A A
75%
100%
125%
Kontrasts

Pludmale

Jūrmalas 24,2 km garās pludmales unikalitāte ir ne tikai tās smalkiem cukurgraudiem līdzīgās baltās kvarca smiltis, bet arī plašums. Smilšu klājiens no ūdens līnijas līdz kāpu valnim pilsētas vidusdaļā veido līdz pat 25– 50 metru platu teritoriju. Tas nozīmē, ka šeit netraucētu vietu saules un jūras peldei iespējams atrast ikvienam. Sauļojoties kāpu tuvumā, nodrošināts ne tikai priežu pavēnis, bet arī patīkama aromterapija, kamēr peldes salīdzinoši mazsāļajā ūdenī (5,5 promiles) neliek katrreiz pludmalē meklēt dušu. Savukārt pats jūras klājiens ir teju meditatīva bauda – dziļš paliek ļoti lēni un līgani, un dažviet pretim horizontam varat doties gandrīz simt metru, klausoties savu soļu šļakstos un liegajā vējā. 

Visos laikos Jūrmalas pludmale bijusi spilgta sociālās dzīves skatuve. 19. gadsimtā saulessargiem rotājušās dāmas te defilēja dienas vidus promenādēs, 20. gadsimta 60. gados baltais smilšu liedags pārtapa raibā bikini un dvieļu mozaīkā, bet šodienas aktualitāte ir pašbilžu uzņemšana krāšņu saulrietu fonā. Turklāt Jūrmalas pludmalei vienmēr piemitušas it kā divas sociālās dimensijas – vietējo un vasarnieku. Abi tie pludmali izmanto atšķirīgi. Vietējie reti kad šeit manāmi, dienas vidū mierpilni zvilnot, uz pludmali viņi dodas agrās rīta vai vēlās vakara stundās – pastaigās vai veselības skrējienos. Bet atpūtnieki visas pludmales sniegtās iespējas izmanto no laika, kad saule zenītā, līdz pat tās rietam.

Jūrmalas pludmales sabiedriskās dzīves viens no nozīmīgākajiem notikumiem ir ikgadējie – gan vietēja, gan starptautiska mēroga – sporta pasākumi: pludmales futbola un volejbola turnīri, pludmales skrējieni. Ziemas sezonā tā pārtop par distanču slēpošanas vietu. Īpašu dzīvīgumu un dzīvesprieka enerģiju pludmalei piešķir vienmēr pilnie rotaļlaukumi un spēļu objekti.