A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi.

Jūrmala iekļūst konkursa 2027. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta Latvijā nākamajā kārtā

8. jūlijā, noslēgusies konkursa par Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 nosaukumu Latvijā pirmā kārta. Nākamajai konkursa atlases kārtai izvirzīta arī Jūrmala.

Otrajā kārtā no deviņām Latvijas kandidātpilsētām par Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu cīnīsies četras pilsētas – Daugavpils, Valmiera, Liepāja un Jūrmala.
Konkursam pieteikto pilsētu piedāvājumus Latvijā trīs dienu laikā tiešsaistē vērtēja neatkarīgu ekspertu grupa, ko veidoja Eiropas Parlamenta, Eiropas Savienības Padomes, Eiropas Komisijas un Eiropas Reģionu komitejas atlasīti eksperti, kā arī divi nacionālie eksperti, kurus izvirzīja Nacionālā kultūras padome un Kultūras ministrija.

Paldies visiem pieteikuma veidotājiem – jūrmalniekiem un Kurzemes novadu iedzīvotājiem, jauniešiem un senioriem, dažādu tautību cilvēkiem, kultūras darbiniekiem, pilsētvides, dabas, veselības un citu jomu speciālistiem, uzņēmējiem! Konkursa pieteikuma izstrādē ieguldīts rūpīgs darbs pilsētas kultūras dzīves un izaicinājumu analīzē, apzinot iedzīvotāju vēlmes un vajadzības.

Jūrmalas pieteikuma moto – “ARTērijas” – simbolizē dzīvības, cilvēku, radošu ideju, vēstures, kultūras, mākslas, dabas un neskaitāmas citas plūsmas, kas uztur dzīvību visās tās izpausmēs. Kļūstot par Eiropas kultūras galvaspilsētu, Jūrmala vēlas apliecināt, ka tieši kultūra ir veselības un dzīvības artērija un, īstenojot jēgpilnu un ilgtspējīgu Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu, pierādīt, ka sadarbība ir kultūras izpausme, kas spēj vienot.
Kopdarbā radītā kultūras programma ir veidota trīs tematiskos virzienos: veselība – fiziskajai un garīgajai veselībai veltītas aktivitātes; koprade – vietējā un starptautiskā sadarbībā veidoti pasākumi kultūras un ekonomisko mērķu sasniegšanai; vide – uz klimata pārmaiņām un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem vērstas norises.

Uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu līdzās Jūrmalai pretendē deviņas Latvijas pilsētas – Cēsis, Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Kuldīga, Liepāja, Ogre un Valmiera.

Tiklīdz šodien paziņotais žūrijas ieteikums tiks oficiāli apstiprināts, nākamajā kārtā izvirzītajām pilsētām līdz 2022. gada pavasarim savi pieteikumi būs jāizstrādā daudz detalizētāk. Tad žūrija atkal tiksies, lai tos izvērtētu un lemtu, kura no šīm pilsētām kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027. gadā, kad Latvijā otro reizi būs Eiropas kultūras galvaspilsēta (pirmo reizi par Eiropas kultūras galvaspilsētu Latvijā kļuva Rīga 2014. gadā). Arī Portugālē 2027. gadā būs vēl viena Eiropas kultūras galvaspilsēta.