A A
75%
100%
125%
Benjamin J Sperry

Vasaras sezonas jaunumi

Jūrmalas tūrisma informācijas centrs ir apkopojis šīs vasaras aktualitātes un jaunumus. 

Brīvdabas koncerti 

Horna dārzā, Majoros,  katru jūlija un augusta piektdienu plkst 18.00 notiks brīvdabas koncerti, kur varēs baudīt dažādu žanru mūzika pašmāju mūziķu izpildījumā. Ieeja pasākumos ir bez maksas. Brīvdabas mūzikas koncertu lielisku mūziķu izpildījumā var baudīt arī skaisti atjaunotā ēku kompleksa Raiņa sēta pagalmā. Jūrmalas vakars, lampiņu virtenes, dārza mēbeles un skaists koncerts padarīs vakaru neaizmirstamu.

Audiogidi un augmentētā realitāte (AImuzejos

Jūrmalas iedzīvotāju un viesu iecienītais Jūrmalas Brīvdabas muzejs piedāvā audiogidu 4 valodās, ar kuru palīdzību apmeklētāji varēs uzzināt vairāk informācijas par zvejnieku iedzīvi Jūrmalā. Audiogids jāprasa muzeja apmeklētāju centrā un tā izmantošana maksās 2 EUR.
Audiogidus piedāvā arī Aspazijas māja un Raiņa un Aspazijas vasarnīca-muzejs. Klausoties, rodas sajūta, ka paši slavenie literāti izrāda savas istabas un atklāj savas dzīves noslēpumus.

Mākslas stacijā Dubulti līdz 13. septembrim aplūkojama Ginta Gabrāna personālizstāde FINĀLA LIELĀ ATKLĀŠANA. Tā veidota, māksliniekam sadarbojoties ar mākslīgo intelektu. Pasākums norisinās gan Mākslas stacijā Dubulti, gan Jūrmalas pilsētvidē un kā papildinātās realitātes aplikācijas SAN projekts redzams visā Latvijas teritorijā.

Bērniem par prieku

Pēc ierobežojumu atcelšanas, savu darbību ir atsācis Līvu Akvaparks pilnā apmērā.
3 stāvos ir izvietotas vairāk kā 20 dažādas slīdnes, 10 dažāda dziļuma un lieluma baseini, atrakcijas bērniem, plašs SPA komplekss ar dažāda veida pirtīm, auksto baseinu, sāls istabu, burbuļvannām, gaisa un zemūdens masāžas iekārtam.
No 8.jūlija līdz 31.augustam Līvu Akvaparks strādā bez brīvdienām. 

Jūrmalā, Dzintaros (Turaidas ielā 10/12)  ir atvērta Jūrmalas tauriņu māja – vieta, kur sajust īstu džungļu klimatu, aplūkot skaistus tropu tauriņus no visas pasaules un vienlaicīgi izpētīt eksotiskos džungļu augus ar to iemītniekiem! Jūrmalas tauriņu mājā ikvienam būs iespēja piedzīvot īstu tropu eksotiku – izjust tauriņu spārnu skaistumu, augu smaržu un džungļu auru. Tauriņu māja atvērta katru dienu 11.00-18.00, brīvdienās līdz 19.00.

Jauni restorāni un kafejnīcas Jūrmalā

Restorānā Restbar MO Lielupē var izbaudīt dažādus Panāzijas virtuvi - ēdienkartē ir tradicionālie Indijas, Taizemes, Ķīnas, Japānas, Indonēzijas un citu Āzijas reģionu ēdieni. Restbar MO ir vieta, kur pavadīt nedēļas nogales vakarus, jo šeit valda ne tikai maģiska gaisotne, bet arī dzīvās mūzikas ritmi spēj uzmundrināt pat ļoti nogurušu viesi.

Pašā Jūrmalas sirdī – Dzintaros atvērts jauns restorāns Vinegrets. Restorāns saviem viesiem piedāvā baudīt ne vien gardu ēdienu, bet arī skatu uz Dzintara mežaparka priedēm un jūras tuvību. 

Viesnīcas Hotel Jūrmala Spa restorānā Jūrmala ir notikusi vērienīga renovācija, kuras rezultātā viesi var baudīt iecienītus ēdienus pavisam jaunā atmosfērā ar mūsdienīgu dizainu.

Dzintaru pludmalē visu gadu darbojas pludmales restorāns X.O Beach Lounge & Club, kurā var izbaudīt kūrorta atmosfēru bezrūpīgā atpūtā pie baseina, ērtos zviļņos ar atvēsinošiem kokteiļiem, ar skatu uz jūru.

Nacionālajā Tenisa centrā “Lielupe” tikko atvēries jauns restorāns “Break Point”, kurš jau iemantojis popularitāti ne tikai ar saviem ēdieniem un atmosfēru, bet arī ar kvalitatīviem vakariem ar dzīvo mūziku, kur koncertus sniedz populārie pašmāju mūziķi.

Gruzīņu virtuves restorāns Kinza House Dubultos, papildus jau iecienītiem ēdieniem un dzērieniem, ir uzstādījis pagalmā īstu malkas krāsni, kurā tiek gatavoti hačapuri, cālis tabakā un citi ēdieni pēc īstām gruzīnu tradīcijām. Atmosfēru papildinās lielais brīvdabas ekrāns, kur vakaros varēs skaitīties gruzīnu kino un mūzikas klipus.

Pašā Jūrmalas sirdī – Jomas ielā - atvērta kafejnīca “MARMAR CAFÉ”, kura piedāvā vietējo garšu un vispasaules trendu kokteiļus savā ēdienkartē. Vietējās zivis, Latvijas lauku sieri, mājas ievārījumi, sezonas salāti un daudzi citi svaigi ēdieni no vietējiem produktiem.

Viesnīcas "Kurshi Hotel & SPA" restorāna Kurshi Terase ēdienkartē tiek piedāvāti latviešu ēdieni modernā izpildījumā. Šajā vasarā restorāns ir atjauninājis savu ēdienkarti, pielāgojot to Latvijas virtuves tradīcijām. 


Foto: Restorāns "Jūrmala"

Jaunas telpas

Rūpējoties par cilvēku labsajūtu, Jūrmalas kūrortviesnīcas atjauno un pilnveido savu infrastruktūru, lai uzlabotu kvalitāti un paplašinātu sniegto pakalpojumu klāstu. Kūrortviesnīca Baltic Beach Hotel piedāvā jaunu ūdens relaksācijas centru, kas iekļauj 25 m baseinu ar siltu jūras ūdeni, Romiešu tvaika pirti, Himalaju sāls saunu, ciedra koka pirti, burbuļvannām, baseinu bērniem, zemūdens masāžas strūklu un ūdenskritumus.

Jauns ūdens atpūtas centrs ar lielu baseinu un vairākām pirtīm ir atvērts arī viesnīcā Daina Beach Hotel.

Lielupē pēc vērienīgas rekonstrukcijas ir atvērts Nacionālais Tenisa centrs “Lielupe”, kurā ir iespējams uzspēlēt tenisu gan brīvdabā, gan iekštelpās, vai arī labi pavadīt laiku, uzspēlējot skvošu.

Apgūt jaunas iemaņas ir iespējams golfa klubā Jurmala Golf Club & Hotel, kurā ir pieejams profesionāls augstākās klases dizaina laukums. Ir pieejamas gan pieaugušo, gan bērnu individuālās apmācības, kā arī ikkatram ir iespēja izmēģināt savas prasmes uz golfa simulatora.

Aktīvai atpūtai

Aicinām izbaudīt Jūrmalas liedaga daudzveidību, izvēloties pastaigu gar jūras piekrasti vienā no maršruta Jūrtaka posmiem, katrs no šiem posms ir aptuveni 15 km garš: mierpilns pārgājiens Jaunķemeri – Dubulti; ar apskates objektiem un jautru pludmale dzīvi piesātināts pārgājiem Dubulti – Bulduri  - Buļļuciems - Bulduri vai kultūras un dabas pārgājiens Bulduri – Priedaine – Vārnukrogs – Baltā kāpa . Ejot gar pludmali var uzturēt fizisko formu, apskatīt dabas, kultūras un arhitektūras objektus, kas atrodas piekrastes tuvumā, ieturēt maltīti kādā no restorāniem vai pludmales kafejnīcām un izbaudīt brīnišķīgus dabas skatus.
Lasi vairāk: www.jurtaka.lv.

Jūrmala no kuģīšu klaja

No Rīgas uz Jūrmalu katru dienu kursē upes kuģi New Way un Elizabete.

Kuģītis Elizabete atiet plkst. 10.00 no piestātnes Rīgā, pie Akmens tilta, pretī Rīgas Tehniskās universitātes ēkai. Plkst. 18.00 kuģītis atgriežas uz Rīgu No Majoru piestātnes. Jūrmalas viesi un iedzīvotāji var baudīt stundas garus izbraucienus pa Lielupes upi no Majoru piestātnes plkst. 13.00; 14.30; 16.00.

Kuģis New Way atiet plkst.11.00 no Lielā Kristapa piestātnes pretī Rīgas pilij un uz Rīgu no Majoru piestātnes Jūrmalā - plkst. 16.00. Plkst. 14:00 kuģītis veic vienas stundas izbraucienu pa Lielupi.
Brauciens Rīga – Jūrmala ilgst aptuveni 2,5 stundas un tā laikā var baudīt Rīgas ostas skatus, Buļļupes apkārtnes ainavas, kā arī Jūrmalas neredzētās vietas Lielupes krastos. Atkarībā no laika apstākļiem, var būt izmaiņas kursēšanas grafikos.

Romantiskus izbraucienus ar vēsturiskā burinieka repliku piedāvā kuģis ar sārtām burām Lībava. Burinieka piestātne atrodas Jūrmalas senā zvejnieku apkaimē - Buļļuciemā, kur var apskatīt Jūrmalas Brīvdabas muzeju un iziet pa Ragakāpas dabas parka takām.

 

Jūrmalas viesi ir aicināti apmeklēt Jūrmalas tūrisma informācijas centru, kas atrodas Jūrmalas centrā – Majoros, Lienes ielā 5. Infocentra atjaunotās un modernās telpās ir pieejami Latvijas pilsētu un novadu bezmaksas tūrisma bukleti un kartes, oriģināli Jūrmalas suvenīri, tajā skaitā, no Ķemeru dūņām un sērūdeņraža minerālūdens veidotie kosmētikas produkti “Kemmern”.

Labākais palīgs atpūtas plānošanai Jūrmalā būs mobila aplikācija VisitJurmala, ar kuras palīdzību var saplānot maršrutu ar interesējošo tūrisma objektu apmeklējumu, apskatīt aktuālos īpašus piedāvājumus, kā arī samaksāt iebraukšanas maksu Jūrmalas īpašā režīma zonā.

Lai padarītu Jūrmalas apmeklējumu komfortablāku un pieejamāku, pašvaldības stāvvietu izmantošana un sabiedrisko tualešu apmeklējums ir bez maksas.