Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

Apmeklē Jūrmalu ziemā - idejas brīvdienām

Arī ziemā Jūrmala aicina pavadīt laiku svaigā gaisā un doties ziemas pastaigās pa Latvijas kūrortpilsētu – izstaigāt piesnigušās dabas takas, izbaudīt Jūrmalai raksturīgo arhitektūru, vēstures un mākslas objektus āra telpā, relaksēties spa centros un ūdens atrakciju parkā.

 Dabas takas

Lēna pastaiga cauri piesnigušiem priežu un egļu mežiem var kļūt par lielisku sākumu ziemīgai brīvdienai.

Ragakāpas dabas parkā, pie Lielupes ietekas jūrā, jau vairākus gadsimtus uz vienas no augstākajām Latvijas kāpām aug visvecākās Jūrmalas priedes, daža pat vairāk nekā 300 gadus veca.

Pavisam cita aina paveras soļojot pa Ķemeru Nacionālā parka Lielā Ķemeru tīreļa laipu. Visapkārt, kur vien veries, 8000 gadus senā purva ainava. Slokas ezera takā un Jaunķemeru pludmalē ziemas mēnešos, zinātāji regulāri novēro ziemeļblāzmu. Katra no Jūrmalas 9 dabas takām ir savā veidā unikāla.

Pludmale

Ziemā populārākā pastaigu vieta Jūrmalā joprojām ir pludmale. Doties pastaigā iespējams pat diennakts tumšajā laikā, jo pludmalē ir ierīkota apgaismota koka pastaigu laipa. Gandrīz kilometru garā, apgaisotā  laipa atrodas posmā no Dzintaru koncertzāles Turaidas ielā līdz Tirgoņu ielai Majoros. Pastaigu pa meža takām un posmus gar smilšaino jūras malu var izstaigāt arī nūjojot.

Pilsētas parki

Pašā pilsētas centrā atrodas priežu ieskautais Dzintaru mežaparks. Parku caurvij pastaigu celiņi, kas ziemā pārvēršas par  slēpošanas trasi, kur varat izbaudīt slēpošanas prieku slīdsoļa vai klasiskajā tehnikā. Ja ir savas slēpes, droši nāc slēpot! Ja meklējat parku, kurā aizraujoši pavadīt laiku ar ģimeni, tad šī būs īstā vieta. Ziemas periodā parka teritorija ir izgaismota ar gaismas objektiem, kas pastaigu parkā padara īpaši pievilcīgu diennakts tumšajās stundās. Bērnu rotaļu laukums apmeklētājus uzņem arī ziemā. Te ģimenes mazākās atvases varēs gan kāpelēt, gan šļūkt pa slidkalniņiem.

Vēsturiskajā Ķemeru kūrortā majestātiskā varenībā arī ziemā apskatāms 180 gadus senais valsts nozīmes kultūras un arhitektūras piemineklis - Ķemeru kūrorta parks. Sniegotas taciņas un mežģīņu tiltiņi, staltais Ķemeru ūdenstornis un Vēršupīte, kas līgani vijas cauri parkam– tas viss parka ainavu padara īpaši romantisku ne tikai dienās, bet arī vēlās novakarēs. 2023. gadā parks saņēmis starptautisko apbalvojumu  “Eiropas Dārza balva” konkursā.

Ūdens prieki

Ja noraugoties ziemas ainavā pārņem ilgas pēc vasaras un ūdenspriekiem, tad īstais laiks baudīt ūdenspriekus “Līvu Akvaparks”. Ikviens šeit atradīs piemērotāko atpūtu – vai tā būtu kāda no dažādu garumu un ātrumu nobraucienu ūdens trubām, vai kāds no 10 baseiniem vai arī karstuma deva kādā no daudzajām pirtīm. Savukārt Jūrmalas viesnīcas piedāvā relaksējošu atpūtu spa centros gan tiem, kas noilgojušies pēc klusas atpūtas, gan arī ģimenēm ar bērniem.

Izstaigājiet pilsētas maršrutus

Vai nav laba brīvdienu ideja – pastaiga pilsētā ar pievienoto vērtību. Jūrmala ir slavena ar savu mežģīņu arhitektūru. Šis unikālais fasāžu rotājums redzams visu laikmetu celtnēs. Vai zinājāt, ka Jūrmalā reiz bija sava “Austrālija”? Un kur atrodas savrupmāja, kas līdzinās Āzijai raksturīgajām celtnēm? Iepazīstiet  aizraujošos maršrutus pa Buļļuciemu, Lielupi, Bulduriem,Vecdubultiem, un Dubultiem. Kartes ar apskates vietu aprakstiem un fotoattēliem iespējams lejuplādēt, izprintēt. Katrā maršrutā ir norādīts pastaigas garums kilometros un ilgums stundās, kā arī ceļa seguma veidi.

Laiska brīvdienu maltīte

Ja ģimenes tradīcija ir laiski iesākt brīvdienu rītus, tad piemērotākais veids ir doties vēlajās brokastīs. Baudīt maltīti restorānā priežu mežu ielokā, Lielupes krastā ar skatu uz upi vai Jūrmalas tūrisma sirdī – Jomas ielā, izvēles iespējas ir tik plašas.