Translate

Use Google to translate the site. We are not responsible for the accuracy of the translation.
A A
75%
100%
125%
Kontrasts
Uzmanību! Atceries iegādāties iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā!

TOP 7 idejas, ko redzēt Jūrmalā ziemā

Jūrmala ziemā neguļ, kā tas vienkāršam caurbraucējam varētu šķist! Lai kliedētu šo maldinošo priekšstatu, Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs ir izveidojis ceļvedi cauri ziemīgajai Jūrmalai.

Jūrmalas Ziemassvētku dekorācijas

Šogad, iepretim Majoru stāvlaukumam, jūrmalnieku un viesu iecienītās gājēju ielas - Jomas ielas sākumu izrotājusi aptuveni divpadsmit metrus augsta pilsētas galvenā svētku egle. Ne mazāk sapostas svētkiem ir arī  egles Dubultu skvērā, Dubultu Kultūras kvartālā, Kauguru parkā un pie Kauguru Kultūras nama.

Kopējo Svētku noskaņu papildina uz pilsētas ielām un tiltiem ieslēgtais svētku apgaismojums – stilizētu latvju rakstu formā un brīvi stāvošas Ziemassvētku dekorācijas dažādās pilsētas vietās. Jomas ielu, nepilnu divu kilometru garumā, košiem gaismas dekoriem rotāti uz gājējiem raugās ielas apgaismojuma stabi. Savukārt Dubultos, iepretim dzelzceļa stacijai, un Kauguros, Talsu šosejas rotācijas apļos,  izvietoti lieli, izgaismoti čiekuru dekori, bet  Kauguru parkā ziemas laikā mājvietu radusi sniegavīru ģimene.  Īstu Ziemassvētku stāstu, Kauguru Kultūras nama pagalmā, uzbūris tēlnieks Tālivaldis Muzikants,  izveidojot skulptūru grupu “Ziemassvētku silīte”.

Gaismas parks Dzintaru mežaparkā

Tuvojoties Ziemassvētkiem svētku rotā atkal iemirdzējies Dzintaru mežaparks. Krēslas stundās  Dzintaru mežaparks pārvēršas noslēpumainā pasaku mežā. Šai vietai nav iespējams pabraukt garām, jo Gaismas parks  ietērpts mirdzošos Ziemassvētku dekoros, kas veidoti no vairākiem tūkstošiem krāsainu LED lampiņu. Dzintaru mežaparks apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 9.00 līdz 22.00, bet Ziemassvētku apgaismojums tiek ieslēgts līdz ar krēslas iestāšanos ap plkst.17.00.

Ziemassvētku festivāls Dzintaros

Līdz 7. janvārim Dzintaru koncertzālē norisinās Ziemassvētku festivāls, mākslas cienītājiem piedāvājot krāšņu un daudzveidīgu mūzikas programmu. 11 koncertos piedalās tādi Latvijas un ārzemju mākslinieki kā maestro Raimonds Pauls, Latvijas Radio bigbends, Daumants Kalniņš, Igaunijas Nacionālā baleta solisti, Tallinas kamerorķestris, čellists Valters Pūce, pianists Dainis Tenis un Rīgas Doma zēnu koris. Atsevišķas koncertprogrammās piedalās vīru vokālā grupa Schola cantorum Riga un Ars Antiqua Riga, kā arī pianists Andreju Osokins, Reinis Zariņš un Daumants Liepiņš. Ar detalizētu festivāla programmu varat iepazīties - Ziemassvētku festivāls.

 

Laiskās brīvdienu brokastis Jūrmalas gardēžiem

Pēdējos gados tik ļoti iemīļotie nesteidzīgie brīvdienu branči pieejami arī Jūrmalas labākajos restorānos! Šis ir lielisks veids kā pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, vienlaikus baudot Jūrmalas priežu un blakus esošās jūras spirdzinošo gaisu.  Ik sestdienu un svētdienu Jūrmalas atmosfērīgie restorāni "Majorenhoff", "House of Light", "Zelta Teļš", "Lokāls Veranda" ir parūpējušies par bagātīgi klātām zviedru bufetēm, kur atradīsiet gan klasisko brokastu klāstu, gan gaļas un zivju ēdienus, ieskaitot vieglas zupas un gaisīgus desertus ar gardu kafiju maltītes noslēgumā.  

Aktīvā atpūta

Orientēšanas spēle visai ģimenei

Ziemas periodā, vienkāršam caurbraucējam varētu šķist, ka Jūrmala guļ un gaida pavasari! Lai kliedētu šo maldinošo priekšstatu un turpinot iesākto tradīciju, Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs ir sarūpējis vēl vienu brīvdabas orientēšanas spēli visai ģimenei ar mērķi iepazīstināt apmeklētājus ar Bulduru vēsturi un arhitektūru. Maršruta karte ar uzdevumiem būs pieejama mājaslapā www.visitjurmala.lv 27.decembrī. 

Bezmaksas slēpošanas trases 

Jūras liedags, no Lielupes ietekas jūrā līdz Jaunķemeriem,  pārvērties par  klasiskās distanču slēpošanas trasi 22 kilometru garumā. Arī šoziem Dzintaru mežaparkā ir atvērta  trase slēpošanai gan klasiskajā, gan slīdsolī. Savukārt Dzintaru pludmalē no Turaidas ielas līdz Tirgoņu ielai Majoros izveidota īsāka trase slēpošanai slīdsolī. Te baudīt aktīvu atpūtu brīvā dabā pie jūras var arī diennakts tumšajā laikā, jo paralēli izveidota kilometru gara pastaigu taka ar apgaismojumu.Vien vēlamies piebilsts, ka slēpošanas inventārs slēpotgribētājiem jānodrošina pašiem!

Pastaigu takas 

Ķemeru vēsturiskais parks un Ragakāpas parka takas apmeklētājiem  ir atvērtas cauru gadu. Šīs ir Jūrmalas  populārākās pastaigu takas, ar ko arī lepojamies, jo skaistās Ragakāpas dabiskās un Ķemeru kūrorta parks veidotāja, ainavu arhitekta un daiļdārznieka Kārļa Heinriha Vāgnera, radītā dabas burvība vienlīdz baudāmas kā ziemā tā vasarā. Noteikti iesakām savā maršrutā paredzēt laiku arī ziemas ainavas baudīšanai pastaigā pa Slokas ezera dabas taku.