fondu 200 000 eur apmērā (gan vīrieši, gan sievietes sadalīs 100 000 eur balvu fondu).

Biļetes uz čempionātu ir iespējams iegādāties platformā bezrindas.lv. Uz brīvdienu spēlēm biļetes būs iespējams iegādāties arī uz vietas turnīra norises vietā. Ikviens interesents ir aicināts savlaicīgi iegādāties biļetes, jo vietu skaits centrālajā laukumā ir ierobežots. Ņemot vērā to, ka vietu skaits ir ierobežots, visām spēlēm tiks nodrošināta video translācija, kas būs pieejama vairākās platformās – CEV EuroVoley.tv, LMT straume,  Skaties.lv. Šis ir pirmais turnīrs pasaulē, kas notiek sešas dienas un vienlaicīgi notiks spēles uz četriem laukumiem un katru spēli būs iespējams vērot tiešajā translācijā.

Biļetes un vairāk informācijas: www.beachvolley.jurmala.lv/